Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dzięki za info, w dvd jest wyjście rgb (czyli 3 osobne cinche) oraz scart oraz cinche standardowe oraz s-video. Oryginalnego tunera tv nigdy nie było, więc powstanie problem jak przeprowadzić kable (a może lepiej poprowadzić je do schowka pasażera?). Czy jak będę wyciągał navi to nie uszkodzę jakiś kabli? Czy są wystarczająco długie? Jak masz zdjęcie tylnej ścianki, albo zdjęcia jak wyjmowałeś navi to byłbym wdzięczny jakbyś je podrzucił.

 

Dzięki

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz zdjęcie tylnej ścianki, albo zdjęcia jak wyjmowałeś navi to byłbym wdzięczny jakbyś je podrzucił.

 

zdjecia od wujka Google'a

 

U-5867I-NzkuMjE5Ljc5LjEwNQ==T-1248449225.jpg

mfd_extraccion.gif

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jeszcze raz,

czyli to gniazdo DIN10pin jest w takim razie cały czas wolne? Gdzie podpięta jest zmieniarka? Do czego służy to "potrójne" gniazdo na zdjęciu (to z bezpiecznikiem), a do czego to pojedyncze prostokątne?

 

Wracając do podłąćzenia dvd, w którym jest wyjście RGB, jak rozumiem po prostu podpinam odpowiednie kolory z dvd do odpowiadających tym kolorom pinów na w gnieździe DIN (bez żadnych "pośredników")? I to wszystko? no i dzwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpiska pinow MFD wyjasni wszystko:

 

navikodowanie7bpq7.th.jpg

 

 

navikodowanie7aqk7.jpg

 

 

Wracając do podłąćzenia dvd, w którym jest wyjście RGB, jak rozumiem po prostu podpinam odpowiednie kolory z dvd do odpowiadających tym kolorom pinów na w gnieździe DIN (bez żadnych "pośredników")? I to wszystko? no i dzwięk.

 

przeczytaj post 31 i dalsze,

oprocz RGB potrzebujesz jeszcze sygnal synchronizacji (mozesz wykozystac sygnal video w tym celu)

 

 

interesuje mnie Twoje DVD bo nadal watpie ze ma ono wyjscie RGB na gniazdach cinch..

moze to jednak jest wyjscie Component Video (YUV)

cinch1.Zielony - Y

cinch2.Niebieski - Pb

cinch3.Czerwony - Pr

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i czar prysł - to komponent, to chyba podłąćzę sobie kamerę cofania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

1) w poscie 40 kolega navik zamieścił schemat podłąćzenia video do szerokiego gniazda z tyłu nawigacji. Oprócz tego w większości postów mówi się o gnieździe miniDin, do którego podłączamy video. To czy można w końcu podłączyć video do obydwu gniazd, czy do któregokolwiek z nich?

 

2) W gnieździe miniDIN złącza 1, 2, 3 dotyczą dzwięku?

 

3) jakiego sprzętu (switcha) należałoby użyć, aby można było uzywać i dvd i kamerę cofania(która automatycznie się włąćzy przy włąćzeniu wstecznego). CZy oglądając dvd i włączajac wsteczny, wyświetlacz przejdzie na obraz z kamery? CZy jest taka możliwość?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) w poscie 40 kolega navik zamieścił schemat podłąćzenia video do szerokiego gniazda z tyłu nawigacji. Oprócz tego w większości postów mówi się o gnieździe miniDin, do którego podłączamy video. To czy można w końcu podłączyć video do obydwu gniazd, czy do któregokolwiek z nich?

 

z postu 40:

Wejscie Scart dla MFD2

czyli MFD1 zlacze okragle 10pin, MFD2 zlacze ''szerokie''

 

2) W gnieździe miniDIN złącza 1, 2, 3 dotyczą dzwięku?

 

tak

 

CZy oglądając dvd i włączajac wsteczny, wyświetlacz przejdzie na obraz z kamery? CZy jest taka możliwość?

 

tak, jest taka mozliwosc

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze tylko raz zapytam jakiego sprzętu (switcha) należałoby użyć, aby można było uzywać i dvd i kamerę cofania(która automatycznie się włąćzy przy włąćzeniu wstecznego).

A może jakoś inaczej można to podłączyć? COś podpowiesz, jakiś schemat?

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć,

1) zakupiłem kluczyki wyjmaki i wyjąłem navi ze swojej Skody (2002). Na obudowie jest napisane 1U0 035 191 A, co chyba oznacza wersję A. Z tym, że na obudowie z przodu napisane jest Skoda Auto DX. Co więcej, chodzą mi na niej mapy Polski, które ponoć w wersjach A i B nie powinny chodzić. Cieszę się z tego powodu ale może ktoś wie cóż to za wersja?

 

2)ktoś podpowie, gdzie mogę dostać ten wtyk miniDin 10 pinowy. Przeszukałem i nigdzie nie ma, nawet w tym sklepie z forum. Jak ktoś podrzuciłby jakiś namiar, będę wdzięczny.

 

3)Czy skoro w eurozłaczu (scart) są osobno wyjścia r, g oraz b, to czy można je bezpośrednio z dvd podpiąć do tego gniazda miniDIN z tyłu navi? Czy trzeba jednak jakiś konwerter sygnału?

 

Pzdr

Edytowane przez magickrl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na obudowie jest napisane 1U0 035 191 A, co chyba oznacza werję A. Z tym, że na obudowie z przodu napisane jest Skoda Auto DX. Co więcej, chodzą mi na niej mapy Polski, które ponoć w wersjach A i B nie powinny chodzić. Cieszę się z tego powodu ale może ktoś wie cóż to za wersja?

 

w skodzie MFD bylo montowane pozniej i wersje nie odpowiadaja tym z VW (wszystkie ze skody sa DX)

1U0 035 191 A - Skoda MFD Version A odpowiada versji D z VW

1U0 035 191 B - Skoda MFD Version B odpowiada versji G z VW

 

gdzie mogę dostać ten wtyk miniDin 10 pinowy

 

w www.tme.pl jesli nie ma juz samego kabla mozesz wykozystac inny z taka sama wtyczka 10pin gdzie zdrugiej strony sa np cinch'e audio (obcinasz cinch'e i masz kabel)

 

Czy skoro w eurozłaczu (scart) są osobno wyjścia r, g oraz b, to czy można je bezpośrednio z dvd podpiąć do tego gniazda miniDIN z tyłu navi

 

tak, jesli DVD faktycznie wystawia sygnal RGB (+ synchro)

 

jakiego sprzętu (switcha) należałoby użyć, aby można było uzywać i dvd i kamerę cofania(która automatycznie się włąćzy przy włąćzeniu wstecznego).

 

raczej nie znajdziesz nic gotowego, ale najprosciej mozna zrobic to na przekazniku wyzwalanym napieciem z lampy biegu wstecznego

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w skład zestawu wchodzi navi w. G ,adapter -->

http://www.allegro.pl/item732749331_adapter_dvd_do_navi_mfd_audi_sterowanie_w_navi.html

 

kostka plug& play + dvd phelton 300b( sprawdzony )

Wszystko grała w passacie z 2000r po przełozeniu bo mojego 3BG nie działą obraz w navi

"jest czarny ekran z cienkimi paskami lecącymi z góry do dołu )

 

-ZŁACZE 26 pinowe podłaczene , can bus low & high podłaczony do adaptera -złącze MINI DIN sprawdzonie miernikiem i na 6 pinie posiada 7,94V natomiast 4 ma 6,8V

Z mUlti adaprera wychodzi 5 luznych przewodów ( czerwony +, czarny masa , brązowy CAN LOW, BIAŁY can HIGH I NIEBIESKI .

Wyczytałem na forum ze u jednego forumowicza podłączenie napięcia na niebieski kabel załatwiło sprawe - niestety u mnie nie

prosze o podpowiedzi co jeszcze sprawdzic . Bede niezmiernie wdzieczny

pozdr Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko tak na odleglosc, ale to mi wyglada na brak sygnalu synchronizacji dla MFD czyli olbo uszkodzony kabel miedzy adapterem a MFD albo sam adapter albo niepoprawny sygnal video dla adaptera.

Sprawdz zasilanie adaptera (12V), (DVD widze ze juz sprawdziles), czy nie przestawilo sie gdzies w DVD na NTSC? (normalny TV sam sie przestawi (a adapter niekoniecznie) wiec przy sprawdzaniu DVD w domu mozesz tego nie zauwazyc )

 

jezeli wszystkie polaczenia sa poprawne (np cinch sygnalu video jest wpiety na wejscie wideo nie na audio - czeste pomylki) i napiecie zasilania tez oscyluje w granicy 12V i ustawiony jest standard PAL to wtedy mozna pokusic sie o stwierdzenie ze padl adapter ale to w ostatecznosci bo tam nie ma sie co zepsuc.

 

wiec pozostaje Ci jeszcze raz sprawdzenie poprawnosci instalacji.

 

To wszystko co moge pomoc,

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem nowy na tym forum i zdołowany prawie do spodu:( ale do rzeczy.Temat dotyczy navi MFD a ja mam RNS MFD2 i zasada podłączania chyba podobna; otóż kupiłem hdd player, adapter i kamerę cofania (system pal) Wszystko to połączyłem i tak: na początku działało (pstryczkiem daję +12V na żółty kabelek adapterka i obraz podczas jazdy jest) po kilku dniach obraz skakał (brak synchronizacji?) wymieniłem adapter i teraz w ogóle obraz czarno-biały i skacze:583: W domu na TV obraz z hdd playera idaelny, obraz z kamery cofania w aucie bardzo ładny i całym głupi. Nie mam dojścia do innego hdd playera aby jego działanie bądź nie działanie potwierdzić.Pod pierwszy adapter podłączałem też kamerę DVD i obraz był dobry tzn.nie skakał. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi (dzieciska żyć nie dają) :mur:

player.jpg

adapter.jpg

kamera.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. sprawdz czy player nie przestawil sie na system NTSC,

2. sprawdz jakie napiecie dostaje HDD-player z zasilacza w samochodzie a jakie dostawal z zasilacza podczas testow w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. navik przyznaję że wierzyłem w Ciebie (ja o tej godzinie przewracam się z boku na bok)

2. w samochodzie playerka zasilałem też zasilaczem 230V/5,6V ale też bez efektu

1. Trafiony :564: pomimo skaczącego obrazu przestawiłem z NTSC na PAL lecz dlaczego po wyłączeniu i ponownym włączeniu playera wraca na NTSC :( (dawniej tego nie było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesujaca kamerka do VW (montowana w miejsce lampki oswietlenia tablicy rej)

 

Reversing-Camera-Only-Used-for-Volkswagen-Polo-Golf-Passat-CA538-.jpg

 

Rear-View-Camera-for-VW-PASSAT.jpg

 

http://www.made-in-china.com/showroom/jasonchen78/product-detailBemxpGdUgikX/China-Reversing-Camera-Only-Used-for-Volkswagen-Polo-Golf-Passat-CA538-.html

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerka bardzo fajna nawet dość długo rozważałem czy jej nie kupić lecz raz że droga (to co oglądałem 500 pln) a dwa że prawie zawsze brudna (ja swoją zamocowałem w środku) minus mojej że nie widać przeszkody 0,6m i bliżej.

Wracając do mojego problemu to grzebałem w różnych ustawieniach i dalej player uruchamia się w NTSC :( dopiero przestawię na PAL pochodzi ok.15 min. i pomimo że jest PAL (przynajmniej w ustawieniach tak widać) obraz czarno-biały i skacze, parę razy poprzestawiam w tę i wewtę i sytuacja wraca do normy. Podczas gdy obraz skacze włączam wsteczny i tu jest dobrze. Co u licha nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas gdy obraz skacze włączam wsteczny i tu jest dobrze. Co u licha nie tak?

 

a jak masz zrealizowane przelaczanie sygnalu video medzy DVD a kamera? moze tu jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie to wydumałem:

 

to jest jaknajbardziej poprawne, problemem moze byc rezystancja stykow przekaznika, poziom sygnalu synchronizacji to -0,3V wiec nawet maly spadek napiecia moze przesunac prog wyzwalania objawiajacy sie brakiem synchronizacji.

Zrob test i podaj sygnal video bez przekaznika

 

DI172Fig02.gif

 

Composite Video:

Setup:0 mV

Video:700 mV (Peak Luma, 100% White)

933.85 mV (Peak Luma with 100% Color Bars)

Sync:-300 mV

Burst:300 mVp-p

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności