Skocz do zawartości
Gość rjasiek

Wyswietlacz komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rjasiek

Mam pytanie jaki moze byc powód ze czasami przygasa wyswietlacz komputera na tablicy rozdzielczej ( normalnie to widac wszytkie litery i cyfry a czasami jest prawie czerwony i nic nie widać) Byłbym wdzieczny za wszelkie informacje w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok włącznika świateł jest potencjometr ściemniania i rozjaśniania podświetlenia zegrarów - może jakoś niechcący poruszyłeś ten potencjometr (lub ma jąś wadę)

sprawdź również ładawanie i akumulator (słabe napięcie w instalacji lub duże obciążenie również odczujesz na podświetleniu)

 

Oczywiście nie jest to typowy objaw więc może tu być kilka innych przyczyn ale musisz zaobserwować kiedy to się dzieje. dokonaj pomiarów miernikiem. Lub sprawdź prawidłowość połączeń wtyczek idących do zegarów.

 

:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JK

tez mam ten sam problem.

 

Ale nie wydaje mi sie ze jest to problem napięcia. To tak jakby komputer sie wogóle nie właczał. Raz sie włącza raz nie. Co to moze być? I czy wogóle da sie wyłączyć np. komputer podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nieby to nie jest problem napięcia, ale raz jest napięcie a drugim razem nie ma napięcia.

 

Sorki :cwaniak: ale w takim przypadku wypadało by sprawdzić połączenia przewodów/wtyczek idących do zegarów oraz komputera sterującego. Również poluzowane połączenia śrubowe na głównych magistralach napięciowych mogą nie mieć prawidłowego połaczenia (zaśniedziałe, zardzewiałe, poluzowane, iskrzą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rjasiek

Oczywiście sprawdzam i obserwuje ten mój wyświetlacz (wyświetlacz komputera pomiędzy szybkościomierzem a obrotomierzem )i stwierdzam że na dzień dzisiejszy świeci na kolor czerwony ( jasny) a wpatrując się w niego dostrzegam bardzo niewyraźne cyfry informujące o danych. Sprawdziłem nie ma wpływu obciążenie elektryczne, pokrętło do rozświetlania tablicy działa , wiec nie wiem co może być przyczyna takiego świecenia.

Może ktoś miał podobny przypadek i podpowie co może być ?

Czy wyświetlacz da się naprawić ?

Czy wymiany wymaga tylko sam wyświetlacz czy cała deska rozdzielcza i co najważniejsze jaki sa koszty ewentualnej naprawy.

Będę wdzięczny za pomoc

rjasiek

:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, tu chodzi o to że po jednym przekręceniu kluczyka na displayu jest OK, innym razem podswietlenie jest, ale nic z informacji nie jest wyswietlone. a w tej reklamie chodzi o wypadniete elementy.

Mam czasem to samo, daje jednak glowe ze to jakis niekontakt na stykach od displaya do kompa. Ja wtedy wylaczam silnik, po nastepnym przekreceniu kluczyka zwykle jest OK. Choć chętnie wyeliminowałbym to na zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przyczyna może leżeć właśnie w samych zegarach. Jeśli napięcie dochodzące - sprawdziliśmy i jest stabilne to możemy przejsć dalej.

 

Czyli do samych zegarów a konkretnie do wyświetlacza Jednak zanim się zaczniemy dobierać do niego (lub wymieniać chciałem być przekonany o innych niedomaganiach które łatwiej i bez większych kosztów można sprawdzić.

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Włąsnie nabyłem passata B5 1,9 TDI i mam mały problemik. Na wyswietlaczu kopmutera (miedzy predkosciomierzem a obrotomierzeem) nie swieca wszytkie linie w poziomie i w pionie. Mozna domyslic sie co jest wyswietlane ale wyglada to troszke nie ładnie.

Czy jest jakies sposob, domowy zeby to naprawic.

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wikcze

Witam, wyświetlacz komputera przygasa gdy rozgrzeje się samochód.

W zimie jest ok, mimo silnika zagrzanego do 90 st. Chyba ze mocno go rozgrzeję np przy dłuższej trasie to wówczas także delikatnie przygasa.

Gorzej jest gdy temperatura otoczenia jest wyższa od 5-7 st. to wówczas bardzo szybko zaczyna przygasać. Gdy postoi na słońcu to bez odpalania silnika po przekręceniu kluczyka wyświetlacz jest przygaszony, niekiedy nawet nic nie widać. A wieczorem, w nocy znowu świeci ładnie na czerwono.

 

Czy możecie doradzić co jest przyczyna takiego zachowania sie wyświetlacza ?

 

I jeszcze jedno, jak już się rozgrzeje i wyświetlacz przygaśnie to po wyłączeniu silnika koleje odpalenie jest trudne musi zakręcić parę razy :confused:

 

Proszę o poradę ... :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. U mnie migało całe podświetlenie i wystarczylo przeczyscic potencjometr regulacji tego podswietlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wikcze

Potencjometr działa poprawnie, wszystkie inne podświetlane wskaźniki działają idealnie. Reagują na rozjaśnienie czy przyciemnienie.

Ewidentnie wyświetlacz kompa przygasa, gdy samochód się nagrzeje.

Ale dzięki za odpowiedz Gulczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie poradzisz, to jest wada wyświetlacza. Z wiekiem tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wikcze

Dzięki za info.

Szkoda mialem nadzieje ze cos da sie z tym zrobić. Już myślałem czy to nie wina któregoś z czujników temperatury zewnętrznej ... no ale widocznie tak to już z tymi wyświetlaczami jest.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego jeżeli jeszcze nikt nie udzielil tobie porady co do tego wyswietlacza to ja jusz podaję pomocnom dloń a więc jest osoba która takiego typu awarię usuwa jednagrze mieszka on w szczecinie,ale jest skuteczny i daje gwarancję po naprawie podam numer kontaktowy;606764911 e-mail [email protected]

 

Pisownia - KOSZMAR!

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem taki uszkodzony licznik aby sprawdzić jak to wygląda i co się okazuje, że ta taśma łącząca LCD z płytą licznika jest łączona w jednym miejscu i najwyraźniej z czasem to połączenie szwankuje. Gdy ściskam taśmę w miejscu złączenia to na wyświetlaczu pojawiają się piksele:)

Także jakby ktoś miał pomysł jak poprawić to połączenie to można coś popróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogromca, szkoda że nie zrobiłeś zdjęć, jeżeli widać jak to wygląda łatwiej coś wymyśleć.

Gdyby ścieżki na taśmie były dosyć szerokie to może udałoby się odkleić taśme całkowicie i na każdą ścieżke dać kropelke kleju przewodzącego (tak żeby nie rozlał się na inne ścieżki) i następnie ponownie skleić.

Oczywiście jest to takie moje gdybanie, ponieważ nie wiem jak wygląda ta "bolączka" wielu pasatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem to i stwierdzam, że niestety nie ma możliwości naprawienia tej taśmy. Ścieżki są tak mikroskopijne i tak ze sobą połączone, że po prostu wszystko dosłownie rozpada się w rękach i nie ma możliwości odtworzenia tego połączenia.

Jedynie wymiana całego wyświetlacza z taśmą to skuteczna naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak są fachowcy, którzy naprawiają. Czyli co, oni wymieniają cały wyświetlacz z taśmą ? Jakoś nawet niedawno był temat z znikającym FIS'em i wyświetlaczem Navi. Udało się naprawić i hula, aż miło. Bodajże w okolicach Szczecina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ci ze Szczecina robią ale przeważnie te wyświetlacze są właśnie wymieniane.

Znałem tylko jednego który naprawiał to bez wymiany wyświetlacza, ale po krótkim czasie wszystko się wysypywało i zrezygnował z tej metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności