Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PO dłuższym używaniu powinno się podpinać Webasto Thermo Test i robić tzw. tankowanie... ale że mało kto to robi to tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polonez15 widzę, że jesteś w temacie obeznany. Może będziesz wiedział gdzie tkwi problem. Niedawno temu kupiłem Webasto Thermo Top T. Oczywiście wpierw chciałem go sprawdzić. Więc nalałem wodę do wiadra oraz nalałem wodę do webasto przez górny króciec by mieć jak najmniej powietrza w układzie. Następnie wsadziłem przewody do kanistra z olejem napędowym i podłączyłem kable do akumulatora, Webasto załączyło się ale tak: woda ani drgnęła, a jeśli chodzi o paliwo to też nie widziałem by webasto sobie samo pobierało paliwo.. może miałem obrócić piecyk i nalać do króćca na zasilaniu tego oleju napędowego? Piecyk chwile pocykał ale szybko wyłączyłem go z obawy, że mogę coś zatrzeć w nim jak chodzi tak na sucho..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nic sie nie zatrze

jak nie bedzie obiegu wody to po nagrzaniu czujnik temp piec wylaczy

 

nie piszesz nic o pompce ?

co z nia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam nic sie nie zatrze

jak nie bedzie obiegu wody to po nagrzaniu czujnik temp piec wylaczy

 

nie piszesz nic o pompce ?

co z nia ?

 

No właśnie pompki nie mam. Ponoć Thermo T nie ma pompki zewnętrznej tylko zbiornik w sobie (a co jeśli zbiornik jest pusty?).. typ co wymontowywał ten zestaw też mówił że nie widzi żadnej pompki. Aa i jeszcze coś.. piecyk się włącza ale jakby w ten tryb początkowy (tylko jakby w trybie elektrycznym) czyli nie doczekałem do momentu żeby odpalił płomień, mimo że czekałem dość chwilę. Oglądając filmiki na yt uważam, że po tym czasie powinien już odpalić z paliwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermo top ma pompke zewnetrzna

nie ma paliwa nieodpali piec proste

 

jaki zbiornik ?

odezwij sie na priv i podaj mail

wysle pomoce naukowe piecow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermo top T jest przelewowe, więc nie ma pompki paliwa. Komora ma być całkiem zalana ropką, by ruszył. Nie wiem jak z obiegiem wody, ale jak nie ma pompki obiegowej to trzeba dorzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Thermo top T jest przelewowe, więc nie ma pompki paliwa. Komora ma być całkiem zalana ropką, by ruszył. Nie wiem jak z obiegiem wody, ale jak nie ma pompki obiegowej to trzeba dorzucić.

 

Rozumiem, że muszę go odwrócić "do góry nogami" nalać w króćce paliwo i takim sposobem zaleje komorę? Webasto jest kompletne więc powinien mieć pompkę obiegu wody. Chyba że jest zajechana, spalona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ostatnio webasto wlaczalem jak pisałem i ruszylo a dziś chciałem zalaczyc i nic slychac ze chodzi szum i cos pyka ale pochodzi i nic, tak chyba z 6 razy i nic co to może byc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyka pompka paliwa

gdzies paliwo schodzi i pompka nie nadarzy w odpowiednim czasie napompowac paliwa i piec wylacza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobić z tym fantem czy cos może się uszkodzić od takiego ciągłego zalaczania???mam zawor zwrotny na poworcie i orginalny zawor na filtrze myślisz ze dalej gdzies ucieka????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tak masz to podejzewam ze silnik wysysa paliwo z pompki

dlatego moim zdaniem najlepiej jest zrobic oddzielny kanal od zbiornika do pieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na to jakiś patent?? musze jechać od razu od pompki przewodem 8mm??? bo widziałem sa tekie pompki pod webastu już może cos takiego kupic???

 

cos takiego

 

~http://olx.pl/oferta/pompa-paliwa-obudowa-na-webasto-passat-b5-tdi-superb-tdi-CID5-ID8A6FP.html#3bf7c000a7

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na to jakiś patent?? musze jechać od razu od pompki przewodem 8mm??? bo widziałem sa tekie pompki pod webastu już może cos takiego kupic???

 

cos takiego

 

~http://olx.pl/oferta/pompa-paliwa-obudowa-na-webasto-passat-b5-tdi-superb-tdi-CID5-ID8A6FP.html#3bf7c000a7

 

jak najbardziej moze byc

do pompki normalny wezyk a od pompki do pieca musi byc specjalny pod webasto tzn z malym przekrojem (z tekelanu)

dostaniesz w sklepie motoryzacyjnym od ciezarowek

 

dobrze jest tez zalozyc filter przed pompka

wystarszy taki malutki od motoroweru za kilka zlotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mysle kupie ta obudowę pod webasto wyjde z niej przewodem paliwowym 8mm później rurka, a z webasto tez przewod paliwa 8mm i zamontuje na nim filterek i zawor zwrotny żeby paliwko nie uciekalo

 

co do przewodu tekelan będzie ok nie rozpuści się??? a co z powrotem paliwa z webasta wystraczy trójnik na przewodzie powrotu z filtra??? i ile metrow wziasc tego przewodu bo jak mysle puszcze go pod samochodem kolo przewodow paliwowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie ialem do czynienia z piecem co trzeba zalewac i jest bez pompki

 

jak jest oddzielna pompka to miedzy pompka a piecem musi byc przewod z malym 1mm otworem

 

tekelan spokojnie moze byc. nie rozpusci sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na logikę to trójnik nie, bo to jest tak, że napełnia się zbiornik i paliwo dalej ma lecieć do zbiornika powrotem, a skoro masz 2 króćce w piecu to albo 2 trójniki albo wpinasz w szereg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w webasto wyjście i wejście na paliwo ma w sobie pompke, i teraz dam zasilanie osobono z tej obudowy co kupie, i teraz moje pytanie czy mam dac osobny powrot czy mogę wlaczyc się w powrot z filtra??? i ile mniej więcej metrow potrzebuje tekelana???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powrot mozesz podlaczyc pod powrot paliwa z silniika

 

kup 8m

powinno wystarczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje ci obudowa zamowiona, tekelan kupie a powrot jak myslalem dam trójnik na powrocie mysle ze nic to nie zakloci bo zasilanie będzie bezpośrednio a powrot laczony trójnikiem ale inaczej się nie da na tej konfiguracji co mam czyli zasilanie na powrocie nie działa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sprawa wygląda tak dalem osobne zasilanie na webasto orginal pompa paliwa z wyjściem, dalem przewod tekelan 8mm filterek i zaworek zwrotny, widze za mam paliwko w filtrze ale webasto po zalaczeniu szumi cos tyka ale nie chce się zalaczyc, nawet climatronic nie rusza, probowalem pare razy i nic....

 

zaciaglem tez paliwo ale nic nie dalo jakies pomysły???? :( odpalio tylko jeden raz jak pisałem wcześniej a teraz nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności