Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałbym zapytać o podłączenie sygnału Csync, mam kabel zrobiony i tuner http://www.tracer.pl/Produkt/TRAKTV42658/TRACER_TV_Tuner_DVB_T_TRT_11 niestety obraz skacze, tzn przesuwa się z lewej do prawej choć kolory są ok

 

stawiam na synchronizację ale nie wiem czy ma być podłączona z 19 scart czy z 20 (na VWgolf jest z 20 natomiast tu na passat jest niby synchro z 19)i czy ma być z masą osobną czy nie

 

ktoś może mnie oświecić ?

12v na pin NORM w radiu podane żeby mieć PAL (tak zrozumiałem z opisu)

oczywiście chodzi o MFD2 DVD

Edytowane przez miikew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stawiam na synchronizację ale nie wiem czy ma być podłączona z 19 scart czy z 20 (na VWgolf jest z 20 natomiast tu na passat jest niby synchro z 19)i czy ma być z masą osobną czy nie

 

ktoś może mnie oświecić ?

C-sync dajesz na 20 Pin

Mase na 17 Pin

12V na 6 Pin w navi

 

Ja tak mam i wszystko śmiga jak należy. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pin 20 w SCART to według obrazka scart.gif CVBS IN a 19 to OUT

 

jesteś pewien że masz 20 podpięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro123

Witam Znawców tematu.Sprawa wygląda tak ,szukam kolegi który mógłby mi podłączyć playera albo inny nośnik żeby oddtwarzało filmy na navi mfd wer D w Moim passacie b5 fl 2002.Jestem zielony w te klocki dlatego zwracam się z prośbą do was.Oczywiście odpłątnie. Z góry dzięki za pomoc w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Znawców tematu.Sprawa wygląda tak ,szukam kolegi który mógłby mi podłączyć playera albo inny nośnik żeby oddtwarzało filmy na navi mfd wer D w Moim passacie b5 fl 2002.Jestem zielony w te klocki dlatego zwracam się z prośbą do was.Oczywiście odpłątnie. Z góry dzięki za pomoc w temacie.

Poszło na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy skąd wziąć wtyczkę 10 Pin MFD ? nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj na ebaju dużo tego tam jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stawiam na synchronizację ale nie wiem czy ma być podłączona z 19 scart czy z 20 (na VWgolf jest z 20 natomiast tu na passat jest niby synchro z 19)i czy ma być z masą osobną czy nie

 

U mnie wystąpił podobny problem. Masy miałem podłączone tak jak na schematach z forum golfa. Obraz latał góra-dół i też myślałem że problem tkwi w synchronizacji i masach. Połączyłem wszystkie w jedną tak jak ktoś wcześniej opisywał. Nic się nie zmieniło. Po podłączeniu tunera znowu obraz skakał... Nie wiem czemu wlazłem "z pamięci" w menu tunera z pilota (na skaczącym obrazie) i w zakładce "OBRAZ" przełączałem ustawienia na ślepo, aż nagle oczom mym ukazał się piękny i stały obraz... :) Także w niektórych przypadkach winowajcą może być nie źle polutowany kabel, a ustawienia wyjściowe samego tunera...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta na allegro chyba najtańsza:

 

http://allegro.pl/aux-line-in-adapter-vw-audi-mfd-10pin-jack-i3199224733.html

 

Za to car-tronic, firma w której szukałeś na allegro wystawia je po 39 zł... szok.

I tak wydaje mi się, że ceny tego kabelka biorą się z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gotowiec. Nie nadaje się bo wtyka nie ma obsadzonych wszystkich pinów.

 

Za to car-tronic, firma w której szukałeś na allegro wystawia je po 39 zł... szok.

I tak wydaje mi się, że ceny tego kabelka biorą się z kosmosu.

Ja płaciłem za swojego 25zł więc chyba tragedii nie ma.

 

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To gotowiec. Nie nadaje się bo wtyka nie ma obsadzonych wszystkich pinów.

 

Ja właśnie w taką się zaopatrzyłem. Z wtyki wychodzą wszystkie piny, a od nich przewody, tyle że w połowie przewody po prostu się kończą i dalej wyprowadzone są 2 albo 3 na mini jacka. Wystarczy ciachnąć kabel w połowie i masz gotowe przewody do lutowania ;)

 

Ja płaciłem za swojego 25zł więc chyba tragedii nie ma.

 

 

http://allegro.pl/aux-line-in-adapter-vw-audi-mfd-10pin-jack-i3161518507.html

Spójrz na sprzedającego. Widocznie zorientowali się, że wtyczka ma wzięcie ;)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy zdazylo sie komus ze radio MFD DX nie reagowalo na sygnal vswitch? Mam obraz ale podanie 12V na vswitch nie powoduje automatycznego przelaczenia na aux. Wie ktos co moze byc przyczyna albo zna kogos z podkarpacia co moglby sprawdzic takie radyjko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, czy zdazylo sie komus ze radio MFD DX nie reagowalo na sygnal vswitch? Mam obraz ale podanie 12V na vswitch nie powoduje automatycznego przelaczenia na aux. Wie ktos co moze byc przyczyna albo zna kogos z podkarpacia co moglby sprawdzic takie radyjko?

 

Podałeś 12v na 7 pin we wtyczce mfd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

na wstępie dziękuję za ten wątek bo kamerka http://dx.com/p/waterproof-ccd-car-rearview-camera-for-volkswagen-touareg-passat-b5-black-dc-12v-184946 jakiś czas temu została kupiona i po walce z tylną klapą zainstalowana.

 

Nie jest jednak tak pięknie jak bym chciał, mimo sprawdzania pinów i podawania zasilania na pin 7 z wstecznego nadal navi nie przełącza się sama - ale to mały problem.

Większy to to że dolna połowa obrazu jest ciemniejsza - czy może to mieć związek z połączeniem RGB z sygnałem C sync? albo mam za mało ekranowany kabel i coś go zakłóca?

Jeśli ktoś miał taki problem to proszę o poradę :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedlem do tego czemu moja mfd dx nie przelacza sie automatycznie na aux video. jesli ktos by mial podobny problem nalezy odlaczyc radio na 1h od zasialania. Podobno jest jakis blad w oprogramowaniu radia i jak sie robi diagnoze vag to potem radio lubi miec taki problem ale odlaczenie od zasilania zalatwia sprawe. Wazne jest aby to nie bylo odlaczenie na kilka sekund. Ja na poczatku odlaczylem na jakies 20s i nic to nie dalo. Dopiero odlaczenie na 1h rozwiazalo problem

 

@krupnik: powiedz jak wyglada sprawa doprowadzenia kabli zasilajacych do kamerki? Jak ty to zrobiles? Byly problemy? Bo w przyszlym tygodniu zabieram sie za montaz kamery w miejscu podswietlenia. BTW, spasowala Ci ta kamerka w otwor podswietlania tablicy rejestracyjnej? Bo wyglada jak do B6.

 

jakby ktos potrzebowal kabla 10 PIN to pisac na PW. Kupilem w cartronicu jakis czas temu ale ostatecznie zainstalowalem adapter av.

Edytowane przez sylvec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerka pasuje idealnie (trzeba było zdjąć ramkę rejestracji do montażu ale przy okazji załatwiłem problem obić klapy) :)

tragedią jest przekładanie kabli do wnętrza auta ale piwko i cierpliwość i poszło

 

teraz niestety nie wiem czy kable są za słabo ekranowane czy coś z zasilaniem bo górne pół obrazu mam jasne, dolne ciemne

nie wiem czy to też nie wina kamerki ale wątpię

 

z odłączaniem radia sprawdzę jutro - może pomoże :)

 

edit: już jestem prawie pewien że problem jest na zasilaniu, jak chwile jeździłem bez świateł to obraz był ok

jak czas pozwoli to podepnę przekaźnikiem do zapalniczki

 

edit2: jednak zapalniczka nie pomogła - nadal dolna połowa ekranu ciemniejsza, może LED dołożę :)

Edytowane przez krupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mialem problem z kamera ale go rozwiazalem.

teraz prosze o pomoc gdy w nawigacji wybiore aux obraz z kamery jest ok ale jak jestem w trybie fm to po podaniu +12 na dodakowy kabel ktory jest we wtyczce nie wymusza mi obrazu. producent adaaptera twierdzi ze musi wymusic i mowi ze cos nie tak z nawi.

 

prosze o pomoc bo to bez sensu ze jak chce cofac to musze recznie wciskac aux

 

pozdrawiam

 

 

witam to co udało mi sie zdiagnozowav

 

to to ze adapter na 100% sprawny

przefleszowalem navi jeszcze raz i było ok wyzwalało

natomiast jak wrzucilem plytke od z mapami i wyciągnąłem

to juz nie ma zauwazyłem ze wtedy pisze prosze włożyć płyte Cd

a jak działało to pisało niewłaściwy CD lub coś podobnego

 

i jeszcze jedno nie działało na nawigacji jak wrzuciłem wsteczny

 

prosze o pomoc

Edytowane przez utasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności