Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

na 99% pompowtrysk,jeżeli nie masz dostępu do Vaga,możesz to sprawdzić manualnie,zdejmij dekiel zaworów i miernikiem każdą pompkę,ta na której wartości będą się zmieniały do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to coś słabo dzwoniłeś, bo u mnie lokalnie u dilera robią.

 

powiedzcie, to zawsze w każdym egzemplarzu się stanie ??

( z tego co czytałem to raczej tak, ale może komuś się nie zdarzyło )

 

pioskub - czy to tak nagle auto staje,

np. podczas wyprzedzania ?

zdążę zjechac na pobocze, nie dopadnie mnie 'death match' ?

 

 

Tak Tak nagle - podczas wyprzedzania czy jady pod górę czy z góry - myślę że to nie ma znaczenia.... To jest nieoczekiwany moment bez żadnych wcześniejszych oznak. Mi zaświeciła się kontrolka świecy i od razu zgasł. Dziś odebrałem z serwisy w Niemczech :) Zrobili bez żadnego kosztu - wymienili tylko ten uszkodzony! Na moje pytanie co z resztą czyli pozostałymi 3, usłyszałem że jeśli ulegną awarii to mam przywieźć samochód a Oni będą się pytać Dyrekcji VW co z tym fantem robić - Ciężko się z nimi rozmawia.... Fakt że zrobiony i to za Free... Teraz wykupię tylko mocny assistance na kraj i zagranicę.

 

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

 

Właśnie... Zapomniałem dodać że jak się dowiedziałem jaką fakturę wystawił serwis dla VW - 580 euro - to się przeraziłem że gdyby tak trzeba było samemu ponosić koszty.... Myślę że wystraszyli się w VW pozwu zbiorowego jaki się szykował i od lutego wymieniają. Tylko czemu pojedyncze sztuki jak wadliwe są całe serie?

 

---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

 

Akumulator wymieniałem rok temu na Bosha 77Ah 720A rozruchu więc nie sądzę, aby on był przyczyną.

 

 

Komilek - to wygląda jak pompo wtryskiwacz... Pewnie już oddałeś do serwisu bo we Wrocławiu z nimi nie problem... Napisz tylko do jakiego i jak Cię potraktowali - jako ciekawostkę dla Nas.... Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za infos, nie ulżyło mi :dolamam

 

myślałem że mniej to katastroficznie wygląda.

czyli na zakręcie mogę zaliczyć rów jak mi się kierownica zablokuje.... zaczynam mieć miękkie jaja :dupablada

 

co do wadliwości :

po wymianie tego wałka/zbieraka -który to się ściera czy cuś - jest opcja że to pojeździ bez awarii i gaśnięcia ?

Edytowane przez hightower
edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wadliwości :

po wymianie tego wałka/zbieraka -który to się ściera czy cuś - jest opcja że to pojeździ bez awarii i gaśnięcia ?

 

Witam.Niestety w naszym przypadku nie ma takiej opcji.Ja w ciągu 36 000 km (dwa lata eksploatacji )wymieniłem trzy pompki.Pozostała jeszcze jedna na 2-gim cylindrze:)Ponadto jest jeszcze pompa paliwa,koło dwumasowe i kilka innych przypadłości.Ale głowa do góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOTORPOL Wrocław. Dzisiaj o 14 wstawiłem samochód holowałem go na lince bo miałem tam 5km. Przed chwilą dzwonili, że samochód do odbioru. Wymieniony jeden pompowtryskiwacz. Naprawa usterki darmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smigol

A wymieniają w jakimś innym przypadku (czy tylko jak przywiozę na lawecie) ?

Ja mam taki objaw ze jak stoi na luzie to co jakiś czas sobie zatrzęsie budą, jakby na któryś gar nie równo przypalił ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wymieniają w jakimś innym przypadku (czy tylko jak przywiozę na lawecie) ?

Ja mam taki objaw ze jak stoi na luzie to co jakiś czas sobie zatrzęsie budą, jakby na któryś gar nie równo przypalił ....

 

 

Przecież napisałem powyżej, że ja zaciągałem na lince i nie było problemu. Dopóki Ci nie padnie i nie będzie to kod błędu zwarcia elektrycznego pompowtryskiwacza to Ci nie wymienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech oficjalnie wymieniają pompowtryski za darmo ale tylko w autach młodszych niż 7 lat i tylko e przypadku 7 oznaczeń silnika. Mój w każdym bądź razie się nie kwalifikuje...

 

Sent from my GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też wszystkie poniżej 7 lat są objęte tą wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik BMP nie jest objęty tą akcją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to wszystkie pompowtryskiwacze siemensa są objęte. Bosha raczej są bezawaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik BMP nie jest objęty tą akcją...

Informacja z ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aso...

W bmp podobno nie występują te wadliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

powiedzcie, to zawsze w każdym egzemplarzu się stanie ??

( z tego co czytałem to raczej tak, ale może komuś się nie zdarzyło )

 

pioskub - czy to tak nagle auto staje,

np. podczas wyprzedzania ?

zdążę zjechac na pobocze, nie dopadnie mnie 'death match' ?

 

 

Czy do tej pory ktoś miał awarię pompowtrysków w silniku BMP (PD Bosch)? Ja sam kupując passka szukałem tylko takich, które mają fabrycznie montowane pompowtryski Boscha, nie Siemensa. Myślę, Hightower, że możemy spać spokojnie - byle nie zapominać o tankowaniu dobrego paliwa i wymianie jego filtra przynajmniej 1 raz w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z ojcem pobiliśmy rekord. Historia jest następująca - Father ma paska z końca 2006r (jakieś 150kkm), ja z połowy 2007r. (prawie 200kkm) obydwa auta z silnikami BMR. W moim padł pompowtryskiwacz (oczywiście marki Złomens) w poniedziałek w Warszawie, dalej standard - laweta, ASO, diagnoza: pompowtrysk uszkodzony. We wtorek ASO zadziałało i pasek miał już we wtorek miał 3 nowe pompowtryski i wiązkę (czwarty wymieniny już jakieś 1,5 roku temu). Dziś - w czwartek podobna "przyjemność" dopadła Fathera w okolicach Poznania. Standard: stop, wq..rw, laweta, ASO, diagnoza: pompowtryskiwacz. Efekt: wymiana WSZYSTKICH pompowtryskiwaczy+wiązki.

 

W ciągu 4 dni obydwa passaty dopadła ta sama przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z aso...

W bmp podobno nie występują te wadliwe.

 

Na moje pytanie w ASO o objęcie mojego silnika BMP akcją wymiany pompowrtysków usłyszałem, że to nie akcja, ale musi sprawdzić jakie mam pompowtryski, bo podobno na początku produkcji szły siemensy do BMP. komputer powiedział, że u mnie ponoć są bosche...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Noma2 Katowice, 2.0Tdi 140KM BKP z grudnia 2005. Błąd 18578 klasyfikujący do wymiany przez VW. Podobno braki w pompkach w Poznaniu i dopiero będzie info o terminie wykonanai usterki. Również na początek jedna pompka do wymiany. Zapewne druga na tygodniach siądzie.

 

Pozdrwiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mieszkam w Irlandii i tu nie chcą słyszeć o darmowej wymianie mówiłem że w europie i uk jest prowadzona akcja wymiany ale oni swoje.Czy mam szanse dotrzeć do nakazu takiej wymiany od głównego biura vw ??,już wymieniłem jeden na używany i po ok dwóch miesiącach po odpaleniu zaczyna przerywać ok 3sek i już czekam aż padnie następny.Pojechałem do serwisu na diagnostykę aby dowiedzieć który to a oni że wszystkie mają błędy 04710 P12(64,66,67,70) 006 te w nawiasie to na poszczególne cylindry wykasowali wszystko i kazali przyjechać za tydzień i podepną pod komputer i zobaczą co wyszło po tygodniu,a na dziś to wyczuwam mały spadek mocy,niebieski dym po odpaleniu,mała dolewka oleju co 3-4tyś km,świszczące turbo nawet na wolnych obrotach taki gwizd pewnie już pada.A mój passat to 07 2tdi bkp 173tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Też przerabiam temat pompek-poprzedni właściciel wymienił trzy w ramach tej akcji a mi od jakiegoś czasu szarpało całą budą i brak mocy przy tym występował,zadzwoniłem do serwisu przedstawiłem sprawę i usłyszałem że dopóki passat nie stanie to nie mam co przyjeżdżać bo nie wymienią,umawiając się na diagnozę podając num rej okazało się że to mój sąsiad ze mną rozmawia....no i tu dopiero się zaczęła normalna uczciwa rozmowa...:mlask pompowtrysk wymienili ale dalej szarpie z tego co się dowiedziałem przez tel.i dalej szukają jak będę wiedział jaki finał tego to napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak pytałem lokalnego znachora to też powiedział jak stanie to będziemy naprawiać a tak to on nie wie,:zeco a serwis że dokładnie to powiedzą ale to koszt ok kilkuset euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności