Skocz do zawartości
Gość djzygiel

Kasowanie Inspekcji Serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

czy taki laik poradzi sobie ze zmianą jezyka tym VAGiem

Jak masz VAG-a to nie jest to wielka filozofia,na forum jest opisane

 

i jaki wybrać tyle tego jest że nie mam bladego pojęcia

Język?Polskiego nie ma, więc jaki ci najbardziej pasuje z dostępnych.

A jeśli masz na myśli VAG,to tu masz odpowiedni wątek http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac .Wystarczy poczytać kilka ostatnich stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio wymieniałem olej w swoim pasacie i po przejechanych 7 tyś km pękła odma i wydmuchała mi cały olej jaki był w silniku. Nie dolewałem tylko wymieniłem na nowy wraz z filtrem oczywiście odmę też. teraz zrobiłem na nowym oleju 8 tyś km i świeci mi że mam wymieniać olej. I teraz moje pytanie czy mogę w jakiś sposób zmienić coś w komputerku żeby zaświecił się ponownie za 7 tyś żeby bezsensownie nie lać nowego oleju? Ja wymieniam olej tak jak się komp upomina czyli co 15tyś więc nie chce zawsze w połowie czasu kasować inspekcji czy oleju. Jeśli się nie da tego zrobić to wymienię olej i wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze ciebie skasuj to inspekcje i bedzie okej a jak ciebie stac to jedz wymien olej i bedzie po twojemu pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że Kolega powyżej czekał 4 m-ce na odpowiedź?:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie zwróciłem uwagi na date ale kwas hahahahahaha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to lepiej późno niż wcale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś zna przyczynę braku możliwości skasowania inspekcji sposobem "via licznik"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie nie jest to możliwe,chyba.że masz nieumiejętnie przeszczepiony licznik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tasmani

U mnie też wyświetlała się inspekcja , skorzystałem i po sprawie. :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę skasować tego komunikatu sposobem, który pisze na pierwszej str. Ogólnie to mi wyskakuje service insp a jak próbuje skasować to OiL pokazuje sie.Jak przekrece pokrętłem Y w prawo to pokazuje aktualny stan przebiegu. Jak nacisnę pokretło X i przytrzymam pojawiają sie cztery zera i jak popstrykam to każde zero mogę zamienić na inną cyfrę(1-9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zagwozdkę...

mianowicie ostatnimi czasy pojawił mi się komunikat OIL. Próbuje metodą wskazaną na początku tematu i nic...

Dodatkowo podłączam przez złącze przy dźwigni ręcznego do komputera i postępuje wg instrukcji z forum i nic...

 

Miał ktoś kiedyś taki przypadek?

da się to wyleczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam zagwozdkę...

mianowicie ostatnimi czasy pojawił mi się komunikat OIL. Próbuje metodą wskazaną na początku tematu i nic...

Dodatkowo podłączam przez złącze przy dźwigni ręcznego do komputera i postępuje wg instrukcji z forum i nic...

 

Miał ktoś kiedyś taki przypadek?

da się to wyleczyć?

Raczej niemożliwe Kolego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej niemożliwe Kolego....

 

No właśnie też mnie to dziwi bo już tak robiłem i to nie raz...

Wygląda to tak - postępuję wedle procedury jak na początku posta, wszystko niby jest w porządku ale jak przekręcę jeszcze raz zapłon to i tak mruga napis INSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bo komunikat OIL oraz INSP to dwie różne rzeczy. Musisz obie wyzerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz tak samo jak przy kasowaniu OIL. Naciskasz prawy na liczniku i przekręcasz na zapłon wyskoczy napis service oil po czym puszczasz prawy i naciskasz go jeszcze raz i pojawi sie napis service insp. pozniej przekrecasz lewy i kasujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matheo94

Witam! Podpowiecie może jak moge w moim pasku wyłączyć ten "problem".

98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Wszyscy opisują jak skasować servis olejowy gdy pojawi się taki na wyświetlaczu, ale nikt nie pisze jak wyzerować taki servis olejowy kiedy z jakichś przyczyn wymienimy olej jeszcze zanim pojawi nam się taki komunikat i chcemy żeby nastąpiło nowe odliczanie od chwili wymiany? Kiedyś kasowałem taki servis vag-iem zmieniając w odpowiednim polu wartość z 1 jak wyświetlał się tylko servis oil lub 2 jak oil i insp. na wartość 0 i było ok, ale co zrobić zanim pojawi się service oil lub oil i insp, czyli w danym polu zanim pojawi się wartość 1 lub 2? Wpisać ją tam samemu, a następnie zmienić na 0 i zacznie nam odliczać od teraz? Czekam na odpowiedz? Pozdrawiam!

Edytowane przez tomek.NL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisać ją tam samemu,

Na pewno nie przyjmie ci takiej wartości.Ja to kiedyś robiłem przez edycję odpowiednich komórek epromu licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że nie da się wyzerować oil service zanim się pojawi komunikat na wyświetlaczu bez ingerencji w eprom licznika? Ciekawe jak to robią w serwisie jak np. naprawiają silnik i zalewają go nowym olejem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności