Skocz do zawartości
suzukidr650

niedziałajace przednie wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam taki problem,wycieraczki działaja tylko na najszybszym biegu,reszta nie daje znaku zycia,czy silniczek kwalifikuje sie do wymiany??przekaznik był podmieniany nie przyniosło to rezultatu. Podmieniany przekaznik jest sprawny,podobno najszybszy bieg wycieraczek jest bezposrednio polaczony z akum. nie działaja oczywiscie tez spryskiwacze.

Edytowane przez suzukidr650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten podmieniony przekaźnik jest sprawny??

jeśli tak to może nie być stuku w jego gnieździe. przyglądnij się blaszkom, spróbuj przeczyścić, podoginać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik pod kierownicą, spróbuj z wierzchu WD40, a jak nie da rady to trzeba go rozebrać, nawet nie wiesz ile syfu sie tam zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Tylko w B3. Sprawdzane były bezpieczniki, przekaźniki, przewody pod kierownicą. Jak się później okazało, przekaźnik, był włożony w złym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik, wyjmij go całkiem i zobaczysz że bez niego jest tak samo-wycieraczki działają tylko na najszybszym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że starł się ślizgacz przy silniczku albo uszkodzony jest sam przełącznik zespolony - skoro spryskiwacz też nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wcześniej walnąłem babola :debil

To bez przekaźnika (a nie bezpiecznika) wycieraczki działają tylko na najwyższym biegu ... :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że starł się ślizgacz przy silniczku albo uszkodzony jest sam przełącznik zespolony - skoro spryskiwacz też nie działa...

taka sama opinie słyszałem od mechanika o ślizgaczu,rozumiem że silniczek kwalifikuje sie do wymiany w takim przypadku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka sama opinie słyszałem od mechanika o ślizgaczu,rozumiem że silniczek kwalifikuje sie do wymiany w takim przypadku??

Niekoniecznie, w innym aucie miałem przypadek wytarcia sie ne tyle bieżni tylko "tego czegoś" co po nich jeździ , poczyściłem coś tam podoginałem i działało póki auto użytkowałem tylko że u mnie objawiało sie to zatrzymywaniem wycieraczek nie w dole szyby tylko gdzie chciały ,czasem wcale się nie zatrzymywały.

Kiedyś w pasku podczas wymiany stacyjki (poodłączane prawie wszystkie wtyczki przy kierownicy) miałem własnie taki efekt że wycieraczki na każdym biegu chodziły z maks prędkością....zatem zajrzyj do wtyczek może to właśnie ich wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje takze zatrzymuje sie tam gdzie chca :-) kiedys czyscilem itp... ale dalem sobie spokoj, przyzwyczailem sie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zatrzymują się gdzie chcą to jest ewidentna wina przekaźnika, sam przerabiałem to niedawno. Włączałem spryskiwacz, wycieraczki zaczęły chodzić i zatrzymywały się w pół szybu, nie działał pierwszy bieg, a w trybie przerywanym nie parkowały na dole szyby tylko odskakiwały parę cm do góry. Kupiłem zamiennik Toprana za 28 zł, jak ręka odjął. Uważam że takie pieniądze można zainwestować, wszak to jest kwestia bezpieczeństwa miec dobra widoczność. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie musi być wina przekaźnika;) sprawdzane u mnie...ja mam B3 i ojciec ma B3 tylko że u niego wszystko ładnie śmiga z tymi wycieraczkami....też pomyśleliśmy, że to wina przekaźników. Po przekładaliśmy je (są 2, które sterują wycieraczkami;) )....u niego było wszystko ok, a u mnie dalej na jego sprawnych (moje zresztą też sprawne) przekaźnikach nie działa czasówka i zatrzymują się gdzie chcą...może być tak, że ktoś kiedyś bawił się przy instalacji i coś pomieszał...jak ja u siebie znajdę przyczynę to napiszę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(są 2, które sterują wycieraczkami

tak?? to jakie mają numery i w jakie gniazda się je wpina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po południu Ci je podam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden od przednich, drugi od tylnych.

 

poz. 2 - szyba tylna - przekaźnik 72

poz. 8 - przód - 19 lub 99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden od przednich, drugi od tylnych.

makumba ma 2 sedany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z tym, że mogę włączyć tylną wycieraczkę i spryskiwacz szyby i spryskiwacz przedni a wycieraczki przednie tylko na max. inne pozycje nie działają.

 

przed usterką było lekkie "prztyknięcie" przy włączeniu wycieraczek i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka sama opinie słyszałem od mechanika o ślizgaczu,rozumiem że silniczek kwalifikuje sie do wymiany w takim przypadku??

Nie. Da się to rozebrać, ślizgacze są pod takim plastikowym dekielkiem. Nie pamiętam dokładnie jak, ale da się to rozebrać. U mnie też nie działała czasówka i do tego zatrzymywały się jak popadnie. Winny był właśnie wytarty ślizgacz.

 

Edit:

 

Żeby dostać się do ślizgaczy trzeba odlutować dwa przewody. Wtedy pokrywka zejdzie. Najczęściej ściera się nie ścieżka, tylko właśnie ślizgacz. Ja dolutowałem do niego małą miedzianą kostkę i na tym patencie działało do końca.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kurde xD przecież jak wyciągaliśmy te 2 przekaźniki to wycieraki nie działały...jak pójdę do auta zobaczę czy, aby na pewno mam rację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności