Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pytanie może troszke nie w temacie: Mój przebieg 136tyś/km. Czy przy tym przebiegu należy już się martwić o kondycję pompy oleju?? (pompa na kołach zębatych , nie na łańcuszku , ale martwi mnie ten trzpień sześciokątny). Dzięki

 

Jak jest oryginalny to nie, chociaż ja mam podobny przebieg i coraz częściej się zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytanie może troszke nie w temacie: Mój przebieg 136tyś/km. Czy przy tym przebiegu należy już się martwić o kondycję pompy oleju?? (pompa na kołach zębatych , nie na łańcuszku , ale martwi mnie ten trzpień sześciokątny). Dzięki

 

Spać będziesz spokojnie jak sprawdzisz stan zabieraka wtedy będziesz wiedział najlepiej. A tak to nikt z przebiegu nie wywróży jak długo jeszcze wytrzyma. W służbowych skodach w mojej pracy zabieraki tj. całe moduły mniej wytrzymywały z tym, że nikt nie oszczędzał tych silników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - które elementy należy wymienić , żeby zrobić to dobrze?? Jakie są koszta samych części , nie licząc robocizny?? (ew gdzie zamwiacie takie zestawy??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź - które elementy należy wymienić , żeby zrobić to dobrze?? Jakie są koszta samych części , nie licząc robocizny?? (ew gdzie zamwiacie takie zestawy??)

 

Polecam tego forumowicza.

http://forum.vw-passat.pl/members/60648-tomek-50917414

 

Swoją pompę wysyłałem do niego i wielu użytkowników z forum korzystało z jego usług. Koszt 700zł i dla forumowicza 100zł rabatu. Wysłałem cały moduł i po czterech dniach miałem moduł odesłany. Poczytaj sobie o tym temacie tam wszystko jest napisane:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/40909-Pompa-oleju-zawodny-mechanizm-nap%C4%99du

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy w niedziele zgasł mi silnik. okazalo sie ze poszedł mi 4 pompowtrysk. bylem w serwisie i moj passat jest objety wymiana. jest jedno ale. wczesniejszy własciciel wymienil niby 2 pompki a 2 nadal sa orginalne. co w tym wypadku moze zrobic serwis??? moga nie wymieniac mi tego uszkodzonego??? dodam ze pan powiedzial ze jak beda podlegac to odrazu 4 wymieniaja i wiazke. prosze o wasza opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie oznaczenie maja te wymienione przez poprzedniego wlasciciela...jak mają chyba SX/MX to Ci nie wymienią.

Jak mozesz to otworz sam pokrywę i sprawdz pompki oznaczenia...jak masz nowe to kup jakies ze starym oznaczeniem i daj na wymiane - wtedy 4szt nowek dostaniesz ;) troche kombinacji ale gra warta swieczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mozesz to otworz sam pokrywę i sprawdz pompki oznaczenia...jak masz nowe to kup jakies ze starym oznaczeniem i daj na wymiane - wtedy 4szt nowek dostaniesz troche kombinacji ale gra warta swieczki

Serwis chyba prowadzi dokumentację, co było wymieniane, więc takie zabawy w podmiany nie wiem czy przejdą, skoro będzie zapisane, że 2 pompki były wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwis chyba prowadzi dokumentację, co było wymieniane, więc takie zabawy w podmiany nie wiem czy przejdą, skoro będzie zapisane, że 2 pompki były wymienione.

 

Nie chyba tylko na pewno. Wszystko co jest naprawiane, wymieniane i wszystkie akcje serwisowe są wpisywane do bazy VW na podstawie nr VIN danego pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sie dzis dowiedzialem. tak jak kolega kobus mowi 2 mam orginaly a dwa nie podlegaja wymiany z tym ze pan mi powiedzial ze jak dostarcze im jak najdzybciej 2 pomki 073d albo M to wymienia 4 i wiazke. wiec warto jest troszke kombinowac. za nowe pompki w serwisie poprosili ponad2,5tys za sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe regenerowane pompki. Trzeba pamietac o tym. To nie sa funkiel nowka tylko po tuningu w fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz montuja continentale i to sa uwazasz stare simensy po tuningu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz montuja continentale i to sa uwazasz stare simensy po tuningu

 

myslisz ze VW za friko da ci 10000

poczytaj posty w tył to zobaczysz ze pompki maja X w numerze, a co to oznacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede sie sprzeczał. zobacze przy montarzu ich w serwisie i lukne na numer tak jak mowisz kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zobaczysz przy montażu oznaczenie X jest tylko na pudełku, na pompce już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bede sie sprzeczał. zobacze przy montarzu ich w serwisie i lukne na numer tak jak mowisz kolego

 

Nikt Ci nie pozwoli patrzeć jak wymieniają Ci pompki w silniku. Będziesz grzecznie czekł około 2,5 godz. na odbiór samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do was pytanie, które mnie ostatnio nurtuje.

 

W końcu udało mi się załatwić sprawę z wtryskami - silnik pracuje równo, nie dymi za dużo na zimnym silniku i mechanik mówi, że dawki są ok. Jednak nie daje mi spokoju spokoju spore spalanie. Czytam raporty spalania dla mojego modelu na forum oraz na stronie z raportami spalania i ludzie się chwalą, że mogą zejść do 5l (ktoś pisał 4.8), a na autostradzie 6litrów przy prędkościach 130-150km i 7 przy 150-180km.

 

W moim przypadku udaje się zejść maksymalnie do 5.5 przy naprawdę leniwej jeździe i jest to w miarę ok dla mnie (chociaż zastanawia mnie jak innym się udaje do 5 zejść) . Ostatnio jechałem przez Słowację - normalne drogi - jazda 80-100km to ładnie mi pokazywał 5.6l/100, więc jest do akceptacji.

Ale nie daje mi spokoju jazda po autostradzie (7.3l przy 133km na autostradzie na włączonym tempomacie - równa droga jazda przez 10minut i sprawdzane na "chwilowym spalaniu" i oscylująca w okół tego pomiaru (mniej/więcej). Przy 140 bierze już około 8l :|. Regularnie od miesiąca sprawdzam i zawsze mam takie same pomiary. Mam wrażenie, że nawet jak przyspieszam zdecydowanie to jakby to powiedzieć "lubi sobie skoczyć od 8-10litrów" co mnie przeraża trochę. Przedtem na starych wtryskach to bez problemowo robiłem stała trasę 5.7-6 litrów/100km gdzie miałem 40% autostrady, a teraz jak do 6.5 zejdę to się "ciesze". Tak jakby wtryski za dużo lały przy wysokich obrotach / prędkościach? Czy ktoś jest w stanie stwierdzić czy to jest normalne? Rozumiem, że on musi sobie "wziąć", ale aż tyle? Da się to jakoś zweryfikować?

Edytowane przez maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nowa kwestia

 

Ktoś się orientuje, gdzie można sprawdzić pompowtryskiwacze SIEMENS(Continental) do BKP w Krakowie - okolice? Bo mechanik już zdjagonozował, że 3 wtrysk jest nie tak, ale on jest nowy i ma ledwo 10miesięcy (15tyś przejechane) :(. I podejrzane dla mnie to wszystko, czy mnie w sklepie okłamali, że nowy czy coś jest nie tak w silniku. Próbowałem w Gładysku w KRK, ale nie mają takiego sprzętu :/..

 

Jeżeli się ktoś orientuje, niech podeśle link(telefon) na privie lub tutaj.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za link, jeżeli nic nie siądzie w pobliżu Krk to rozważę Twój link. Wolałbym jednak w Krk lub w tych rejonach bym mógł sobie podrzucić. Ma ktoś jakieś jeszcze propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków ulica Jana Brzechwy nie pamiętam nr. ale ulica jest krótka patrz po lewej stronie w okolicach połowy, gość robi wszystko przy pompach i wtryskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności