Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

coś chyba jednak wychodzi inaczej: na AXN HD jest siła 94%,jakość 76-82% ber1.7-2

a na tvn turbo siła na 71% a jakość 0% ale nawet po ok minucie potrafi się pojawić obraz. Wcześniej awaryjny nSport HD dziś jest: S 90%, J 60-66% - co może powodować aż takie rozbieżności w sygnale??? W ustawieniach anteny pokazuje S 90%,J 60% BER 8.4E-3.

Czy te kanały na eNce można podzielić na jakieś grupy wg tego na jakich mniejszych satelitach się znajdują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, można podzielić a nazywa się to transpondery.

 

na siłę nie patrz wcale bo nie ma ona żadnego znaczenia - określa tylko połączenie elektryczne między konwerterem a dekoderem.

 

kanałem z najsłabszego transpondera jest też HBO2 - zapomniałem, że zmienili AXN na AXN HD i nie mam pewności na jakim transponderze jest ten nowszy, w HD. Jeszcze 2 miesiące temu ustawiało się czaszę na AXN a teraz przyznaję, że niedawno AXN został zastąpiony AXNem HD i nie wiem z jakiego transpondera go podają. HBO2 jeśli masz na 100% jest z najsłabszym sygnałem.

 

Jeśli nie masz HBO2 to sprawdzę jakie jeszcze inne kanały nadawane są z tego samego transpondera, bo nie pamiętam a czasem coś ma prawo się zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą Nka to ogólnie mówiąc jest dosłownie wariactwo... Wszystko działa , a N nie...

Szmelcowne te ich dekodery! Przekłamują BER jak ta lala!!

Na wskaźniki w Nce nie patrzcie ! Co drugi dekoder pokazuje co innego!

Dziwi Mnie tylko, dlaczego Transpondery Nki są aż tak słabe!!

Byle gałąź juz przeszkadza!! Polszmat, Cyfra i reszta smiga a nka wiecznie jakieś obiekcje!

Wyobraźcie sobie, że.. w chwili obecnej.. na antenie Corab 60cm z konwerterem Inverto Black Ultra Single Polszmat w HD działa, pseudoDekoder Pace PVR Cyfry+ też śmiga...

a nBoxy 500GB i 250GB zacinają!! I czyja to wina?

Właśnie u jednego klienta molestuję nKę i zrozumieć tego SZMELCA nie mogę! Wszystko smiga... a nBox NIE!!!

Nawet miernik pokazuje 67-70% jakości na najsłabszych TP a nBox 0% i czasem zamruga na zielono! Co do anten to.. nadal obstaje przy swoim, czyli tym, że na PL warunki to minimum Triax 80 z dobrym Inverto!!!! Inne często nie pajdu...

Co do Nki.... to powinni wszyscy :-) instalatorzy zrobic na ITI nagonkę, to może któryś z mądrych Programistów poprawił by wreszcie soft w BOXACH...

Ferguson Ariva 200 wskazuje poziom jakości na tym samym TP z tą sama anteną na poziomie 82-84% a nBox 100%... Dekoder Polsatu DSB717 wskazuje 61-64% a nBox 100% ... Dekoder Opticum z TNK wskazuje 78-83% a nBOX jak zwykle 100%...

 

Dobry numer jest wtedy, gdy antene przysłania coś z naprzeciwka! nBOXY dostaja SZAŁU a reszta DZIAŁA, co świadczy tylko o samym nBoxie , a raczej jego oprogramowaniu... BER też jest dziwny w nBoxach! Nie bierzemy tego nigdy pod uwagę! Kłamie ile wlazło... Można to sprawdzić np. dobrej klasy miernikami!

 

A tak przy okazji... to Wesołych i pogodnych świąt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, ustawiałem już sobie wiele razy anteny i zarówno na dreamboxie dm500 jak i na prostym Globo nigdy nie miałem problemów żeby złapac cyfre i dobrze ustawić bez miernika. A jak ustawiam pod Turbo to zawsze korzystam z mojego prostego miernika, bo korzystać ze wskazań nboxa to masakra jest. To samo miałem z dekoderem tnk jak u rodziców antenę instalowałem-nie miałem miernika i za cholerę nie mogłem złapać sygnału na tym tnk dekoderze. Na szczęście miałem wtedy ze sobą w Polsce mojego małego dremboxa, podpiąłem go i za minute miałem odbiór z hotbirda idealny.

I jeszcze wskaźnik siły w turbo, mam 20 metrów dwużyłowego kabla, jakość na obu kablach 100%, a siła na jednym 86%, na drugim 87%.

A tak patrząc na mapę zasięgu hotbirda 13 stopni to tu gdzie mieszkam czyli południe Anglii ma lepszy zasięg jak większość Polski, więc teraz mnie nie dziwi, że większość moich znajomych tutaj używa 60tek i nie ma problemów, a nawet słyszałem, że ktoś używał małej SKY anteny i też dawał radę, choć nie bardzo w to wierzyłem. Teraz wychodzi, że moja 90tka to przerost formy nad treścią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo eNka jak już napisałem wymaga dokładniejszego ustawienia anteny bo ma mniejsze pasmo na korekcję błędów. Polsat i Cyfra mają gorszą jakość programów - nawet tych SD - i to różnica jest kolosalna. Ale antenę wystarczy że ustawi kowal i jest ok. eNka oferuje najlepszą jakość obrazu i wiele kanałów mając taki sam transponder - jednak bitrate na poszczególne kanały jest dużo większy bo zmniejszono pół roku temu FEC co poskutkowało zwiększeniem multipleksu.

 

EGON290 - nie wiń eNki tylko swoje umiejętności. Setki tysięcy abonentów używają i nie narzekają. Mam na rodzinnym domu czaszę 120 z pozycjonerem (Pasat), ustawiana jeszcze za czasów analoga. Przez lata zmieniał się tam tylko dekoder - od analogowego Echostara, przez 3110 Wizji TV, później 6110 Cyfry, Sagem Polszmatu a teraz eNki eNbox. I podłączając go wiedziałem, że będzie czasza wymagała doregulowania bo eN wymaga lepszej jakości sygnału i piekarz czy rolnik sobie z tym może nie poradzić. Ale gość który obraca się w temacie sat marudzi tu jak baba jaka to eNka jest be. Mimo że ceny mają najlepsze, eNbox jest rewelacyjny w działaniu, wyglądzie, pilocie i wszystkim innym, eNka ma najwięcej kanałów HD, największy bitrate wszystkich nadawanych kanałów a ty nadal marudzisz że antenę trzeba precyzyjnie ustawić... no rzeczywiście dramat i powód do marudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyjaśnione ;) Ale nie rozumiem jaka trudność jest w ustawieniu anteny? Tak jak piszesz, cyfrę ustawić to prościzna, ale nkę z pomoca najzwyklejszego miernika analagowego też ustawiam szybko i chyba skutecznie, skoro mam 100% jakości. Chyba, że w Polsce jest trudniej, ze względu na położenie satelity, aczkolwiek najważniejsze to złapać sygnał, a potem to już delikatne korekty anteny jak i konwertera i musi grać. Tak bynajmniej ja to widzę ;) Ale nie bijcie-jestem tylko amatorem :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego problemu, nawet satfindera nie potrzeba żadnego, jedynie trzeba wziąć pod uwagę, że BER na turboBOXie jest zablokowane i się nie wyświetla a parametr jakość pojawia się z 0,5s opóźnieniem. Ale i tak przecież robi się to powoli i delikatnie, więc ten lag w pomiarze i wyświetlaniu w niczym nie przeszkadza.

 

Mi chodzi wyłącznie o fakt, że Egon marudzi, a połowa instalacji to są 60-tki na najzwyklejszych konwerterach i jakoś działają a jemu wszystko od początku do końca się w eNce nie podoba. FEC zły, BER zły, dekodery złe, czasze złe... a mimo to działa i nieważne czy leje czy pada śnieg - ja sobie i oglądam i nagrywam i timeshiftinguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę, faktycznie trzeba było ciut dłużej posiedzieć nad ustawieniem, ale działa jakość na hbo2 100%! faktem też jest, że minimalna różnica w ustawieniu dosłownie 1-2mm i już spada sporo... tak to miód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dzięki takim jak Cervandes wolę sie nie wypowiadać! Bo On ma 120cm i git malina , i nagrywa, i ogląda... Nie zapominaj kolego, że... te owe 120cm w PL masz tylko Ty i kilka ułamków % ludności... Reszta z Nas ma to, co dają operatorzy... więc, jeśli problem z N nie dotyczy twego Ja, to po chiny się udzielasz? No wybacz... za szczerość

No i przeczytaj raz jeszcze od dechy do dechy to co napisałem o oprogramowaniu nBoxów i proszę Cię, postaraj się ZROZUMIEĆ to co PRZECZYTASZ...

bo...

to co opisałem nie dotyczy FEC w TP nKi ... tylko ODMIENNOŚCI nBOXA kontra nBOX... bo jak już wcześniej gdzieś wspomniałem, jeden drugiemu nie równy!!!!

Widocznie opierasz się tylko i wyłącznie na opinii jednego dekodera, na dodatek WŁASNEGO...

Ciekaw jestem jak by brzmiało Twoje zdanie, gdybyś podłączał sobie do kompletnie sprawnej jakościowo i montażowo instalacji antenowej tak kika nBoxów dla testów a nie jednego???

Pewnie zgłupiał byś do reszty widząc, jak to dwa z nich wyświetlą Ci 80% jakości, dwa kolejne 100% a dwa pozostałe od 60 do 70...

Co wtedy???

FEC???

Czy może, nadal byś obstawiał źle ustawione anteny???

Bo wiesz kolego... Tych nBoxo szmelców namontowałem juz kilka setek i wiem..

do czego są zdolne...

Ot by przykład ze wczoraj *u klienta :

-pierwszy dekoder nBox (Triax 80, Inverto green) jakość - 1 > 3%

-drugi dekoder (po wymianie w sklepie) jakość 40-55%

-trzeci dekoder (po kolejnej wymianie) jakość 100%

Antena nie kręcona!!!!

No i???

 

Pewnie... FEC zwariowało...

ale, Ja sie na tym przecie nie znam... i marudzę... jak baba...

Kończąc ...

z okazji nadchodzącego nowego roku, życzę wszystkim zdrówka i 100% jakości na ekranach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem wcześniej, że ja mam małą czaszę, i działa. O 120cm napisałem, że w moim domu rodzinnym, nie sprecyzowałem że to dwie, odmienne lokalizacje.

 

owszem, marudzisz, bo ile osób znam z eNką - tyle jest zadowolonych. Część brała montażystów, inni składali i ustawiali wszystko sami z moimi radami i wyobraź sobie że działa.

 

 

Jedyne co, to eNboxy mogą pobrać wadliwie soft turbo jeśli antenę na początku ustawi się "jako tako" - przez co czasem się dzieją jakieś głupoty. Ale jeśli eNbox był podłączony do prawidłowo ustawionej czaszy prawidłowo, bądź w razie problemów ustawi się czasze i wykona mu hard reset aby jeszcze raz pobrał oprogramowanie - problemy znikają. Znam już kilkadziesiąt osób z tą a nie inną TV, z połowa ze mną rozmawiała przed zakupem, wszyscy są zadowoleni i to bardzo.

 

Każda TV ma słabe dekodery, ale na tle innych TV eNbox to urządzenie z innej epoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Czy na dekoderze od Polsatu ruszy mi Cyfra+ ( po włożeniu karty)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, para dekoder-karta to para.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przepuścić kabel euro przez dziurę o średnicy 50mm, której nie da się powiększyć.

Wtyczka nie chce przejść, więc wymyśliłem, że kupię 2 kable euro-chinch i połączę ze sobą.

Pytanie tylko ile tych chinchy ma być - widziałem euro-4x chinch i euro-6x chinch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wtyczki można rozebrać , tzn ściągasz obudowę i zostanie wkład eurozłącza z kablem, spokojnie przełożysz przez otwór 5cm i założysz obudowę po drugiej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dałem rady poprawić sam tej eNki więc z odsieczą przybył wczoraj kolega z miernikiem i bez ruszania anteny (95 cm) i konwertera podłączył na jego urzędzniu wyszło 86% na 75% a chmury ciemne i coś drobnego padało wczoraj. Po dłuższym restarcie, wyjęciu karty podłączamy dekoder a tam 75/55 ale wszystko działa czasem któryś kanał się musi załadować. Na nowo dorobił kabel do konwertera bo trochę zaśniedział więc nie może to było powodem działania/nie działania eNki pomimo dobrego ustawienia anteny. Chyba prawdą jest jednak że trochę ten nBox przekłamuje wyświetlanie parametrów.

Jak zrobić ten hard reset eNki - res+epg+prawa strzałka? Czy to jest coś takiego i czy faktycznie wymusi aktualizację bo przy zwykłym restarcie z prądu nie pobiera żadnego softu.

dzięki z góry za info Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wpuszczenia sygnału z kamerek na domu w instalację antenową, tak żeby oglądać obraz z nich na poszczególnych kanałach w tv...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon290, potrafił byś odczytać crashloga z dremaboxa i dopowiedzieć, co robić ??

na forach sat, sami mędracy są :( nic się nie można dowiedzieć, pozostawię to bez komentarza.

newenigma2 Crashlog DM HD Se <<< klik.

Dream chodzi, tyle, że tak jak by w trybie awaryjnym, podejrzewam uwalonego flesha, a u mnie z linuxem to klapa na maxa :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje możliwość wpuszczenia sygnału z kamerek na domu w instalację antenową, tak żeby oglądać obraz z nich na poszczególnych kanałach w tv...?

Jest taka opcja , spokojnie znajdziesz pasujący schemat na stronie dipola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
egon290, potrafił byś odczytać crashloga z dremaboxa i dopowiedzieć, co robić ??

na forach sat, sami mędracy są nic się nie można dowiedzieć, pozostawię to bez komentarza.

newenigma2 Crashlog DM HD Se <<< klik.

Dream chodzi, tyle, że tak jak by w trybie awaryjnym, podejrzewam uwalonego flesha, a u mnie z linuxem to klapa na maxa

Pozdrawiam

 

Według Mnie ten log nie mówi nic o błędach czy awariach/ Wykaz ścieżek do katalogów i softu i nic więcej. Proponuję postawić partycję na dysku z win XP , zebrać soft i raz jeszcze dekoder zaprogramować nowym, czystym wsadem. Tylko nie pobieraj softu z NN stron www bo uwaliłem już tak kilka dekoderów.

 

---------- Post added at 07:00 ---------- Previous post was at 06:53 ----------

 

napisałem wcześniej, że ja mam małą czaszę, i działa. O 120cm napisałem, że w moim domu rodzinnym, nie sprecyzowałem że to dwie, odmienne lokalizacje.

 

owszem, marudzisz, bo ile osób znam z eNką - tyle jest zadowolonych. Część brała montażystów, inni składali i ustawiali wszystko sami z moimi radami i wyobraź sobie że działa.

 

 

Jedyne co, to eNboxy mogą pobrać wadliwie soft turbo jeśli antenę na początku ustawi się "jako tako" - przez co czasem się dzieją jakieś głupoty. Ale jeśli eNbox był podłączony do prawidłowo ustawionej czaszy prawidłowo, bądź w razie problemów ustawi się czasze i wykona mu hard reset aby jeszcze raz pobrał oprogramowanie - problemy znikają. Znam już kilkadziesiąt osób z tą a nie inną TV, z połowa ze mną rozmawiała przed zakupem, wszyscy są zadowoleni i to bardzo.

 

Każda TV ma słabe dekodery, ale na tle innych TV eNbox to urządzenie z innej epoki.

 

Pozostaje pogratulować . Jeśli działa, to ok. U Mnie marudzenie wynika z tego, że nBoxów za bardzo nie toleruję. Może i działa, może i nie. Na tle innych dekoderów nBox może i bardziej rozbudowany... Nie twierdzę że nie, lecz... coś w tym musi być, że... do instalacji nKi wzywają Mnie w 95% zleceń! Widocznie, nie wszyscy są tak dobrzy jak np. Ty i ustawienie anteny trwa u Nich często cały dzień, a jak już sił nie mają, wtedy dzwonią... po... monterów oczywiście. No i bardzo dobrze że... często nBoxy nie dają się uruchomić, nawet pomimo tego że klient nie raz trafi w satelitę to i tak opóźniony w ruchu nBox nic mu nie pokarze! Dzięki temu właśnie jest robota, i pozostaje jedynie ... cieszyć się. Pozdr

 

A co do jakości usług i działania nBoxa to, że... jest On MEGA NOWOCZESNY to się zgodzę, lecz z małym ale:

Nowoczesny lecz tylko w Polsce, bo... to co oferuje nBox dzisiaj ... w Italii SKY miał już trzy,cztery lata temu i tam, nBox był by prehistorią, bo obecnie, SKY rozdaje dekodery na enigmie z dyskami 1TB. Podłączasz pod LAN i masz dosłownie wszystko, od Neta, po Sharing, obsługe obrotnic i diseqów, po zgrywanie na USB i dyski... Za dopłątą dostaniesz Boxa z CI i CA, czyli w CI pakujesz kartę z modułem a w CA masz swojego SKY! Dodatkowo, nie 20,25 kanałów w Pseudo HD lecz 55 w Full HD 1080p!!

Wiem, bo ... mam :bleble i to wszystko za nędzne, jak na Zahodnią Europę 55euro m-c!!!

Edytowane przez egon290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do jakości usług i działania nBoxa to, że... jest On MEGA NOWOCZESNY to się zgodzę, lecz z małym ale:

Nowoczesny lecz tylko w Polsce, bo... to co oferuje nBox dzisiaj ... w Italii SKY miał już trzy,cztery lata temu i tam, nBox był by prehistorią, bo obecnie, SKY rozdaje dekodery na enigmie z dyskami 1TB. Podłączasz pod LAN i masz dosłownie wszystko, od Neta, po Sharing, obsługe obrotnic i diseqów, po zgrywanie na USB i dyski... Za dopłątą dostaniesz Boxa z CI i CA, czyli w CI pakujesz kartę z modułem a w CA masz swojego SKY! Dodatkowo, nie 20,25 kanałów w Pseudo HD lecz 55 w Full HD 1080p!!

Wiem, bo ... mam i to wszystko za nędzne, jak na Zahodnią Europę 55euro m-c!!!

 

ciekawe, bo strona SKY HD twierdzi, że nadają w 1080i i 720p w zależności od tego jaki materiał nadaje właściciel kanału

 

Sky HD supporta due formati in Alta Definizione: 720p e 1080i. Il formato per la trasmissione dei programmi viene scelto volta per volta dall’emittente o dal produttore dei contenuti e Sky HD sceglie il formato più adatto alla tua TV.

 

I nie podniecaj się tak zachodnią TV bo zwłaszcza włosi są na tym punkcie szaleni i już w czasach analoga Rai Uno, Duo, Tre zwalało z nóg jakością obrazu. A my tu porównujemy naszą, krajową ofertę a nie możliwości z drugiego końca kontynentu. Może jeszcze poszperaj i wrzuć cokolwiek na temat japońskich platform - wtedy to dopiero będzie kontrast. Mydlisz kolego oczki, piszesz typową blablę ale to podstawowej kwestii odnieść bezpośrednio się nie potrafisz - napisałem wyraźnie, że każda z PL platform ma słabe dekodery, ale i tak na ich tle N ma najlepsze urządzenie. Tego nie potrafisz obalić, rozpisujesz się o fenomenalnym SAT - ale tak naprawdę z tego nic nie wynika bo mimo istnienia tego cudu techniki w POLSCE N ma najlepszą jakość obrazu, najwięcej kanałów w HD, najlepszy dekoder.

 

Moim zdaniem jesteś obolałym po ucieczce sprzedawcą Polszmatu albo Cyfry i narzekasz tak żeby rozpuścić plotkę jaka to eNka jest zła. 95% wezwań to wezwania do eNki? To świadczy tylko o tym ilu eNka ma nowych klientów! Kolejny argument za!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności