Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

240 tys ale do stanu kiedy mogłeś się wprowadzić ?

 

 

 

Tak,ale dom nie jest jeszcze otynkowany a dwa pokoje na górze czekają na pomalowanie w kolor i panele.Ogólnie jest :dobrze a najbardziej jestem zadowolony z ogrzewania ;) Kondensat daje radę :ok

Lał na rachunki :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zaczynałem budowę to kolega mi powiedział:

"budowa trwa 2x dłużej i kosztuje 2x więcej niż się zakłada"

Nie pomylił się...

 

Święte słowa

Ja jak zaczynałem budowac ten domek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?105885-Oto-moj-domek-Kometa-Co-s%C4%85dzicie-..

miał kosztować pod klucz 240 tys Na dzień dzisiajeszy wydałem 450 i jeszcze końca nie didac :(

Więc radze dodać sobie drugie tyle samo kosztów i nerwów

Ale przyznaje że budowa domu to też fajna frajda :)

Życze wytrwałości przede wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życze wytrwałości przede wszystkim

 

Dokładnie,tego samego ja życzę ;)

 

P.S.

Widzę Że junior miał taki sam samochodzik jak mój synek :hyhy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Widzę Że junior miał taki sam samochodzik jak mój synek :hyhy

 

Pozdrawiam

 

jaki junior bo nie kumam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Projekt, projektem, a rzeczywistość swoje. Jeśli twój dom, został wybudowany dokładnie tak jak go zaprojektowali, to wystarczy ci ten 15 kW. Ale ja bym szukał jakiejś 12 - 14. Ten pan co ci doradzał w sklepie, to żyje jeszcze w poprzedniej epoce, gdzie do domu pakowało się minimum 25 kW.

 

 

 

 

Natomiast każdy palnik, na ekogroszek raczej poradzi sobie z peletem. Na uwadze trzeba mieć niższą wydajność pieca przy pellecie, oraz częstsze czyszczenie popielnika jak i całego pieca.

 

 

Ja bym wziął piec min 15KW-jak będziesz miał temp poniżej -20st to wtedy zobaczysz co znaczy za mały piec,również w zależności czym palisz jak będziesz palił również drzewem lub węglem a nie zawsze ekogroszkiem to zerknij czy pojemność paleniska jest o wiele większa od pieca np10KW,bo zasypując opał w małym piecu będziesz częściej biegał do niego.

 

A propos palenia pelletem w piecu przystosowanym do ekogroszku to ślimak który podaje opał musi mieć inny kształt,ponieważ bywa tak że może się cofnąć płomień i zapalić cały zbiornik z pelletem,dodatkowo piec powienien mieć zabezpieczenie(czujnik) który jak dostanie dużą temp na ślimaku to wyrzuca pellet tak aby zbiornik się nie zapalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos palenia pelletem w piecu przystosowanym do ekogroszku to ślimak który podaje opał musi mieć inny kształt,ponieważ bywa tak że może się cofnąć płomień i zapalić cały zbiornik z pelletem,dodatkowo piec powienien mieć zabezpieczenie(czujnik) który jak dostanie dużą temp na ślimaku to wyrzuca pellet tak aby zbiornik się nie zapalił.

 

Pieca na ekogroszek, który nie ma takiego zabezpieczenie nie brałbym w ogóle pod uwagę. Najmniej kłopotliwa jest dysza wodna, choć przy dobrym kominie, z dobrym ciągiem nie ma raczej możliwości by się ogień cofnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki junior bo nie kumam :D

W najbardziej kolorowym pokoju,masz takie foto :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na rurze ślimaka posiada każdy kocioł dopuszczony do sprzedaży bo wymaga takiego zabezpieczenia atest.

 

Mam klijenta który przetestował palenie peletem od wszystkich producentów i nie chce palić więcej ekogroszkiem , jego zdaniem jeśli pelet to tylko Barlinek reszta to licha jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefistofelix

A propos kotłów, to co polecilibyście? Mam stary piec miałowy, ale przy rosnących dramatycznie cenach węgla jestem zmuszony go wymienić. Ekogroszek czy olej? A co z piecami na słomę? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najbardziej kolorowym pokoju,masz takie foto :hyhy

 

Patryk To nie moje :D Ja jeszcze jestem bezdzietny :D Ktos kto buduje taki sam dom jak ja wkleił swoje fotki z komety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos kotłów, to co polecilibyście? Mam stary piec miałowy, ale przy rosnących dramatycznie cenach węgla jestem zmuszony go wymienić. Ekogroszek czy olej? A co z piecami na słomę? Warto?

Olej dużo droższy. Słomę trzeba mieć gdzie magazynować.

jeżeli zmagasz się tylko z wysokim spalaniem to poczytaj to:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

naprawdę warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk To nie moje :D Ja jeszcze jestem bezdzietny :D Ktos kto buduje taki sam dom jak ja wkleił swoje fotki z komety :D

:lol2

Czas najwyższy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,ale dom nie jest jeszcze otynkowany a dwa pokoje na górze czekają na pomalowanie w kolor i panele.Ogólnie jest :dobrze a najbardziej jestem zadowolony z ogrzewania ;) Kondensat daje radę :ok

Lał na rachunki :lol

Masz kocioł gazowy kondensacyjny? Możesz szczegółowo opisać jaką masz instalację CO, metraż ogrzewany i koszt miesięczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz kocioł gazowy kondensacyjny? Możesz szczegółowo opisać jaką masz instalację CO, metraż ogrzewany i koszt miesięczny?

 

też się chętnie podepnę.. mam dość węglowego.... i za rok na 100% idę w gaz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viessmann Vitodens 100,ogrzewam nieco ponad 100 metrów użytkowej.Listopad/grudzień spalił 340 metrów gazu,co daje niecałe 800 zeta.Do wtorku tego tygodnia na gazomierzu była cyferka 670,więc jak na takie mrozy nie jest źle.Sądzę że powinienem się zmieścić w 1000 zeta za styczeń i luty.Czas pokaże.Jak na taką wygodę jest naprawdę ok,tym bardziej że wszystko ustawiam ze sterownika bezprzewodowego,który mogę nosić po całym domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gaz masz w przydomowej w przydomowej "butli" czy miałeś gaz idący przez działkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz kocioł gazowy kondensacyjny? Możesz szczegółowo opisać jaką masz instalację CO, metraż ogrzewany i koszt miesięczny?

 

Mam kocioł Ecosy z Saunier Duval, z bańką 150l CWU (43*C), dom trzy kondygnacje, ogrzewam 160m2 mieszkalnego (18-18.5*C) + dogrzewam 80m2 piwnica/garaż (utrzymuję ok 6-7*C), za listopad/grudzień zużyłem 429m3 ->890zł. Od 12.01 do dziś 415m3, ale w tym okresie zima była sroga (-15 w dzień nawet do -30 w nocy). biorąc pod uwagę wkład pracy własnej przy ogrzewaniu i że mam już ciepłą wodę to uważam, że jest super. polecam każdemu kto ma gazociąg w pobliżu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gaz masz w przydomowej w przydomowej "butli" czy miałeś gaz idący przez działkę ?

Gaz mam z gazociągu biegnącego obok parceli.Zapomniałem jeszcze dodać,że oczywiście na całym parterze jest podłogówka z jedną drabinką w wc,na górze podłogówka+3 grzejniki i drabinka.Oczywiście piec ogrzewa także wodę,zbiornik 120L-mi wystarcza.Ile gazu dokładnie poszło nie wiem,ponieważ piec w kuchni jest także na gaz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja się przymierzam do budowania na działce 16 arów i dom o wielkości 180 m2. czy ktoś wie ile kosztują teraz materiały ile tak mniej więcej taki dom by kosztował do wybudowania pod Krakowem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz kocioł gazowy kondensacyjny? Możesz szczegółowo opisać jaką masz instalację CO, metraż ogrzewany i koszt miesięczny?

Vaillant ecoTec plus z czujką pogodową // z zasobnikiem 120l (ustawione na 55stopni), w domu czujka ustawiona na 22stopni w dzień 16:00 - 22:00 i 19stopni w nocy - 22:00 -16:00); 170m2 dom w tym 4 sekcje podłogowe. F-ry ~~ 600za m-c (mroźny), rodzina 2+2

po za tym że duże koszty na starcie teraz wygoda i komfort .. polecam.

 

Uwaga:

piece są dość delikatne więc polecam co 1-2 lata zrobić im obsługę (koszt ok 150pln ) a co 5 lat duży serwis (ok 500pln)

 

 

 

pzdr

 

 

Witam, ja się przymierzam do budowania na działce 16 arów i dom o wielkości 180 m2. czy ktoś wie ile kosztują teraz materiały ile tak mniej więcej taki dom by kosztował do wybudowania pod Krakowem

ja chciałbym kupić ładne terenowe auto na giełdzie w Pruszczu Gdańskim... czy ktoś mi powie ile bedzie mnie kosztowało wymiana rozrządu na orygianalnych częściach?

 

Kolego, daj jakiś projekt, foto, ... plany... cokolwiek

 

 

pzdr

Edytowane przez jarod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności