Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

W 2006/2007 roku zakladali wadliwe i napewno powinny byc wymienione na nowy typ. Byc moze w Twoim aucie byly juz wymienione - nie wiem jak dlugo je posiadasz. Jesli byly to jako nowe podlegaja gwarancji - przynajmniej tak to intrerpretuja niektore ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie założyli w ramach akcji cos takiego 03G130073SX, wie ktoś co to jest, auto miało mniej palić , ale narazie nic z tych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział, że będzie mniej palić? Założony jest nowy typ pompowtryskiwacza, który (jak do tej pory pokazuje doświadczenie) jest bezawaryjny.

 

---------- Dodano o 07:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 07:07 ----------

 

Dzwoniłem do ASO ws wymiany pompek. Po wprowadzeniu VIN serwisant powiedział, że to auto nie ma żadnych akcji serwisowych a pompki są niby "poprawione" bo mają inne oznaczenie i nie podlegają akcji. Dziwne bo mechanik mówi, że na 99,9% to ta cewka, która niby robi zwarcie. Dziwię się czemu VW tak podchodzi do sprawy i wymienia tylko niektóre wtryski skoro inne tak samo padają....

Dziwna sprawa. W modelu BMR pompowtryskiwacze też podlegały wymianie (zakładane są z końcówką TX).Nie wiem jaki wpływ ma przepisanie na rynek polski, ale na pewno nikt na podstawie numeru VIN nie jest w stanie stwierdzić co masz zamontowane pod maską. Katalog części jedynie podaje aktualne numery katalogowe do stosowania, bez wglądu na to co było kiedyś. Tutaj tylko demontaż pokrywy wałków rozrządu i fizyczne sprawdzenie poprzez odczytanie numerów katalogowych z cewek. Jeśli numer wtryskiwacza to 03G130073M to zwykle jest wymiana na nowe z oznaczeniem T (X). Sprawdź dokładnie numer nadwozia, bo czasem jak jest jedna cyfra pomylona i silnik z BMR staje się silnikiem oznaczonym jako BMP. A dla BMP nie ma rzeczywiście żadnych akcji na wtryskiwacze (bo są inne). Jeśli chcesz, mogę Ci to sprawdzić jutro u siebie, tylko daj mi numer nadwozia na PRV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział, że będzie mniej palić?

Gość z serwisu powiedział mi że powinien palić ok. 0,5 litra mniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W modelu BMR pompowtryskiwacze też podlegały wymianie

No właśnie Przemo80, weź to sprawdź lepiej, bo u mnie w BMRze z 2007 (i produkcja i modelowo) samochód akcji podlegał i zaraz na początku października 2012 dostałem komplet nowych wtrysków. Auto z salonu niemieckiego, kupione przez Polaka na polski rynek.

 

powinien palić ok. 0,5 litra mniej

Może miał na myśli, że będzie na wolnych obrotach palił 0,5 l/h. Ja przed wymianą pompek na postoju miałem 0,7 l/h, a po wymianie 0,4-0,5 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może miał na myśli, że będzie na wolnych obrotach palił 0,5 l/h. Ja przed wymianą pompek na postoju miałem 0,7 l/h, a po wymianie 0,4-0,5 l/h

Mi przed tą wymiana palił na wolnych obrotach 0,6-0,7 l a teraz jest 0,7l ale równo nie skacze spalanie tylko równo zawsze 0,7l oczywiście na rozgrzanym silniku czyli na starych nie pracował równo i spalanie skakało nawet czasami 0,5l wskoczyło

więc wymiana powinna ustabilizować prace silnika a nie koniecznie zmniejszyć zużycie paliwa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem wczoraj do aso Rowinski-Wajdemajer. Serwisant od razu wiedzial o co chodzi. Wpisal VIN i zdziwi się, że nic nie ma. Podałem mu rodzaj silnika. Powiedzia, że na 99% auto podlega akcji. I teraz najważniejsze. Zobaczyl, że mój pasek ma kod kraju Niemcy. Zaproponowal zeby podeslac mu skan dowodu rejestracyjnego i on skontaktuje sie przez oddz. w Poznaniu z niemieckim vw. Ma mi dać znać jutro. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale powiem że jest mocno zdziwiony, że żaden inny aso nie zrobił tego. Jak to wyjdzie to będę peen uznania dla R-W.

 

edit: Już mam pozytywną odpowiedź od ASO R-W. Właśnie kombinuję lawetę i serwis.

Dla innych, którzy mają z tym problem polecam dzwonić do ASO Rowiński-Wajdemajer. Tam od razu wiedzą o co chodzi.

 

Jak to dobrze, że jest taki topic, w którym można się tyle dowiedzieć i zaoszczędzić :rumieniec

Edytowane przez Przemo80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jozef76 mi na wolnych po wyminie wszystkich pompek na SX pali 0,4l wcześniej wahało się koło od 0,6 do 0,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już mam pozytywną odpowiedź od ASO
No widzisz, a jednak się dało :)

 

 

mi na wolnych po wyminie wszystkich pompek na SX pali 0,4l wcześniej wahało się koło od 0,6 do 0,8
No to ja właśnie miałem podobnie jak Marek, czyli na starych pompkach 0,7 l/h, a na nowych 0,4 - 0,5 l/h (i większość pisała, że tak ma, więc Józef, u Ciebie jakoś inaczej nie wiedzieć czemu). Oczywiście takie spalanie jest bez obciążenia silnika dodatkowymi odbiornikami, czyli bez klimy, świateł itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto z przebiegem 200tys, przy 160tys auto zostalo objete akcja serwisowa i zostaly wymienione wszystkie pompowtryski. Czy w takiej sytuacji moge spac spokojnie? Czy po wymianie tez moga paść z podobnych przyczyn jak porzednie? Silnik BMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wtryski to możesz być spokojny. Zabierak pompy oleju już robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o wtryski to możesz być spokojny. Zabierak pompy oleju już robiłeś?

 

Dziękuje za szybką pomoc :) Poprzedni właściciel wymieniał, ale i tak będę ściągać pompę jeszcze raz bo chce obejrzeć w jakim stanie jest gniazdo - a że będę wymieniać filtry i oleje wiec jest to najlepsza okazja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: Już mam pozytywną odpowiedź od ASO R-W. Właśnie kombinuję lawetę i serwis.

Dla innych, którzy mają z tym problem polecam dzwonić do ASO Rowiński-Wajdemajer. Tam od razu wiedzą o co chodzi.

 

Ja również polecam, wymieniali mi pompki w aucie sprowadzonym z Niemiec w 2008 roku.

Serwisowane w ASO było tylko za zachodnią granicą, a mimo to 4 pompki zostały wymienione bez żadnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś czy w wersji 170 konnej tez występują awarie pompowtryskiwaczy czy to tylko wada w 140-stkach?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety też. Moje podlegały akcji i wymienili wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A orientuje się ktoś czy w wersji 170 konnej tez występują awarie pompowtryskiwaczy

Tylko ja i tylko na tej stronie, aż dwa razy wspominam o zmianie pompek w swoim 170KM Pasku. Wystarczy odrobinę chęci by znaleźć odpowiedź :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 pompki wymienione w ASO Rowiński - Wajdemajer.

Autko chodzi jak nowe. Polecam jeśli auto było sprowadzone z niemiec i po wpisaniu VIN brak informacji o akcji.

Oni wiedzą co zrobić żeby doszło do darmowej wymiany.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wymiana wtrysków do listopada, spieszcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno wymiana wtrysków do listopada, spieszcie się.

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie, ale sądzie, że Zbyszek zamęt sieje :P

Z tego co wiem (potwierdzone w ASO VW Gładysz & synowie w Tarnowie), tego typu akcje są BEZTERMINOWE, więc chyba coś tu niebangla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się mylę, to mnie poprawcie, ale sądzie, że Zbyszek zamęt sieje :P

Z tego co wiem (potwierdzone w ASO VW Gładysz & synowie w Tarnowie), tego typu akcje są BEZTERMINOWE, więc chyba coś tu niebangla...

Sorki, nie chcę siać zamętu, ale tak mi powiedział pracownik serwisu , gdzie wymieniano mi pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności