Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

a wie ktos jakich modeli i silnikow dotyczyla akcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wie ktos jakich modeli i silnikow dotyczyla akcja?

 

BKP i BMR bo one by są pompkach Siemensa BMP to Bosch.

Ale masz to zapewne kilka razy napisane w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Reasumując - akcja dobrej woli jeszcze trwa? (jak długo?), czy po prostu jest akcja wymiany (do kiedy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ostatnio podjechałem do ASO VW w Toruniu i dostałem info że moje auto nie łapie się na akcje wymiany pompek mimo że mam silnik BKP (2007), często ASO odmawia wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
często ASO odmawia wymiany ?

 

Możliwe, że w Twoim passacie są już założone pompki prawidłowo działające lub wcześniejszy właściciel wymienił. Zadzwoń jeszcze do innego serwisu z pytaniem czy samochód podlega akcji serwisowej 23H9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że w Twoim passacie są już założone pompki prawidłowo działające lub wcześniejszy właściciel wymienił. Zadzwoń jeszcze do innego serwisu z pytaniem czy samochód podlega akcji serwisowej 23H9?

 

fakt auto było serwisowane do samego końca, ale nie zauważyłem żeby były wymieniane pompki (wyciąg napraw ASO), zadzwonie jeszcze do ASO w Bydgoszczy ciekawe co mi powiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BKP i BMR bo one by są pompkach Siemensa BMP to Bosch.

Ale masz to zapewne kilka razy napisane w tym wątku.

 

BMA także, wiem to z autopsji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni wymieniaja pompowtryski razem z listwa, czy same pompowtryski? Ciekaw jestem czy te pompowtryski rowniez sa polaczone rownolegle, ze jak jeden padnie to odcina zasilanie pozostalym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oni wymieniaja pompowtryski razem z listwa, czy same pompowtryski? Ciekaw jestem czy te pompowtryski rowniez sa polaczone rownolegle, ze jak jeden padnie to odcina zasilanie pozostalym.

 

Pompki wymienia się razem z wiązką elektryczna. Do tego nowe śruby. Jak jeden pompotrysk padnie to drugi nic do tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pompki simensa polaczone sa rownolegle, jak pada jedna to nie dzialaja wszystkie. W pompkach Boscha mozna jechac na 3 cylindrach. Dlatego jest ta akcja serwisowa na pompki simensa, ze jak ktos jedzie i mu jedna pompka nawali to wylacza sie silnik, a z nim wszelkie systemy 'wspomagania' co jest niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe co napisałeś. Koledze wymienili tylko jedną pompkę simensa. Tłumacząc to tak jak wyżej napisłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie rację, ale nie zrozumieliście się wzajemnie. Gdy pada jeden PD - wymieniasz jeden PD. Gdy pada jeden PD od Siemens'a - nie ma jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ato ciekawe co piszecie że jak wymienią wszystkie wtryski to niema tego problemu że jak jeden padnie to auto stoi.

Mam wymienione już wszystkie ale nadal są to Simensy (i to prawdopodobnie aso wkłada te po regeneracji) więc co się niby zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc co się niby zmieniło?
Zabezpieczenie cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Weles

Mam pytanie, w moim Passacie 2.0 TDi (2007) BKP poprzedni właściciel załapał się na akcję wymiany (XI.2012). W książce przeglądów jest wpisane "Akcja 23H9 K01". Orientuje się ktoś może, co oznacza K01? Chodzi o jeden pompowtrysk czy o komplet? Nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem więc nie mogę zapytać bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ato ciekawe co piszecie że jak wymienią wszystkie wtryski to niema tego problemu że jak jeden padnie to auto stoi.

Mam wymienione już wszystkie ale nadal są to Simensy (i to prawdopodobnie aso wkłada te po regeneracji) więc co się niby zmieniło?

 

Ten problem ciagle istnieje tj. problem ze jak pada jeden PPD to silnik gasnie i go nie da rady odpalic, to znaczy nie jest to problem a raczej efekt konstrukcja jaka wymyslil siemens. W akcji dobrej woli jak pada jeden PPD to wymieniaja tylko ten co padl, w ramach akcji serwisowej wymieniaja wszystkie z wadliwej serii (od 1 do wszystkich 4). Te wymienione maja nie byc awaryjne tak jak te poprzednie, poprzez lepsze uszczelninie zdaje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że w Twoim passacie są już założone pompki prawidłowo działające lub wcześniejszy właściciel wymienił. Zadzwoń jeszcze do innego serwisu z pytaniem czy samochód podlega akcji serwisowej 23H9?

 

dostałem odpowiedź z ASO

 

"Auto, o nr vin który Pan podał, pochodzi z rynku francuskiego, a tam akcja z

pompowtryskiwaczami nie podlega.

W dniu dzisiejszym przepiszemy auto na rynek polski, gdy zmianę zarejestruje

system odezwiemy się w celu umówienia terminu."

 

Ciekawe dlaczego auta z Francji nie podlegają pod wymianę a może ściema ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściema z tymi rynkami. Mój też z francuskiego a podlegał akcji i zrobili w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaję chcą pokazać swoją dobrą stronę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, to nie ASO w Polsce decyduje, które auto podlega akcji, a centrala VW w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności