Skocz do zawartości
screech

Dzienne osobna instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja zamontowałem dzienne zdecydowanie głębiej. " WW" potrzebujesz jeszcze tego schematu oświetlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" WW" potrzebujesz jeszcze tego schematu oświetlenia?

 

Tak, choć zakupione światła wraz z zaślepkami odesłałem.

Takiej "fuchy" dawno nie widziałem.

Nadal szukam świateł skośnych, półokrągłych, w rozsądnej cenie.

Cena 600zł. mnie nie pasuje, bo wole co 3 lata kupić nowy akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ww Czemu odesłałeś te światła? Coś było nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ww Czemu odesłałeś te światła? Coś było nie tak?

 

Po pierwsze górny zatrzask atrapki był wyłamany. Poza tym wykonanie mi sie nie podobało. Aby nie pisać drugi raz, pozwolę sobie zacytować fragmenty maila do dostawcy.

 

 

"Dodatkowo przesłany komplet składa się z dwóch rożnych atrap, tzn. materiał z którego zostały wykonane różni się zarówno optycznie, jak i w dotyku. Moim zdaniem w "komplecie" tak być nie powinno.

 

Same lampy są zamocowane w sposób niechlujny. Proszę wybaczyć, ale wykonanie bardziej pasuje do "małego Kazia w szopce za domem", niż do poważnej firmy zajmującej się elektroniką samochodową. Jedna lampa wystaje bardziej z atrapki niż druga. Lampy bardziej wystają od strony osi samochodu niż od strony halogenu, dodatkowo kierując światło w bok od osi pojazdu. Uchwyty mocujące lampy są doginane kombinerkami "na oko" i nie stykają się z plastikową płaszczyzną, do której są mocowane blachowkrętami. W efekcie sprężynują i niewątpliwie wydrą blachowkręt z cienkiej plastikowej atrapki w niedługim czasie. Rozumiem prawa rynku i konieczność obniżki kosztów, ale są pewne granice. Ja takiej roboty nie akceptuje.

 

Musze przyznać, że o ile koncepcja jest wspaniała, to jej wykonanie tandetne nad wyraz.

Spodziewałem się, czytając o "światłach do VW Passata", że lampy są swoją krzywizną dopasowane do krzywizny atrapek, a umieszczenie LED uwzględniające skośne zamocowanie atrapek w samochodzie tak, że mimo kontowego ustawienia w stosunku do osi pojazdu, świecą do przodu.

Otrzymane lampy są proste, brzydko wystają z obu stron atrapki i świeca ukośnie w bok. Nie wygląda to ładnie. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare postow wczesniej a dokladnie w 40tym dales linik do tych swiatelek. Na zdjeciach widac jak wspaniale maja wyposazony swoj warsztat, jak na firme elektroniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pare postow wczesniej a dokladnie w 40tym dales linik do tych swiatelek. Na zdjeciach widac jak wspaniale maja wyposazony swoj warsztat, jak na firme elektroniczna.

 

Dlatego je kupiłem. Dopiero potem się dokładnie przyjrzałem zdjęciom i porównałem z realem. Na żadnym zdjęciu nie widać tych lamp ani z góry, ani z boku, już nie mówiąc o widoku od tyłu. Dopiero po ich otrzymaniu zobaczyłem, co mam w reku i szybciutko odesłałem.

 

Teraz tym się przyglądam.

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-skosne-chrom-a6-passat-i1907950658.html

Edytowane przez WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, choć zakupione światła wraz z zaślepkami odesłałem.

 

Są problemy ze wstawieniem większego pliku a nie wiem czy masz xennony?

 

[ATTACH]69696[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są problemy ze wstawieniem większego pliku a nie wiem czy masz xennony?

 

[ATTACH]69696[/ATTACH]

 

W moim nie ma ksenonów.

Plik, jeśli możesz przesili na pocztę.

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak ma sie sprawa z przeciwmglowymi??jako do jazdy dziennej??mozna tylko na nich jezdzic?bo ja mam tak ustawione jako do jazdy dziennej i dzialaja tak jak tu piszecie!! czyli w momecie zaplonu wlaczaja sie a przy zrobieniu sie ciemno nastepuje zmniana na xenon bez dotykania jakiego kolwiek przelacznika!! a pytam bo nie mieszkam w pl. a wybieram sie latem i nie mam pojecia czy tak mozna jezdzic!!dzieki za jaja kolwiek odpowiedz!i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak ma sie sprawa z przeciwmglowymi??jako do jazdy dziennej??mozna tylko na nich jezdzic?bo ja mam tak ustawione jako do jazdy dziennej i dzialaja tak jak tu piszecie!! czyli w momecie zaplonu wlaczaja sie a przy zrobieniu sie ciemno nastepuje zmniana na xenon bez dotykania jakiego kolwiek przelacznika!! a pytam bo nie mieszkam w pl. a wybieram sie latem i nie mam pojecia czy tak mozna jezdzic!!dzieki za jaja kolwiek odpowiedz!i pozdrawiam ;)

 

 

Wg przepisów tak smigac nie można bo nie masz homologacji na halogenach jako światła dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie kombinowal ktos tak: Dzienne zrobic z kierunkowskazow, tzn wypartoszyc je i wstawic w nie ledy biale -mamy dzienne, teraz gdzie kierunkowskazy? Moze wstawic je tam gdzie znajduja sie postojowe, idealne miejsce na kierunki, az sam sie zdziwilem ze vw tego tak nie zrobil tylko umiescil kierunki ponizej w zderzaku, a jeszcze jeden problem gdzie umiescic postojowe? I tu by trzeba bylo pokombinowac, moze jakis maly wkret zarowki w klosz dlugich swiatel? No nie wiem tak mnie tylko ponioslo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie kombinowal ktos tak: Dzienne zrobic z kierunkowskazow, tzn wypartoszyc je i wstawic w nie ledy biale -mamy dzienne, teraz gdzie kierunkowskazy? Moze wstawic je tam gdzie znajduja sie postojowe, idealne miejsce na kierunki, az sam sie zdziwilem ze vw tego tak nie zrobil tylko umiescil kierunki ponizej w zderzaku, a jeszcze jeden problem gdzie umiescic postojowe? I tu by trzeba bylo pokombinowac, moze jakis maly wkret zarowki w klosz dlugich swiatel? No nie wiem tak mnie tylko ponioslo:)

 

Są na forum w wątku światła dzienne takie migacze z światłami dziennymi, ale nie mają homologacji i powiem ci że koszt ich to 209 euro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie umiescic postojowe?

 

To postojowe też w kierunkach jak dzienne tylko o słabszej mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg przepisów tak smigac nie można bo nie masz homologacji na halogenach jako światła dzienne.

 

:( No niby tak jak piszesz jest ale skoro w ustawieniach kompa jest taka funkcja ze ustawic jako swiatla do jazdy dziennej ( przeciwmgielne ) lub ( pozycyjne przednie ) to na jakiego mi homologacja skoro to jest orginal a nie dokladane czesci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie kombinowal ktos tak: Dzienne zrobic z kierunkowskazow, tzn wypartoszyc je i wstawic w nie ledy biale -mamy dzienne, teraz gdzie kierunkowskazy? Moze wstawic je tam gdzie znajduja sie postojowe, idealne miejsce na kierunki, az sam sie zdziwilem ze vw tego tak nie zrobil tylko umiescil kierunki ponizej w zderzaku, a jeszcze jeden problem gdzie umiescic postojowe? I tu by trzeba bylo pokombinowac, moze jakis maly wkret zarowki w klosz dlugich swiatel? No nie wiem tak mnie tylko ponioslo:)

 

A moze tak?? http://www.google.de/imgres?q=tageslicht+vw+passat+b6&hl=de&sa=X&biw=1280&bih=610&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=-eqWCjloTwAYiM:&imgrefurl=http://www.motor-talk.de/bilder/neues-led-tagfahrlicht-von-hella-g520091/tfl-2-i202834034.html&docid=x2KWF8Ojx3lUrM&imgurl=http://data.motor-talk.de/data/galleries/1091919/520091/tfl-2-22663.jpg&w=800&h=437&ei=nQOJT8jfCszJswbSgpHKCw&zoom=1&iact=rc&dur=2&sig=101815119553155928769&page=2&tbnh=104&tbnw=191&start=18&ndsp=24&ved=1t:429,r:9,s:18,i:127&tx=105&ty=53 :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/color]

 

Dobry pomysł, ale wydaje mi się że sam ktoś to wymyslił i wycinał otwory specjalnie pod światła, bo nie spotkałem się z tymi plastikami aby miały porobione otwory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( No niby tak jak piszesz jest ale skoro w ustawieniach kompa jest taka funkcja ze ustawic jako swiatla do jazdy dziennej ( przeciwmgielne ) lub ( pozycyjne przednie ) to na jakiego mi homologacja skoro to jest orginal a nie dokladane czesci??

Ustaw sobie tak i nie przejmuj się, bo mało kto na to zwraca uwagę i koszt zakupu dziennych się nie zwróci. Konstruktorzy to przewidzieli i można sobie włączyć tryb amerykański lub skandynawski na p-mgielnych, ale wg przepisów musisz mieć na kloszu wybite RL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To najlepsza opcja na DRL jaką widziałem. :) Wygląda jakby były fabrycznie. Raz jeden jedyny widziałem to na eBay'u, a potem zniknęło. Nie wiem czy to ma homologację, ale na pewno nie była to samoróbka/wycinanie, tylko gotowy element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam pierdziele, uruchamiam dziś dzienne w halogenach i zobaczymy jak to będzie. Może tym razem misiaki nie dowalą się do mnie od razu jak ostatnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym uruchomił, ale na razie nia mam czym. :P Takie rozwiązanie na pewno generuje najniższe koszty. :D A obecnie tyle samochodów jeździ z halogenami jako dziennymi (np. Mitsubishi ASX), a inne do złudzenia tak wyglądają (Skody, VW), że może nie niebiescy nie będą czepliwi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności