Skocz do zawartości
ktry

szarpanie podczas przyspieszania

Rekomendowane odpowiedzi

I tu chyba masz rację- byłem dziś u mechanika - podobno spec od diesli (teraz sami fachowcy) i powiedział mi, że niestety to wina zacierających się łopatek. Jedyne wyjście czyszczenie turbiny - 350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno spec od diesli (teraz sami fachowcy) i powiedział mi, że niestety to wina zacierających się łopatek. Jedyne wyjście czyszczenie turbiny - 350 zł.

 

 

Czyszczenie turbiny często daje pozytywny efekt ale jeżeli masz dostęp do kanału i chęci to sam postaraj się rozruszać cięgno na turbinie by chodziło bez oporów i zacięć, część wysokiej klasy specjalistów czyści nam kieszenie a nie turbinę, kasuje 400 zł. rozrusza cięgno łopatek bez demontażu turbiny bo wiadomo może coś się urwać itp.

 

można również poprosić pana Janka w innym warsztacie o taki zabieg uważając by nie uszkodzić siłownika cięgna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:07 ----------

 

Jutro podjadę i zobaczę co mi powie - czyli rozruszać cięgno od łopatek ( czy dobrze rozumie - jedni nazywają to sztangą - to to samo? - bo jeżeli tak to wyciągnąłem przewód z puszki prowadzący od N75 i ruszałem nią a w rejon śruby regulującej popsikałem WD 40 - ale efekt krótkotrwały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztanga - cięgno zmienia kąt ustawienia łopatek w turbinie i to miałem na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BLS-ie nawet nie potrzeba do tego kanału.Tylko się ściąga plastikową osłonę z silnika i jest dojście bez problemu.Turbina jest u góry w przeciwieństwie do wszystkich starszych PD.Właśnie z tego powodu mój mechanik nie podjął się czyszczenia mojej turbiny razem z wymianą koła dwumasa.Trzeba wyciągac kata,który także znajduje się w innym miejscu jak w starszych silnikach.Dlatego czyszczenie mojej turbiny jeszcze przede mną.Samo ruszanie i pryskanie nic nie daje,bo te śrobki do środka turbiny się nie dostają,a tam leży problem.W starych to pomagało,ale nie w bls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktry - właśnie tak jest - ja osłony ściągnąłem prawie na stałe - leżą w garażu. Do sztangi dojście jest w miarę tylko turbo jest całkowicie z tyłu. Pochwal się ile szarpnął Cię dwumas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeniu oczywiście się podzielę info czy pomogło czy nie.Tylko jeszcze nie wiem kiedy.Na razie cieszę się i podziwiam jak mój silnik cicho pracuje po wymianie koła dwu masowego,jak cicho gaśnie,cicho uruchamia się,o pracy na wolnych i w czasie jazdy to nawet nie wspomnę.Na światłach mogę długo stac bez mdłości które powodowały drgania jakby nie chodził na jeden cylinder.Jednym słowem ideał,poza tym szarpanie które ostatnio się troszkę nasiliło,bo już ze dwa tygodnie nie ruszałem i nie pryskałem sztangi.Z dwu masem to miałem trochę szczęścia.Kupiłem na allegro Luka samo koło nowe za 650 zł razem z przesyłką.Gośc kupił sobie,a okazało się że ma sachsa sprzęgło i musiał kupic drugie,a to wystawił.Ja zaryzykowałem nie wiedząc jakie mam u siebie cena czyni cuda CCC.Zaryzykowałem dlatego że zmieniałem kiedyś w swojej Altei 1,9 105 km.cały komplet i sprzęgło Luka miałem wrazie czego tylko z rozwalonym kołem.No i się przydało to sprzęgło bo miałem jednak Sachsa.Także koło poszło nowe a sprzęgło i docisk z Altei także Luka.Plus mechanik 200 zł za wymianę.Tylko kiedyś jak kupowałem do Seata cały komplet to poszło 1600 zł.,ale teraz za to zaoszczędziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę się pochwalić. Wczoraj byłem u mechanika - to szarpanie to niestety są pierwsze objawy zapieczonych kierownicw turbinie- przejechał się moim paskiem i powiedział , że nie jest to jeszcze na tyle zaawansowane aby musiało być robione już w tej chwili. Znajomy poradził mi stary knif mechaników przy dłubaniu z turbodoładowanym dieslem ze zmienną geometrią.

Sciągamy przewód idący od N 75 w zaworze regulującym sztangą - podpinamy dużą strzykawkę albo coś innego co jest w stanie zaciągnąć w miarę dużą ilość powietrza (ja podpiąłem pompkę do pontonu - z jednej strony pompuje a z drugiej wypompowuje powietrze) i tak zasysałem to powietrze.Przed tym w rejon regulacji skoku sztangi - psiknąć WD 40 i potem z 30 razy zasysałem powietrze- sztanga się ruszała i powoli jak powietrze uchodziło wracała do stanu wyjściowego. Założyłem ponownie przewód od N 75 i w trasę . Nie przejechałem dużo - z ok 10 km. Auto na 1,2 biegu idzie płynnie od samego dołu - na 2 nie czuć przejścia przez 2000 obrotów - silnik idzie jak normalna nie doładowana benzyna. Nie wiem na ile ten zabieg pomoże - ale już coś - on mi mówił - raz na miesiąc zeby to powtórzyć. Zobaczymy za parę dni co się będzie działo. Jak na razie jestem zadowolony:hurra

Mam pytanie czy ktoś stosował taki środek - http://wynns.pl/top/do%20ropy/233%20ERG3%20DIESEL.php

Koledzy z innego forum http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104800&page=2

Edytowane przez mwilk71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z tym metalicznym dźwiekiem w momencie gdy schodzi silnik z obrotów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżwięk ten u mnie nie występował cały czas - na chwile obecną cisza. Drugi dzień i silnik chodzi płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak trzymać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, tak z zaciekawieniem czytam temat o szarpaniu podczas przyspieszania na 4 w BLS. w moim caddy 1.9tdi bls podczas przyspieszania występuje podobny problem, oczywiście nie zawsze,ale zdarza się. podczas nie dawnej wizyty u znajomego mechanika poruszyłem temat i o dziwo sugerował problemy z rezonansem układu wydechowego. oczywiście podpowiadałem mu to co na naszym forum wyczytałem,a o jednak jest w kierunku wydechu.

z jego doświadczenia-miał kilka własnie podobnych przypadków i za zwyczaj kończyło się urwaniem katalizatora lub końcówki wydechu. twierdzi on że w sprzyjających warunkach i przy niskich obrotach wydech własnie wpada w te dziwne wibracje. opowiedział mi o nie których przypadkach i o dziwo podobne objawy- wszystkie po wymianach szczególnie katalizatora działały normalnie i problem już nie występował. prosił zwrócić szczególną uwagę podczas pokonywania nierówności i wsłuchiwać się czy niema dziwnych wibracji z okolic silnika oraz pod spodem auta.

nie wiem co na to ale może jest to jakiś ślad chociaż ja również skłaniam się w stronę turbiny:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto po czyszczeniu turbiny.Po rozebraniu i oglądnięciu turbiny byliśmy pewni z mechanikiem że to jest przyczyna szarpania na 2 biegu przy ok 1800 obr.Niestety w moim przypadku czyszczenie turbiny,kolektora ssącego i egra nie pomogło.Wydaje mi się że troszkę koni wróciło z pastwiska do mojej Audi,ale szarpie nadal jest.Co jeszcze znikło to dziwny dzwięk przy puszczaniu gazu z dużych obrotów na luzie.Jako ciekawostkę dodam że turbinę wyciągnął z góry,nawet osłony dolnej nie odkręcał.Kosztowało mnie to 200 zł,ale jeszcze nadal będę szukał przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktry - czyli tanio to załatwiłeś- powiedz jak wyglądała turbina - łopaty były mocno zabrudzone ? Ja jak pisałem na razie mam spokój - owszem odgłos pojawia się i jak pisał poprzednik zastanawiam się czy to może nie jest buczenie z DPF - który działa jak pudło rezonansowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się w miarę tanio:manga i powiem że nie żałuję tych 200 zł.Po dzisiejszych testach naprawdę stwierdzam na 100 % lepiej się zbiera od 1000 obr.Ciszej chodzi no niestety szarpie:dolamam.Środek turbiny był zawalony sadzą i troszkę ciężej pracowało to wszystko jak po wyczyszczeniu.Też się zastanawiałem nad tym rezonansem tylko ja nie mam Dpfa na szczęście tylko zwykłego kata.Następną inwestycją i próbą zlokalizowania usterki to chyba będą pompowtryski.Namierzyłem właśnie golfa V totalnie rozwalonego z przebiegiem 15 tys.km.Gadałem z gościem to za komplet chce 600 zł.Turbina niestety rozwalona,nawet blok pęknięty,głowica cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem ostatnio filtr powietrza i szarpanie jak na razie ustało, u mnie występowało bardzo rzadko ale jednak. Nie mogę jeszcze na 100% potwierdzić, że to pomogło ale jest światełko w tunelu.

 

ps.

Założyłem filtr Knechta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie miałem paska z BXE a teraz mam z BLS i powiem, że ten BLS jest bardziej problematyczny. W BXE nie było się do czego doczepić, a tutaj do 2000 rpm muł, później raptownie rwie do przodu, jakby miał wielką turbodziurę. Druga rzecz to ten dźwięk przy przyspieszaniu, jak odkurzacz. Nie wiem jeszcze co to jest, bo w B6 nie jestem jeszcze tak obeznany, ale już naprowadziliście mnie na trop aby sprawdzić turbinkę. Na vagu błędów brak.

Aha, rocznik 2007, przebieg 150tys a co najważniejsze nowy DPF, Niemiec wymienił tuż przed sprzedażą:manga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam na swoim przykładzie że BLS jest bardzo problemacyjny.Znajomy mnie ostrzegał.Tylko nie BLS jemu padła turbina i poszedł olej do kolektora ssącego i wygięło jedną korbę.Silnik dostał samo zapłonu i pracował na tym oleju.Nie było by w tym nic złego poza tym że obrotomierz się zamknął i nie dało się zgasic dopóki nie wypalił tego oleju i nie wygieło korby na szczęście tylko jednej.Ja właśnie jestem po wymianie kompletu pompek a raczej całej głowicy z pompami.Udało mi się kupic całą za 1000 zł.Z rozbitka,a zmieniłem całą jak wspominałem wcześniej z Golfa V.Golf jak się okazało miał najechane 700 km,a gośc wyciągnął całą głowicę,bo tylko to ocalało z tego silnika po wypadku.Myślałem że kłamie,ale jak mój mechanik zobaczył tą głowicę to myślał że ja ją kupiłem w sklepie.Idealna nic nie zużyta,nawet się nie zdążyła zabrudzic od oleju.Swoją mam mu oddac tylko bez pompek.Wydałem 100 zł na uszczelkę,350 zł za robotę i 1000 za głowicę którą mam na dotarciu praktycznie:manga,a szarpanie nadal jak był ta jest.:dolamam:dolamam:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szklano

Panowie to co zrobić jak ciągnie passek dopiero od 2000obr wzwyż turbinę wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem... otóż podczas przyspieszania (gaz w podłogę) najczęściej na 5 lub 6 biegu (raz się zdarzyło że na 4 biegu też) w zakresie obrotów tak powyżej 2000/min - nie jest to stałe to znaczy występuje przy różnych powyżej tego zakresu zaczyna szarpać (drzeć czy rzucać od silnika) autem - obroty nie wzrastają - wtedy nawet skrzynia biegów głupieje. Jak odpuszczam i lekko popracuję gazem (żeby nie zgasł) uspokaja się. Po takim zachowaniu potrafi zgasnąć na przykład na światłach. Po dłuższym kręceniu rozrusznikiem za którymś razem odpala. Brak jakichkolwiek błędów. Filtr paliwa i powierza wymieniony 1000km temu. EGR był czyszczony. Chętnie zrobię logi tylko jakie grupy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Jakie macie sugestie... proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności