Skocz do zawartości
essenti

Jakie jest prawidłowe ustawienie przesłony Bi-Xenonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry że podpinam się pod temat. Mam pytanie do znawców tematu Bi-xenonów.

 

1. Czy jak kupie takie reflektory i będę miał je założone ale bez systemu samo poziomowania to mogę je ustawić na normalnej stacji diagnostycznej?

 

2. Jeżeli w przyszłości dołożę samo poziomowanie a wcześniej ustawiałem ja na stacji diagnostycznej to jakieś tam silniczki, czujniki się nie zepsują na starcie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

 

 

Wychodzi na to że Europa. Angole mają końcówkę "N"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy jak kupie takie reflektory i będę miał je założone ale bez systemu samo poziomowania to mogę je ustawić na normalnej stacji diagnostycznej?

Tak, ale nie będzie działać regulacja z kabiny.

2. Jeżeli w przyszłości dołożę samo poziomowanie a wcześniej ustawiałem ja na stacji diagnostycznej to jakieś tam silniczki, czujniki się nie zepsują na starcie?

Nic się nie zepsuje.

Jak kolega wyżej wspomniał-wersja europejska... Europa miała M i Q, a UK miały N i R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie jak kolega essenti. Po przełączeniu tej przysłony na dół w lampie kierowcy, lampa świeci tak jakby ze stożka ze ściętą górą ___/---\___, natomiast jeśli w lampie pasażera (która ma u mnie opuszczona tą przysłonę) podniosę ją to świeci na płasko -------(symetrycznie).

 

Essenti mógłbyś zrobić zdjęcie drugiej przysłony?

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozumiem iż jeśli ten plastikowy łeb "śruby" (ten równoległy do tej "drucianej" przysłony) podniosę do góry to przysłona się otwiera a jeśli opuszczę to przysłona się zamyka, tak? Tak mi się wydaje ale wolę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podniosę do góry to przysłona się otwiera a jeśli opuszczę to przysłona się zamyka, tak?

Tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie tych przysłon nie dawało mi spokoju, pojechałem na stację diagnostyczna żeby dokładnie zobaczyć jak świecą moje lampy z lewą przysłona podniesiona a prawa opuszczoną.

Okazało sie że tak właśnie maja być ustawione te przysłony, lampy świecą asymetrycznie, dokładnie tak

IMG_6180.JPG

 

Essenti nic nie przestawiaj bo masz dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Essenti nic nie przestawiaj bo masz dobrze.

 

Ok dzieki :), lampy jeszcze nie zalozone takze zdarze przestawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy same soczewki czyli szkło jest inne na prawą a inne na lewą strone bo przesłony no to wiadomo że tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanko czy same soczewki czyli szkło jest inne na prawą a inne na lewą strone bo przesłony no to wiadomo że tak

Są takie same.

Ustawienie tych przysłon nie dawało mi spokoju, pojechałem na stację diagnostyczna żeby dokładnie zobaczyć jak świecą moje lampy z lewą przysłona podniesiona a prawa opuszczoną.

Okazało sie że tak właśnie maja być ustawione te przysłony, lampy świecą asymetrycznie

No ciekawy jestem, w jaki niby sposób obie lampy przy różnych ustawieniach mogą świecić asymetrycznie :?: Ja u siebie miałem oba pręciki opuszczone i właśnie wtedy lampy świeciły tak, jak powinny świecić-w obu lampach tak samo wszystko ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak właśnie jest, widziałem na własne oczy na przyrządzie! Kolega skwaru potwierdzi, choc u niego obie muszą być opuszczone. Essenti też ma na 99 % tak jak ja skoro miał sprawdzane światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagności...ostatnio po kolizji z sarną,ustawiałem swoje bi na stacji diagnostycznej;świecą super bo Pan Hubert przyłożył się do odbłyśników,jednak prawy swieci niżej niż lewy a z tego co koledzy pisza odwrotnie być powinno...zastanawiałem się skąd znam diagnostę który mi ustawiał-teraz sobie przypomniałem,mój kolega co ma warsztat wylał tego diagnostę rok temu na zbity pysk od siebie z roboty!

Znowu muszę jechać ustawiać,k-wa co za partactwo wokoło!

Kupię kałacha jakby ktoś do sprzedania miał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tak właśnie jest, widziałem na własne oczy na przyrządzie! Kolega skwaru potwierdzi, choc u niego obie muszą być opuszczone. Essenti też ma na 99 % tak jak ja skoro miał sprawdzane światła.

Potwierdzam jest tak jak pisze rafał więc wniosek .....

Muszą być różne przysłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Essenti mam jeszcze jedną prośbę, możesz po zamontowaniu lamp pojechać na stację diagnostyczną aby ustawić światła i pstryknąć fotki przyrządu do świateł podczas ustawiania jednej i drugiej lampy?

 

Przesądziło by to iż masz mieć te przysłony tak samo jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Essenti mam jeszcze jedną prośbę, możesz po zamontowaniu lamp pojechać na stację diagnostyczną aby ustawić światła i pstryknąć fotki przyrządu do świateł podczas ustawiania jednej i drugiej lampy?

Nie ma problemu, z tym ze dopiero w przyszlym tygodniu poniewaz dalem reflektory do regeneracji.

Poszukalem troche na forum i znalazlem post, ktory potwierdza ze powinno byc tak jak mowisz.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20197&page=2#top

 

Nie chce zakladac nowego tematu, wiec zapytam tutaj. Czy tak powinno byc, ze po odlaczeniu reflektorow nie swieca przednie halogeny przeciwmgielne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce zakladac nowego tematu, wiec zapytam tutaj. Czy tak powinno byc, ze po odlaczeniu reflektorow nie swieca przednie halogeny przeciwmgielne?

 

Tak powinno być. Przeciwmgłowe wyłączają się jak włączysz drogowe. A włączają się z postojami i mijania. Rządzi tym specjalny przekaźnik. Po 2003 roku świecą i z drogowymi, niemniej przekaźnik jest. Skoro obwód świateł jest otwarty - nie płynie w owym przekaźniku prąd. Więc przekaźnik od przeciwmgłowych się nie wzbudza. Też się temu dziwiłem, ale nic nie pyka (taki czarny przekaźnik) jak nie ma świateł. Bo tam z tego co patrzyłem powinien być sygnał zarówno z włączenia świateł, drogowych i włączenia przeciwmgłowych, by ten przekaźnik zadziałał.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Essenti mam jeszcze jedną prośbę, możesz po zamontowaniu lamp pojechać na stację diagnostyczną aby ustawić światła i pstryknąć fotki przyrządu do świateł podczas ustawiania jednej i drugiej lampy?

 

Przesądziło by to iż masz mieć te przysłony tak samo jak ja.

Też jestem ciekawy, co z tego wyjdzie, bo nasze teorie się różnią :) A najlepiej mieć niezbity dowód :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego essenti, jak tam ? Byłeś ustawić te lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego essenti, jak tam ? Byłeś ustawić te lampy?

Tak, bylem. Zdjecia nie zrobilem, ale przyrzad wygladal dokladnie tak samo jak ten tutaj: http://www.favore.pl/221611_werther-przyrzad-do-ustawiania-swiatel-cyfrowy-brzeg-opolskie.html

 

Gosc powiedzial, ze swiatla sa ustawione prawidlowo. Takze wychodzi na to ze przy lewej ma byc podniesiony, zas przy prawej opuszczony ten prencik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności