Skocz do zawartości
essenti

Jakie jest prawidłowe ustawienie przesłony Bi-Xenonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podepnę się trochę ;)

Jak sprawdzić (bez wyciągania lampy) czy prawidłowo działa przesłona?, bo mam obawy co do jednej lampy (lewej)... jakby nie było różnicy między długimi a mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak patrzysz w lampę na wysokości światło cienia od przodu pochylając się i jak ktoś w tym momencie włączy długie i zadział to zobaczysz różnicę.Albo podjeżdżając do ściany i włączając długie to też widać jak ładnie na okrągło świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jak patrzysz w lampę na wysokości światło cienia od przodu pochylając się i jak ktoś w tym momencie włączy długie i zadział to zobaczysz różnicę.Albo podjeżdżając do ściany i włączając długie to też widać jak ładnie na okrągło świeci.

No właśnie (patrząc na scianie)w prawej widać że pojawia się taki okrągły punkt (pomijając oczywiście dodatkowe H7 które się też zapalają) w lewej raczej nic się nie dzieje... więc chyba przesłona is dead

Panowie, jak się do tego zabrać? (gdzie dotknąć... zmierzyć itp. :) ) w ogóle jest to naprawialne czy tylko wymiana lampy? Może być tak że coś nie łączy albo coś się wyczepiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ogóle jest to naprawialne czy tylko wymiana lampy? Może być tak że coś nie łączy albo coś się wyczepiło?

Lampy nie trzeba wymieniać ale trzeba wymontować odkręcić dekielek z tyłu i wyjąć całą soczewke i tam już wszystko będzie wiadome

Jakbyś potrzebował to będe mial do opchnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś potrzebował to będe mial do opchnięcia

soczewke? czy całą lampe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
soczewke? czy całą lampe?

A jak wolisz bo mam i to i to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wolisz bo mam i to i to

A widzę w podpisie :)

Co do kupna... muszę najpierw zajrzeć do tej lampy i będę wiedział na czym stoję.

Ale Twoją cenę za lewą soczewkę ew. lewą lampę możesz na PW podesłać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być ustawiona przesłona w xenonach patrząc od tyłu lampy, przekręcić imbus w lewo czy w prawo(foto)??. Jutro z rana zakładam je po renowacji i chcę już miec to ustawione. Z góry dziękuje za odpowiedź.

attachment.php?attachmentid=59844&stc=1&d=1316551890

P1030738.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma być ustawiona przesłona w xenonach patrząc od tyłu lampy, przekręcić imbus w lewo czy w prawo(foto)??. Jutro z rana zakładam je po renowacji i chcę już miec to ustawione. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Zdemontuj palnik xenonowy i spójrz na przesłonę-ma być asymetryczna.

A tak na zdrowy rozum-ma być przekręcone przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, czyli w lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekręcić imbus w lewo czy w prawo

Jasne że w lewo w lewej lampie a w prawej lampie w prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te przesłony są takie same w lampach H7 i xenon? rozwaliłem ten czarny wkręt dociskający ten cały plastikowy imbus i teraz przesłona luźno chodzi ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się na PW, mam trochę gratów od takich lamp, w tym elementy przesłony do xenonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybaczcie odgrzewanie kotleta ale nie ma ktoś czasem na pozbyciu przesłony z prawego reflektora? Albo z lewego bo to jeden pieron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności