Skocz do zawartości
_chris_

Czyszczenie EGR i dolotu AFN Manual + foto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A ja mam pytanie z całkiem innej beczki mianowicie czy ktoś robił logi ??

 

1. Przed czyszczeniem i po czyszczeniu EGR i DOLOTU ??

2. Przed zaślepieniem EGR'a i po zaślepieniu EGR'a

 

Pytam tak z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega "killer_84" ma całkiem ciekawą fotkę. A mianowicie jak jest tak zaślepiony EGR to może się coś stać z wydechem czy coś? bo pisałeś że Ci kopci tam gdzieś. ja mam do wymiany jeszcze siatkę za turbinka na wydechu i kata chcę wybebeszyć żeby została sama pusta puszka. co Wy na to? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu kolega "killer_84" ma całkiem ciekawą fotkę. A mianowicie jak jest tak zaślepiony EGR to może się coś stać z wydechem czy coś? bo pisałeś że Ci kopci tam gdzieś. ja mam do wymiany jeszcze siatkę za turbinka na wydechu i kata chcę wybebeszyć żeby została sama pusta puszka. co Wy na to? proszę o pomoc

 

 

Po przejechaniu 5 tys km od zaslepienia egr nie zauwazylem zadnych negatywnych objawow. Jedynie faktycznie bardziej gryzace spaliny z rury przy postoju. Siatke wymianialem przy katalizatorze bo byla juz przerdzewiala i miala nieszczelnosc. Teraz czasem gdzies czuje jeszcze w kabinie przy postoju zapach spalin ale to raczej nie kwestia zaslepiania egr a nieszczelnosci w ukladzie wydechowym.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym. Dzięki wielkie za odpowiedź i opisanie wszystkiego. A co jeszcze myślicie o wybebeszeniu katalizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc wybebeszenie ? W ogóle chcesz się go pozbyć ? Jeśli tak to nie wiem jak w naszych wersjach B5 przed liftem ale czytałem, że w niektórych modelach (możliwe, że nowszych) były montowane sondy za katem i można narobić problemu.

Ja wymieniając łącznik elastyczny (tę plecionkę stalową) wyjmowałem katalizator i jak na 360.000km (jak nie więcej) był w dobrym stanie więc zostawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to żeby zostawić samą pustą puszkę po katalizatorze. A masz może jakiś pomysł jeszcze żeby coś przerobić? typu jak jak zaślepianie egr. Myślałem też żeby końcowy tłumik zostawić też pusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można strumiennice włożyć zamiast kata ale nie wiem czy taki zabieg przy końcowym tłumiku to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można strumiennice włożyć zamiast kata ale nie wiem czy taki zabieg przy końcowym tłumiku to dobry pomysł.

 

 

 

 

co masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu kolega "killer_84" ma całkiem ciekawą fotkę. A mianowicie jak jest tak zaślepiony EGR to może się coś stać z wydechem czy coś? bo pisałeś że Ci kopci tam gdzieś. ja mam do wymiany jeszcze siatkę za turbinka na wydechu i kata chcę wybebeszyć żeby została sama pusta puszka. co Wy na to? proszę o pomoc

 

 

Jak masz plecionkę do wymiany to od razu wywalaj katalizator zamiast go wybebeszać. Wybebeszony wkład może rezonować. Wstawiaj tzw. zamiennik katalizatora z Allegro. Jest to rura przelotowa wraz z łącznikiem elastycznym. A stary katalizator sprzedasz i część kosztów się zwraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz plecionkę do wymiany to od razu wywalaj katalizator zamiast go wybebeszać. Wybebeszony wkład może rezonować. Wstawiaj tzw. zamiennik katalizatora z Allegro. Jest to rura przelotowa wraz z łącznikiem elastycznym. A stary katalizator sprzedasz i część kosztów się zwraca.

 

 

 

 

rezonować to znaczy? a to nie lepiej już zamiast kata i zamiennika dać zwykłą rurę? przy okazji gdzie można taki katalizator sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to żeby zaślepic zawór EGR??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sylwestra zaślepiam rurę wydechową. Jak będzie głośno i kolorowo to będę ja :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rezonować to znaczy? a to nie lepiej już zamiast kata i zamiennika dać zwykłą rurę? przy okazji gdzie można taki katalizator sprzedać?

Ten tzw zamiennik katalizatora to właśnie zwykła rura, nie mylić ze strumienicą. Spotkałem się z opiniami że wybebeszona puszka katalizatora może wpadać w rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście 2 lata temu wybebeszyłem kata, właśnie zostawiając samą pustą puchę. Wrażenia rewelacyjne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście 2 lata temu wybebeszyłem kata, właśnie zostawiając samą pustą puchę. Wrażenia rewelacyjne:)

 

 

 

a egr zaslepiony? jak coś to blacha 1mm starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a egr zaslepiony? jak coś to blacha 1mm starczy?

 

Ja kupowałem coś takiego. 1,5mm przy EGR i 4mm na kolektorze, w związku z większym ciśnieniem.

http://allegro.pl/zestaw-zaslepka-egr-tdi-vw-audi-skoda-seat-i2859908779.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkałem się z opiniami że wybebeszona puszka katalizatora może wpadać w rezonans.

ktoś ci głupot naopowiadał ,3 lata bez kata tylko puszka została i cisza.

a takie blaszki to samemu wycinasz ,wiercisz otwory i po zabiegu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli blaszki sobie mogę zrobić albo kupić to już tam jeden kit... a kata mogę wybebeszyć? a co z sondą lambda?

 

 

ps. Jestem nowy więc nie moge dodawać postów a takiego nie znalazłem więc Sprzedam sprężyny sportowe do Passata b5 variant. czerwone -40mm przód i tył. Po piaskowaniu i malowaniu proszkowym bo lakier odchodził. Było napisane Made in Germany i jak się nie mylę H&R

Edytowane przez skubi2225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy zaślepienie zaworu egr nie wpłynie na pracę silnika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
? a co z sondą lambda?

 

 

p

 

O sondę się nie martw bo AFN jej nie ma.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności