Skocz do zawartości
kaszanka

O ile Wam podnieśli OC w 2011 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ja co roku sprawdzam gdzie jest najtaniej i tam biorę. Przez ostatnie 2 lata miałem w Compensie i płaciłem 450zł (1.9 TD 1992rok pełne zniżki - Gniezno). w zeszłym roku zaśpiewali mi 550zł to zmieniłem na Generali i płacę 396zł :)

 

pozdro.

Edytowane przez baliosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje 1.8T 356zł w HDI, a wiem że warto przechodzić z towarzystwa do towarzystwa, w PZU za to że się jest nowym klientem jest 20% zniżki i PZU ma najmniejszą zwyżkę za małoletniego współwłaściciela - tylko 30%. To dla tych co wykupują tylko OC. Uważajcie na PZU bo jeśli ktoś ma NNW, to potrafią sami podnosić kwoty, np. mieliśmy 10000 to oni po roku haps po cichu na 20000 jest podwyżka którą każdy zwali na podwyżkę OC i nie zareaguje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój passat 1.9 TDI - 443 zł (OC + NNW) - zawarte w tym roku

brata A6 2.5 TDI - 437 zł ( OC + NNW ) zawarte w tamtym roku

ofkors 60% zniżek. ( przy passacie nawet więcej.. chyba 5% za kontynuację)

obydwie umowy w Warcie. Ja nie wiem skąd Wy macie te podwyżki .... ;-D

 

A nie masz przypadkiem czegoś jeszcze u nich ubezpieczonego, jakiś pakiecik (dom, życie itp.) i stąd te ceny? No bo, ot tak - samego oc z nnw - po takich cenach to bym się po Warcie nie spodziewał. Jakoś nie słychać o ich wybitnej konkurencyjności w różnej maści rankingach dot. ubezpieczeń samochodowych... A poza tym silnik 2,5l i 437 zł za oc + nnw? Nie wiem jak oni to liczą. Może ten Olsztyn taki drogi... Paliwa mamy najdroższe w kraju.

 

U mnie na kwicie też -60% i -10% za kontunuację i zadnych dzwonów. Chyba im się coś popierd.... i zrobili mi +10% (z 388 na 445 - oc, 495 - oc+nnw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie obiło Ci się o uszy (TV, net, gazety), że "ubezpieczyciele w Polsce dopłacają do interesu (sic!) i w związku z tym od tego roku w końcu chcą z tym skończyć i podnoszą ubezpieczenia samochodowe". Dobre co?

Bo to są złodzieje i skur.......yny. Mam pełne zniżki, kupuję zawsze cały pakiet, żadnych przypadków kolizji...itp, samochód co roku starszy, więc jego cena spada, przy nowym ubezpieczeniu dojdzie zawsze parę procent za COŚ ---- a ubezpieczenie? Przez 5 lat, co roku prawie ta sama kwota :idiota: Zamiast się o 300-400 zł zmniejszyć, to wcale się prawie nie zmienia. No może z różnicą 50-80 zł.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie można powiedzieć bez zmian - rok temu 297zł a w tym roku kilka dni temu przyszło do zapłaty 302zł - MTU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh widze, ze mniej płacicie niz ja za moje poczciwe B2...

 

na rok mi wychodzi prawie 700 zł (PZU OC+NW), ale to tak z roku na rok o kilkanaście zł podnoszą...mimo mojej bezszkodowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh widze, ze mniej płacicie niz ja za moje poczciwe B2...

 

na rok mi wychodzi prawie 700 zł (PZU OC+NW), ale to tak z roku na rok o kilkanaście zł podnoszą...mimo mojej bezszkodowości

PZU tanie nie jest, nie oszukujmy się. Szukałeś u innych ubezpieczycieli? Może będzie korzystniej? U Ciebie niestety jeszcze przez parę lat zwyżka za wiek :( Ja już od zeszłego roku nie mam, uff - spora różnica :)

 

470zł w Axa (OC+NNW podwyższone+AssistanceMidi), Krasnystaw, pełne zniżki i kontynuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w pzu, bo z taty znizek korzystam, a zeby tata sie na to zgodzil to mialo byc pzu i koniec;) taka rodzinna tradycja: wszystko łącznie z psem w pzu

Edytowane przez kosmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 1,9tdi 95r płace 342zł/rok + 50zł za NNW w interrisk. Ja lat 26, współwłaśćiciel 24lata. 60% zniżek. Co roku mam w innym towarzystwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś polisę oc w HDI? Skończyło mi się OC a nie przysłali mi jeszcze kontynuacji, w poprzednich firmach przysyłali minimum 2 tygodnie przed końcem. HDI nie przysyła kontynuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HDI nie przysyła kontynuacji?
Jak miałem u nich to przysyłali - ok miesiąc po podpisaniu przeze mnie nowej umowy.

Za to za każdym razem jak rozwiązałem z nimi umowę (sprzedałem auto), to przypomnienia przychodziły z miesięcznym wyprzedzeniem. Oj, dużo się nachodziłem żeby naprostować wszystko. Mieli tam niezły bałagan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś polisę oc w HDI? Skończyło mi się OC a nie przysłali mi jeszcze kontynuacji
Mi wysłali chyba 2 tygodnie przed zakończeniem polisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn że maja bajzel w papierach, winnych firmach tego nie było, będę musiał ich odwiedzić osobiście i opier....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego roku miałem OC +NW w HDI. Poprzednia składka 491zł. Teraz wyliczyli mi 613zł(że wszystko drożeje i takie tam tłumaczenia) Zrezygnowałem z kontynuacji u nich i podpisałem w AVIVA - 351 zł.

Potwierdzam ,że nie warto trzymać się jednego towarzystwa - to właśnie na stałych klientach zarabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allianz: w zeszlym roku 300zl oc +50zl nnw.

 

 

Przedluzenie umowy na kolejny rok +10% znizki = 318zl za oc- no super, czyli podniesli, mimo znizki!!

 

Ale znalazlem kupon i mam kolejne 10%, i place w tym roku (4 kwietnia) 278zl za oc i 50zl nnw.

 

Chyba nie ma tanszego oc na passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 60% zniżek:

 

Passat B3 1.8 benz - OC w Generali -zeszły rok 361 zł, teraz 397 zł.

Passat B5 1.6 benz - OC w InterRisk - pierwszy rok go ubezpieczyłem - 389 zł

 

Na Passata B3 dali mi -10% za kontynuację, a i tak 36 zł więcej... myślałem też, że różnica w stawkach między 1.6 a 1.8 będzie bardziej odczuwalna...

 

nie warto trzymać się jednego towarzystwa

Racja, ja w zasadzie co rok lub dwa zmieniam ubezpieczyciela.

Edytowane przez Rashid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu przedłużyłem umowę w Hestii (a raczej żonka podpisywała teraz na nowo) i się zaje...iście wkur.......em, bo wyszło jeszcze drożej niż rok temu i to o około 150 zł :wsciekly:

I też tłumaczenie, że wszystko drożeje. A kur.....a samochód tanieje a się płaci co raz wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu oc płaciłem 470 a w tym roku przyszło mi płacić 535...ogólnie OC+AC zapłaciłem prawie 200zł więcej tyle że teraz dodatkowo wykupiłem opcje ze stałą wyceną auta w razie w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku 628 zł w tym roku w styczniu 674 zł przy max zniżkach i kontynuacji w AXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przejść się do CUK (Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych). Tam miła pani od ręki wyliczy i wydrukuje na jednym formularzu oferty 15 towarzystw (oprócz pzu). Ja tam poszedłem i za OC+NNW zapłaciłem 415zł(z czego samo OC to 370zł) :) Można tanio? Można :)

Edytowane przez Leszek304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności