Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza sie

ale tak to jest skonstruowane ze gdy pojdzie impuls z webasta to climatronic wlaczy sie mimo ze stacyjka-ba nawet auto jest zamkniete

ja tak mam i to jest prawidlowe dzialanie

 

to o czym piszesz jest schematem do podlaczenia z manualnym wlaczaniem wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Climatronic się włączy ale wentylator nie ruszy chyba że całość komunikuje się po CAN. Mam analogowe webasto które osobiście dokładałem i musiałem podłączyć przekaźnik gdyż wentylator nie ruszał. Jest to zresztą opisane w manualu montażowym webasta.

 

"impuls" z webasta analogowego to po prostu +12V zasilające klimatronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem orginalne ksiazki z webasto i schemat do podlaczenia i masz racje trzeba ciac kabel z nadmuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim Webasto. Mianowicie nie zawsze chce się załączyć , a jak się już załączy ciężko je wyłączyć, sterowanie Webasto odbywa się przez pilot nie mam żadnego zegarka w samochodzie. Webasto było dokładane jeszcze w Niemczech i mam na to wszystkie kwity, po włączeniu Webasto grzeje przez pół godziny. Ktoś ma jakiś pomysł co może być tego przyczyną? A i może ważna sprawa zarówno przy próbie włączenia jak i wyłączenia dioda na pilocie mruga pulsacyjnie, zaś kiedy już załapie to świeci około 2 sekund a później sygnalizuje mruganiem diody na pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A baterię kiedyś wymieniłeś?

Jest tam 12v paluszek a długość grzania programuje się na pilocie ale na e pamiętam kombinacji, musialbym pogrzebać bo miałem instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baterie zmieniałem zeszłej zimy tylko po Twoim poście przypomniało mi się, że brałem je do pilotów od alarmu więc wsadziłem tam stare, jutro kupię nowe i zobaczę co to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem baterię i zaprogramowałem pilot na nowo i dalej nie zawsze chce pilot załapać i uruchomić webasto gdzie tkwi problem? PRóbowałem nawet go uruchomić przytykając pilot do anteny i też nie chciało załapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto TT-C zamontowane, sygnał z pieca podany na clinotronic HE się wyświetla ale wentylator nie działa. Czytałem ze jeśli jest climatronic to nie trzeba robić przekaźnika na zasilanie wentylatora wiec go nie wstawiałem. Jakieś pomysły co może być nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stety musisz wstawic przekaznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wstawić przekaźnik koniecznie. Opis jest tu w wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał posiedzieć jeszcze nad tematem. Webasto super sprawa. Przy +3*C w 10 min temperatura na blacie 90*C. A jak do tego silnik się odpali to wystarczy 5-6 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam skompletowałem wszystkie elementy potrzebne do montażu webasta w passacie b5 potrzebuje jeszcze panel climatronica

pytanie brzmi jak sprawdzić wersje oprogramowania, wyczytałem, że potrzebuje taki panel climatronica jak podany jest po niżej:

3b1 907 044C ver opr C 0.5.0 - nie ma funkcji obsługi ogrzewania postojowego

3b1 907 044C ver opr C 2.0.0 - obsługuje ogrzewanie postojowe. funkcja (HE)

 

Czy wersje oprogramowania sie wgrywa pod panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrasz sam softa. Mam jedną sztukę 044c ale nie ma naklejki jaką ma wersję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam skompletowałem wszystkie elementy potrzebne do montażu webasta w passacie b5 potrzebuje jeszcze panel climatronica

pytanie brzmi jak sprawdzić wersje oprogramowania, wyczytałem, że potrzebuje taki panel climatronica jak podany jest po niżej:

3b1 907 044C ver opr C 0.5.0 - nie ma funkcji obsługi ogrzewania postojowego

3b1 907 044C ver opr C 2.0.0 - obsługuje ogrzewanie postojowe. funkcja (HE)

 

Czy wersje oprogramowania sie wgrywa pod panel.

 

mi się zdaje, że podłączając się VAGiem czy VCDSem pod climatronic (HVAC) wyświetla się aktualna wersja oprogramowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mój panel leży w szafie:P Nie che mi się pająkiem go podpinać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik zamontowany wszystko gra i buczy:)

 

Dziś odebrałem centralkę telestarta T80. Znalazłem rozpiskę pinów, ale nie zgadza się ona z kabelkami wystającymi z zakupionej wtyczki która była w komplecie.

 

1 - zasilanie +12V (pewne)

2

3 - sygnał na piec (???)

4 - ???

5 - lato zima (???)

6 - zasilanie masa (pewne)

 

We wszystkich miejscach gdzie jest ??? był zamontowany przewód, którego na 100% pewien nie jestem.

Przewód lato/zima mam w jakiś sposób połączyć z przyciskiem lato/zima???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam;

1 - +12V

2 - nie podłączamy (linia W-Bus)

3 - napiecie +12 które uruchamia piec

4 - nie podłączamy (kanał zwrotny informujący o stanie zegara - jeżeli jest zamontowany razem z telestartem)

5 - sygnał do pinu lato/zima w piecu (pin 5 wtyczka X1) - odpuść sobie podłączanie chyba że masz oryginalnego pilota Webasto (nie OEM VW). Umożliwia zaprogramowanie trybu pracy webasta (lato/zima) z pilota. Działa to tylko z Orginalnym Pilotem !!

6 - masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki śliczne.

Dzisiaj jadę w trasę, ale w piątek po powrocie zaczynam działać. Niestety pilota odbieram dopiero w niedziele - dopiero zobaczę jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze sobie przeczytać na tej stronie jest wszystko opisane:

 

http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/ThermoTop.php

Pomocy! Ma może ktoś zapisaną stronę w trybie offline z w/w linka? Tyle ważnych informacji tam było, a teraz strona niedostępna... a właśnie chcę rzeźbić z webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gdzies takie materialy o webasto

daj znac na priv :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności