Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Też bym odmówił naprawy gwarancyjnej, jak to mówią mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Po co jechałeś do mechanika i jeszcze się do tego przyznałeś? Ja na reklamację pojechałem od razu do ASO (wcześniej sprawdziłem sobie bloki pomiarowe vcds'em) i od razu wymienili wadliwą pompkę. Rozumiem, że jeżeli wtrysk jest wadliwy, to nie będziesz płacił tych 1200 zł? Jeżeli jesteś pewny swojego, to ja bym się zgodził. Albo Ty chcesz ich naciągnąć, albo oni sami się naciągną.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie oddadzą mi tego. To jest koszt wymiany, które muszę ponieść by oni byli pewni, że to pompo-wtrysk i jak to powiedział pan "spisali dokumentację i mieli czarno na białym".

 

Tak zgodzę się, że nie potrzebnie się odzywałem. Chociaż z drugiej strony domyślam się, że i tak by mi to powiedzieli, bo i tak by nie mieli pewności, że wszystko jest ok, więc to jest tylko powód dla nich, żeby "odbić" piłkę. Bo co to za różnica, że mechanik przełożył na chwile wtrysk i potem "przełożył z powrotem". Chcą zarobić sobie i tyle.

 

@nuttie

Zakładam, że pewnie miałeś większy "objaw" i dlatego uznali. U mnie tak jak pan powiedział, nie jest to duża różnica i polecał nawet, żeby jeżdzić i wrócić jak się pogorszy.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jedź teraz do innego ASO. I kieruj się ruską maksymą ''tisze jediesz dalsze budiesz" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzęsło budą na P i N oraz trzęsło przy 1800-2200 obr./min na D/S/M, pompka w normie miała odczyty tj. -2.8+2.8 ale wyraźnie odstawała od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompka w normie miała odczyty tj. -2.8+2.8 ale wyraźnie odstawała od reszty.

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to wymienili Ci pompkę w ramach gwarancji za free, tylko dlatego, że odstawała od reszty, chociaż wskazania były w normie??? Aż tak "łaskawi" byli? Jeśli tak, to życzyć sobie tylko, by tak częściej w ASO do wszystkich spraw podchodzili :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to wymienili Ci pompkę w ramach gwarancji za free, tylko dlatego, że odstawała od reszty, chociaż wskazania były w normie???

 

trzęsło budą na P i N oraz trzęsło przy 1800-2200 obr./min na D/S/M

 

po wymianie pompek zaczęło trzęść budą, choć oczywiście nie byłbym w stanie im udowodnić że nie trzęsło przed wymianą. Prawdę mówiąc to oczywiście nie wiem co zrobili, równie dobrze pompka mogła być źle zamontowana i dlatego były złe dawki, ale lepiej powiedzieć że wymienili na nową (zostawiając jednak starą a tylko poprawiając montaż) niż mieliby się przyznać że źle zamontowali.

 

może przeprowadzali jakieś "swoje" testy w tym zakresie, nie wiem.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 10:00 odstawiłem na lawecie mojego BKP do ASO http://www.porschesosnowiec.pl/ . W przyjęciu na serwis mam jedną pozycję:

1. AKCJA FABRYCZNA 23H9 K 01

Sympatyczny Pan "Doradca serwisowy" powiedział że na 99% są to pompowtryski ale wspomniał nie wiem dlaczego że będą zakładać Bosch-e. Skromnie wspomniałem że w tych BKP były Siemensy i chyba nie ma możliwości zmiany jednych na drugie bez wymiany sterownika silnika. Pomruczał coś pod nosem że założą to co nakaże dyrektywa serwisowa.

Na razie czekam jak na szpilkach, powiedzieli że do 14:00 auto będzie do odbioru. Mam nadzieję że jeżeli do tej godziny nie zadzwonili że to jednak nie pompki to robią i autkiem wyjadę na kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradcy serwisowi mało kiedy wiedzą co i jak, mechanik, który tam pracuje i widzi pompki więcej by powiedział. Nieraz w ASO sam musiałem tłumaczyć im co i jak i dlaczego tak. Ale nie łódźmy się dla przeciętnego klienta ASO, wiedza o tym co tam robią nie jest mu do szczęścia potrzebne. Ja przy wymianie pompek zapytałem o wlepę w bagażniku dotyczącą akcji serwisowej, doradca odrzekł, że nic takiego nie przyklejają. A po paru miesiącach od wymiany, jak grzebałem sobie w bagażniku przy kole zobaczyłem nalepioną naklejkę.

 

Pompki dostaniesz Continentala tj. dawnego Siemensa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie autko odebrane. 4 nowe pompki + wiązka. Koszt 0zł.......................uff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wymianie pompek zaczęło trzęść budą, choć oczywiście nie byłbym w stanie im udowodnić że nie trzęsło przed wymianą. Prawdę mówiąc to oczywiście nie wiem co zrobili, równie dobrze pompka mogła być źle zamontowana i dlatego były złe dawki, ale lepiej powiedzieć że wymienili na nową (zostawiając jednak starą a tylko poprawiając montaż) niż mieliby się przyznać że źle zamontowali.

 

może przeprowadzali jakieś "swoje" testy w tym zakresie, nie wiem.

 

No to u Ciebie były większe objawy. U mnie tylko przy jeździ czuć tak jak pisałem i jak podniesie się maskę to widać, że silnik szarpie coś. Nic, nie będę się kopał z tymi cwaniakami z ASO. Widać, że próbują kantować. Bo nie wierze, że nie mogli by poprostu włożyć inny wtrysk i sprawdzić czy "ok". Szukają kasy tylko. Wczoraj zakupiłem używany wtrysk. Koło środy założę i zobaczymy czy się opłacało. Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje do tej pompki kupic i wymienic uszczelki odrazu no i nowa srube pod pompowtrysk

 

No to u Ciebie były większe objawy. U mnie tylko przy jeździ czuć tak jak pisałem i jak podniesie się maskę to widać, że silnik szarpie coś. Nic, nie będę się kopał z tymi cwaniakami z ASO. Widać, że próbują kantować. Bo nie wierze, że nie mogli by poprostu włożyć inny wtrysk i sprawdzić czy "ok". Szukają kasy tylko. Wczoraj zakupiłem używany wtrysk. Koło środy założę i zobaczymy czy się opłacało. Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zakupiłem używany wtrysk. Koło środy założę i zobaczymy czy się opłacało. Oby.

 

 

a jaki kupiłeś wtrysk z końcówką S, bo jak z D to strzał w kolano?

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zgodzę się, że nie potrzebnie się odzywałem. Chociaż z drugiej strony domyślam się, że i tak by mi to powiedzieli, bo i tak by nie mieli pewności, że wszystko jest ok, więc to jest tylko powód dla nich, żeby "odbić" piłkę. Bo co to za różnica, że mechanik przełożył na chwile wtrysk i potem "przełożył z powrotem". Chcą zarobić sobie i tyle
Jedno Aso masz w krakowie? Nie, są 2 więc spróbuj w innym. Chociaż obu nie polecam. Ja na Twoim miejscu na pewno nie poszedłbym w koszta związane z jakąkolwiek wymianą. Czy to w aso czy pompki. Spróbuj może w Tarnowie, to ASO mogę polecić. Zawsze możesz powiedzieć że Bełtowski umywa ręce, a objawy są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje do tej pompki kupic i wymienic uszczelki odrazu no i nowa srube pod pompowtrysk

 

Śruby już były wymieniane i uszczelki, bo to były pierwsze podejrzenia mechanika zanim przekładał wtryski, więc myślę, że jest ok.

 

a jaki kupiłeś wtrysk z końcówką S, bo jak z D to strzał w kolano?

 

Continental z S zakupiłem. Już kupywałem wcześniej więc to akurat wiem. ;)

 

Jedno Aso masz w krakowie? Nie, są 2 więc spróbuj w innym. Chociaż obu nie polecam. Ja na Twoim miejscu na pewno nie poszedłbym w koszta związane z jakąkolwiek wymianą. Czy to w aso czy pompki. Spróbuj może w Tarnowie, to ASO mogę polecić. Zawsze możesz powiedzieć że Bełtowski umywa ręce, a objawy są.

 

Eh, już z tym autem tyle przeszedłem, że już mam po prostu dość. Z wtryskami walczę z rok. Próbowałem dzwonić do auto special, ale tam się wykrzywiali i mówili, żeby reklamować tam gdzie wymieniali.

 

Dlatego już podjąłem decyzję i jak ten wtrysk pomoże to będę mega szczęśliwy i nic mi więcej nie potrzeba i wszelkie aso będe łukiem omijał.

 

P.S.

Orientuje się ktoś ile dają gwarancji w ASO na wtryski? Bo chyba nie dożywotnia? Ewentualnie jak, któryś inny mi się schrzani to założę ten co mam i pojadę "dwa" reklamować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś ile dają gwarancji w ASO na wtryski? Bo chyba nie dożywotnia?
2 lata.

 

Próbowałem dzwonić do auto special, ale tam się wykrzywiali i mówili, żeby reklamować tam gdzie wymieniali.
AutoSpecial - ja u nich wymieniałem właśnie, i to był błąd. Jedyne sensowne aso w którym byłem w małopolsce to Tarnów.
Eh, już z tym autem tyle przeszedłem, że już mam po prostu dość.
Jaki masz przebieg i pochodzenie - pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg i pochodzenie - pytam z ciekawości.

 

Kupiłem rok temu pod Warszawą od 2 właściciela - (pierwotnie kupiony w Polskim salonie w Warszawie) z przebiegiem 168 tyś. Dziś ma 184 tyś (Chociaż mam podejrzenie, że ma cofnięty z 30 tysięcy) Żeby było śmiesznie, gościu od którego kupiłem mówił, że już wymieniał wszystkie wtryski (na siemensy - D) - czyli już 2 raz są wymieniane (pól roku temu akcja serwisowa - continentale) :o. No i w sumie do dzisiaj walczę z tym problemem...

Edytowane przez maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie autko odebrane. 4 nowe pompki + wiązka. Koszt 0zł.......................uff

 

Co Ci wsadzili bo mi do silnika BKP 2.0tdi wsadzili wtryski Continentala 03G 130 073 SX

To jest Siemens VOD po wykupieniu tej czesci produkcji przez Continentala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Passat B6 2.0 140km, 2006r, strasznie kopci najprawdopodobniej wtryski siadają ale auto jeździ (jeszcze). Czy jak pojadę do serwisu VW jest szansa że mi wymienią czy muszę im na lawecie je przytargać dopiero jest szansa?

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej masz odpowiedź. Jaki kod silnika? Wtedy wiesz czy pompki siemensa. Jeśli tak to przepisujesz auto na rynek polski i wymieniają ci na continentale (ex siemens).

 

Aż tak ciężko przewinąć stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja byłem w ASO we Włocławku Wątarski - Sprawdzili mi VIN , potem zdemontowali pokrywe zaworów i padło hasło "Pana Pompowtryski podlegają wymianie jako akcja AK coś tam".

 

Wymienili mi 4 pompowtryski wraz z elektryką na silniku i wbili w książkę serwisową "Wymiana Pompowtryskiwaczy Akcja AK - Gwarancja".

 

 

Generalnie moje pompki chodziły dobrze , ale wymieniałem dlatego że nie wiem do kiedy akcja będzie istniała... Zauważalne zmiany: Moc raczej taka sama , Spalanie lekko pomniejszone , spalanie na postoju na wyłączonej klimie miałem 0,9L , po wymianie 0,5L.

 

 

Teraz pytanie może troszke nie w temacie: Mój przebieg 136tyś/km. Czy przy tym przebiegu należy już się martwić o kondycję pompy oleju?? (pompa na kołach zębatych , nie na łańcuszku , ale martwi mnie ten trzpień sześciokątny). Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności