Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej kup H, L lub Q, one mają ten sam hardware, można je sflashować do najnowszej wersji. Mają nowsze układy CAN - TJA1055.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę odkopię temat. Posiadam passata b6 2007 2.0TDI, DSG, dołożone radio RNS315. Licznik z czerwonym ekranem. Na jaki licznik z białym zmienić żeby było pl menu, staging, mfa. Dysponuje sprzętem żeby odczytać/zapisać eprom i zrobić kodowanie.

Edytowane przez szumrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętny z b7 po 12r

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort też będzie działał? Trzeba coś zmieniać w eprom? Gateway trzeba zmienić?

Edytowane przez szumrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak działa ale nie wyświetla się na liczniku do zmiany na b7 i wtedy bedzie. Gateway trzeba zobaczyc bo jak 07r to moze byc różnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując, licznik z B7 po 2012r gateway z koncowką E i moduł komfortu z B7, edycja EPROM przebiegu. We flash trzeba coś robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebiegu eepromem nie zrobisz w dół tylko do góry a flash nic nie trzeba robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w tym przebieg ustawić? Mam carprog, iprog, vcds. Da rade tym?

 

Czy może ktoś udostępnić flash do 3AA920870D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj chciałem podmienić licznik z czerwonego(3c0920871e)na biały(3aa920870d). Wszystko jest ok ale wywala mi błąd: acc. Jest to jakoś do ogarnięcia czy tempomat odpada przy zmianie licznika ? Edit: gateway jeszcze nie zmieniony i mam 3c0907530d, czy to wina gateway ?

Edytowane przez Ragezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po Twoim silniku to niestety ale nie zadziała Ci ACC. O ile sam radar możliwe że dało by przeflashowac na działający z białym licznikiem, to już sterownik silnika nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2025 o 19:31, Ragezzz napisał:

Hej, dzisiaj chciałem podmienić licznik z czerwonego(3c0920871e)na biały(3aa920870d). Wszystko jest ok ale wywala mi błąd: acc. Jest to jakoś do ogarnięcia czy tempomat odpada przy zmianie licznika ? Edit: gateway jeszcze nie zmieniony i mam 3c0907530d, czy to wina gateway ?

Podaj więcej danych myślę że jakieś rozwiązanie znajdzie sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Panowie i panie potrzebuję wyzerować przebieg w liczniku na 0km
Jak go odczytać oraz zmienić i wgrać w licznik prawidłowy stan ?

wsad epprom ściągnięty /licznik testowy

 

licznik vw.bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sam zrzut nic nikomu nie da jest przywiązany do licznika.

2. zmiany jedynie po obd, odpowiednim narzędziem.

3. Odpowiednio przerzucając dane przebieg powinien przeskoczyć.

4. Więcej szczegółów z jakiego na jaki zmieniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daku napisał:

2. zmiany jedynie po obd, odpowiednim narzędziem.

Można jeszcze virgina zrobić,  na stole ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marsss napisał:

Można jeszcze virgina zrobić,  na stole ...

To raczej w autach gdzie masz immo po stronie licznika.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daku napisał:

To raczej w autach gdzie masz immo po stronie licznika.

Faktycznie zapomniałem o braku immo w pasku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Daku napisał:

1. Sam zrzut nic nikomu nie da jest przywiązany do licznika.

2. zmiany jedynie po obd, odpowiednim narzędziem.

3. Odpowiednio przerzucając dane przebieg powinien przeskoczyć.

4. Więcej szczegółów z jakiego na jaki zmieniasz.

Zmieniam licznik na 3D jednakże on posiada mniejszą wartość KM niż obecnie w aucie.
W starym wylał ekran i trafiła się okazja na kupno 3AA920881D SW0705.
powinno się udać podnieść wartość kilometrów w  eppromie ,a jeżeli by się jeszcze udało mieć gold menu to już bajka :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz PW coś wymyślimy.
Jeśli masz VCDS na procku Atmega ( Loader " God Bless Kolimer " ) to jestem w stanie zdalnie dużo rzeczy zrobić w tym upgrade licznika czy zmiana eeprom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wymieniłem w passacie b7 2014 licznik z czarno-białego na kolor 3C8 920 881 z softem 0505, był to licznik z anglika. Za pomocą vag dash editor przerzuciłem dane z starego licznika do nowego, wszystko poszło gładko, przebieg nie był problemem bo mój ma 480kkm. Moje pytanie dotyczy wskazania pozostałych kilometrów do przejechania na paliwie. Mam pół baku a pokazuje 250km gdzie powinno być z 500km czy to po większym przebiegu się samo zaadaptuje? 
 

Po wymianie na kolor 2d naszła mnie ochota na 3d, czy ktoś zrobił z 0505 licznik 3d? Czy jest to możliwe? Na drive2 jakiś użytkownik opisuje enigmatycznie ten proces z wykorzystaniem licznika z audi q3.

Z góry dziękuję za odp, i przepraszam za ew. niedopowiedzenia, błędy rzeczowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem GUI 3d w 2d. Jak dobrze poszukasz na D2 znajdziesz mój temat.

Zaznaczam jedynie że to tylko migracja grafik. Soft pozostaje stary, migracja nie jest pełna, nie zawiera np danych navi.

 

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co dalej będziesz robił. 3d jest też warunkiem dla paru innych rzeczy chyba że błędy ci nie przeszkadzają.

 

Jakiś 3d mi leży napisz na PW.

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności