Skocz do zawartości
pawelt102

zrywanie się paska klinowego?

Rekomendowane odpowiedzi

mam ciężki problem:dupablada od miesiaca walczę z paskiem klinowym od alternatora i pompy wody. właśnie czeka mnie wymiana na 5 pasek;/ z tym problemem walczyło 5 mechaników i za każdym razem to samo, pasek do śmieci.

Była wymiana koła od pompy wody, koło od alternatora i napędowe jest w dobrym stanie, fabryczny pasek to 923 mm i 3 razy sie naciął z tej samej strony, a jak zalożylem pasek 913 mm to sie szybko zużył przez mocny naciąg:dolamam

Teraz tylko pada podejrzenie na alternator, bo może być lekko po skosie i pasek ściąga do środka:dolamam

 

Może ktoś miał podobny problem?? licze na waszą pomoc:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któraś szajba jest przesunięta albo krzywa. Powinno to być widoczne gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Któraś szajba jest przesunięta albo krzywa

Może też "pływać" na boki na pompie wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem przy wymianie pompy wody, że pokrywa rozrządu nie jest przykręcona do pompy wody (powinna być tam jedna śrubka), przez co pokrywa trochę odstawała i miała nacięcie/rowek zrobiony przez pasek alternatora. Pasek raczej nie był uszkodzony i mam go dalej. Musisz sprawdzić, gdzie na pasku jest uszkodzenie i szukać, czy wszystkie koła są gładkie, czy są w jednej płaszczyźnie, czy któreś z nich nie bije, albo czy pasek o coś nie ociera, może coś wystaje. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku pisałeś że alternator zaczął stukać, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W innym wątku pisałeś że alternator zaczął stukać, więc...

ale już przestał :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę od wspomy lekko przesuniętą ale w linii z resztą jest równolegle (widoczne gołym okiem) i pasków nie tnie, jak będzie pod skosem to jak najbardziej paskowi może zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem koło na pompie wody przesunięte (cofnięte) o 2mm i pasek rwało średnio po 8 tyś km. Musiałem podłożyć podkładki pod te 3 imbusy i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek o numerach fabrycznych sie ścina i nadal stuka;/ w poniedzialek robie 3 podejscie do mechanika ale tym razem innego:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ścinało pasek w momencie, kiedy padło łożysko pompy wody. Wtedy jednak nie stukało, lecz raczej "skrzeczało" podczas pracy silnika.

Teraz za to stuka. Napisałem już w wątku "stukanie w alternatorze":

 

Kolego, u mnie jest to samo. Okazało się, że to nie altek a pompa serwa.

Weź kawałek pręta stalowego albo plastikowego i na właczonym silniku przyłóż go z góry najpierw do ucha z dolnym końcem po kolei do pompy serwa, pompy wody i alternatora. Usłyszysz co stuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasek o numerach fabrycznych sie ścina i nadal stuka

Na pewno klinowy? A nie czasem rowkowy już wtedy montowali.Bywa tak że drugie łozysko w alternatorze wybije sie w obudowie, ośka się skosuje i co za tym idzie pasek krzywo ciągnie...objaw inny to żarzenie sie lampki ładowania-widoczne wieczorem-z powodu przycierania się wirnika o stojan w alternatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno klinowy? A nie czasem rowkowy już wtedy montowali
też bym oto zpytał. Jak kupiłem swojego poprzedniego passata to miał kółko od wspomy przesynięte o grubość paska i wszystko chulało ja trza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności