Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Kod silnika masz na tabliczce znamionowej w komorze silnika po stronie pasażera. Oprócz tego na wlepie w bagażniku, i na takiej samej w książce serwisowej. Na tej stronie może Ci nie wyskakiwać ponieważ nie masz przepisanego auta na rynek polski. Poczytaj w tym temacie, osoby po przepisaniu w ASO serwisu na PL po wpisaniu Vin`u łapali się na taką akcje. Do dzieła i powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzalem na tej stronie VW czy moj pasek lapie sie na wymiane pompowtryskow i wychodzi, ze chyba nie.
miałem dokładnie tak samo ale tak jak pisze
po przepisaniu w ASO serwisu na PL po wpisaniu Vin`u
Wyskoczył magiczny kod z akcją serwisową.

Bez ruchu w stronę ASO nie spodziewaj się zmiany na stronie VW. Żeby nie było problemów w ASO że wyskakuje jak Filip z Konopii i mówię "wymieńcie mi pompeczki bo mam takie kaprycho" pofatygowałem się wcześniej i wymieniłem sobie w ASO a to klocuszki i tarcze z przodu, potem za drygim razem z tyłu (tarcze i klocki moje) + jedna drobna dodatkowa naprawa i potem byłem już "stałym klientem" z którym rozmawia się inaczej. Wydałem wcześniej nieco więcej niż w warsztacie "u Zenka" ale potem 4 pompeczki gratis zostały mi wymienione mimo że jedna wcześniej mi padła i "u Zenka" za niemałe pieniądze była już wymieniona.

Edytowane przez zulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, czy wy tez macie wycieki z pokrywy gdzie są pompki?? Bo u mnie po akcji serwisowej pojawiły się minimalne wycieki, nazwał bym to pocenie się bo plam nie zostawia ale silnik opaćkany od strony kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem na akcji 23H9.

Przebieg 254721 km, na wstepie wątpiono w istnienie w tym pojezdzie wtrysków kwalifikujących się do wymiany.

Jednak po 3 godzinach oczekiwania, przyszedł serwisant i oznajmił, ze zdziwieniem, ze owszem wszystkie 4 sztuki pompowtrysków(!!) kwalifikują się i zostaną wymienione. Posiadały własciwe numery.

Serwis to AUTOCENTRUM KIELCE. Obsługa serwisu wzorowa.

Po wymianie zauważyłem spadek spalania o około 0.5 l/100 km, nawet na postoju wskazania są około 0.6- 0.7l/h w pozycji N lub P skrzyni DSG.

Tak według kompa pokładowego.

Jest róznica w pracy silnika, zrobił się bardziej cichy, może troche żwawszy, szybciej reaguje na gaz.

Jutro sprawdze rano jak odpala i pracuje na "zimnym " silniku. Poprzednio zimny silnik chodził wydajac dzwięk starego traktora:nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już jakiś miesiąc po wymianie i wydaje mi się że silnik trochę poszarpuje czasami lub zabuja na wolnych obrotach...macie może też coś takiego że przy obrotach pomiędzy 1500 a 2000 obroty minimalnie szaleją ? czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj moje posty w tym temacie i sprawdz czy to nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu dostałem SMS z serwisu, nawet go nie przeczytałem bo ogólnie ich nie czytam. Ostatnio syn bawił się moim telefonem i odnalazł wiadomość z października 2012, że zapraszają na wymianę :) Zadzwonił w środę do serwisu i potwierdził u doradcy serwisowego, że auto podlega akcji. Jutro jadę odstawić auto i przy okazji pojeżdżę sobie nowym CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja dopowiem o swoim pasacie, we wrześniu padł jeden wtrysk, laweta, powołałem się na akcję dobrej woli, wymienili jeden, a wczoraj byłem na akcji serwisowej 23H9, wymienili 3 pozostałe. samochód inaczej pracuje, dzisiaj na mrozie odpalił cichutko (a jeżdzę nim już prawie 5 lat), aż chce się jeździć. Co więcej, powiedzieli że na wtryski jest gwarancja 24 miesiące, zatem dwa lata bezstresowo-gotówkowej jazdy (jeśli chodzi o wtryski). samochód naprawiany u "Danelczyka" w Lublinie, obsługa na 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione 4, gwarancja 24 miesiące jak pisał kolega wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ja dopowiem o swoim pasacie, we wrześniu padł jeden wtrysk, laweta, powołałem się na akcję dobrej woli, wymienili jeden, a wczoraj byłem na akcji serwisowej 23H9, wymienili 3 pozostałe. samochód inaczej pracuje, dzisiaj na mrozie odpalił cichutko (a jeżdzę nim już prawie 5 lat), aż chce się jeździć. Co więcej, powiedzieli że na wtryski jest gwarancja 24 miesiące, zatem dwa lata bezstresowo-gotówkowej jazdy (jeśli chodzi o wtryski).

dokladnie to samo mialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienione 4, gwarancja 24 miesiące jak pisał kolega wyżej.

 

Z ta gwarancja to nie jest tak fajnie , producent nie daje gwarancji na czesci wyminione bezplatnie. Czyli gwarancja jest tylko na to co zaplaciles. Dwa serwisy odmowily mi naprawy gwarancyjnej z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ta gwarancja to nie jest tak fajnie , producent nie daje gwarancji na czesci wyminione bezplatnie. Czyli gwarancja jest tylko na to co zaplaciles. Dwa serwisy odmowily mi naprawy gwarancyjnej z tego powodu.

 

taka sama odpowiedz dostałem w szczecinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie ASO. Mi doradca serwisowy jak oddawałem auto na akcję też mówił, że nie ma gwarancji bo wymiana jest bezpłatna, drugi doradca serwisowy jak odbierałem auto, dał mi kluczyki i poinformował że oczywiście 2 lata gwarancji na wtryski jest. Tyle teorii, w praktyce chyba tylko ja reklamowałem jeden walnięty wtrysk (jeden z nowych wymienionych w ramach akcji 23H9) i nie było problemu z gwarancją, ASO wymieniło mi go na nowy.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, posiadam auto z rynku francuskiego, dzisiaj po wpisaniu mojego numeru win na stronie http://www.volkswagen.de/de/servicezubehoer/VolkswagenService/rechte_marginalspalte/abfrage_rueckrufaktionen.html okazało się że moje auto kwalifikuje się do wymiany wadliwych wtrysków, akcja trwa od 14-01-2013. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akcja trwa od 14-01-2013

Z tego co wiem, to akcja trwa od 05-10-2012. Sam miałem pompki wymieniane w ramach tej akcji jakoś zaraz po 15.X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to akcja trwa od 05-10-2012. Sam miałem pompki wymieniane w ramach tej akcji jakoś zaraz po 15.X.

 

Tak wiem, ale ja mam auto z rynku francuskiego nie przepisane na nasz rynek i dopiero od 14-01-2013 jest ogłoszona ta akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, moje też się już pojawiło z datą 14.01.2013 :D

23H9.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mialem 3 pomki wymienione w ramach tej akcji, jedna na 2 cylindrze byla juz ponoc kiedys zmieniana i jest "nowego typu"

Tak mi powiedzieli na serwisie wtedy.

Niestety wyskakuje blad w komputerze, co prawda sporadyczny o zlym dzialaniu tej pompki. W serwisie nie chca wymienic na inna :/

 

Moze napisac do glownego importera ? ktos ma namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ja mialem 3 pomki wymienione w ramach tej akcji, jedna na 2 cylindrze byla juz ponoc kiedys zmieniana i jest "nowego typu"

Tak mi powiedzieli na serwisie wtedy.

Niestety wyskakuje blad w komputerze, co prawda sporadyczny o zlym dzialaniu tej pompki. W serwisie nie chca wymienic na inna :/

 

Moze napisac do glownego importera ? ktos ma namiar?

 

A jaki masz błąd - wymieniają tylko jak jest "zwarcie do plus lub minus", co raczej prędzej lub później powoduje unieruchomienie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17672 - Zawor pomp. 2 -241. Przekroczona granica regulacji.

Sporadyczny.

 

Swoją drogą, dziwne. Pompka niby z nowych modeli-bo nie wymienili jej na akcji a juz takie numery robi...

Bede pisał chyba o mozliwosc wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności