Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba, że oni tak montowali te okna:

 

[ATTACH=CONFIG]67959[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba, że oni tak montowali te okna:

 

[ATTACH=CONFIG]67959[/ATTACH]

:haha

W sumie to w tym przypadku jest możliwe rozbicie-całego wręcz okna włącznie z ramą :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla działki budowlanej w warunkach zabudowy miasto określiło: "Zaopatrzenie w wodę.

Ustala się zasadę zaopatrzenia w wodę w obszarze objętym planem z miejskiej sieci wodociągowej oraz obowiązek jej rozbudowy przez jej właściciela na nowych terenach wyznaczonych w planie pod zabudowę." Zapis dotyczący kanalizacji tak samo. Do najbliższego przyłącza wody mam jakieś 200m, wg wodociągów to koszt ok 30 000 zł. Nie mają środków na podciągnięcie sieci do granicy mojej działki. Sugerują bym wykonał to na własny koszt. Czy jeśli będę miał ich stanowisko na piśmie to miasto zezwoli mi na nie podłączanie się do miejskiej sieci (wiercenie własnej studni + przydomowa oczysczalnia)? Może ktoś doradzi jakie są procedury w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla działki budowlanej w warunkach zabudowy miasto określiło: "Zaopatrzenie w wodę.

Ustala się zasadę zaopatrzenia w wodę w obszarze objętym planem z miejskiej sieci wodociągowej oraz obowiązek jej rozbudowy przez jej właściciela na nowych terenach wyznaczonych w planie pod zabudowę." Zapis dotyczący kanalizacji tak samo. Do najbliższego przyłącza wody mam jakieś 200m, wg wodociągów to koszt ok 30 000 zł. Nie mają środków na podciągnięcie sieci do granicy mojej działki. Sugerują bym wykonał to na własny koszt. Czy jeśli będę miał ich stanowisko na piśmie to miasto zezwoli mi na nie podłączanie się do miejskiej sieci (wiercenie własnej studni + przydomowa oczysczalnia)? Może ktoś doradzi jakie są procedury w tym temacie?

A jakim prawem ktoś zmusza Cię do podłączenia do wodociągu???

Nie chcesz-nie musisz i tyle.Studnię wykop,a co do oczyszczalni przydomowej-fakt,musisz mieć zgodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla działki budowlanej w warunkach zabudowy miasto określiło: "Zaopatrzenie w wodę.

Ustala się zasadę zaopatrzenia w wodę w obszarze objętym planem z miejskiej sieci wodociągowej oraz obowiązek jej rozbudowy przez jej właściciela na nowych terenach wyznaczonych w planie pod zabudowę." Zapis dotyczący kanalizacji tak samo. Do najbliższego przyłącza wody mam jakieś 200m, wg wodociągów to koszt ok 30 000 zł. Nie mają środków na podciągnięcie sieci do granicy mojej działki. Sugerują bym wykonał to na własny koszt. Czy jeśli będę miał ich stanowisko na piśmie to miasto zezwoli mi na nie podłączanie się do miejskiej sieci (wiercenie własnej studni + przydomowa oczysczalnia)? Może ktoś doradzi jakie są procedury w tym temacie?

 

 

Dużo się pozmieniało w przepisach , robisz przyłącza na swój koszt , bierzesz faktóre i starasz się o zwrot jak odmówią to do sądu.

 

tu więcej na temat; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?94643-Precedens-Zwrot-za-przyłącze-wod-kan-od-granicy-działki

 

 

 

urzędasy powinny starać się o środki z uni na rozbudowe sieci

 

 

 

Edytowane przez robertfx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakim prawem ktoś zmusza Cię do podłączenia do wodociągu???

Nie chcesz-nie musisz i tyle.Studnię wykop,a co do oczyszczalni przydomowej-fakt,musisz mieć zgodę.

 

W tych tematach to rządzi chyba jakaś urzędnicza mafia,która na okręta dyma prywatnych.Ja natomiast staram sie od 2005 roku aby podłłączyli mnie do kanalizacji miejskiej a oni na to że do końca 2008 nie planują inwestycji w moim rejonie i że mogę zrobić sobie sam i oni dają na to zgodę. Wiadomo koszta ciut za duże. Skończył się rok 2008 to ja znów pismo z tą samą prośbą + do tego że mieszkam w centrum miasta i że nie może być szambo itd.Odpisali że do końca 2013 nie planują tam robót ,ale zanim pismo przyszło to była delegacja z planami popatrzyli w plany (które ja im dostarczyłem z UM ,popatrzyli na okolice szamba i poszli.Pół roku temu dzwoniłem że i mówię że planowali nic nie robić do końca 2013 a przekopali całą ulicę bo robili nowe ujścia wodne(a mnie w tym czasie nie było w kraju).Odpowiedzieli że oni tylko są wykonawcą że to miasto zlecało itd. Dali mi za to ponowną zgodę na to aby zrobić to samemu i sprawa dla nich jest jasna.Pan nawet nie umiał się wytłumaczyć dlaczego nie poinformowali o terminie tamtych robót tylko uciekał i migał się od odpowiedzi na pytanie.A przecież mogłem za jednym zamachem wpakować swoje rury i guliki rewizyjne a oni by to przykryli nową nawierzchnią. Banda i tyle. Jedyne z tego pocieszenie to takie że teraz będzie mnie wszystko kosztowało około 10 tysięcy z materiałami i robotą którą zrobią ludzie z RPWiK (tzw.wodociągi) na tzw fuchę w wekend z wykożystaniem sprzętu z w/w firmy. O tyle co mogę ja zrobić i Ci robotnicy z firmy .Wydymamy sobie ich troszeczke użytkując ich sprzęt za Free. Jakieś materiały tez załatwią a resztę się dokupi

 

Samo życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych tematach to rządzi chyba jakaś urzędnicza mafia,która na okręta dyma prywatnych.Ja natomiast staram sie od 2005 roku aby podłłączyli mnie do kanalizacji miejskiej a oni na to że do końca 2008 nie planują inwestycji w moim rejonie i że mogę zrobić sobie sam i oni dają na to zgodę. Wiadomo koszta ciut za duże. Skończył się rok 2008 to ja znów pismo z tą samą prośbą + do tego że mieszkam w centrum miasta i że nie może być szambo itd.Odpisali że do końca 2013 nie planują tam robót ,ale zanim pismo przyszło to była delegacja z planami popatrzyli w plany (które ja im dostarczyłem z UM ,popatrzyli na okolice szamba i poszli.Pół roku temu dzwoniłem że i mówię że planowali nic nie robić do końca 2013 a przekopali całą ulicę bo robili nowe ujścia wodne(a mnie w tym czasie nie było w kraju).Odpowiedzieli że oni tylko są wykonawcą że to miasto zlecało itd. Dali mi za to ponowną zgodę na to aby zrobić to samemu i sprawa dla nich jest jasna.Pan nawet nie umiał się wytłumaczyć dlaczego nie poinformowali o terminie tamtych robót tylko uciekał i migał się od odpowiedzi na pytanie.A przecież mogłem za jednym zamachem wpakować swoje rury i guliki rewizyjne a oni by to przykryli nową nawierzchnią. Banda i tyle. Jedyne z tego pocieszenie to takie że teraz będzie mnie wszystko kosztowało około 10 tysięcy z materiałami i robotą którą zrobią ludzie z RPWiK (tzw.wodociągi) na tzw fuchę w wekend z wykożystaniem sprzętu z w/w firmy. O tyle co mogę ja zrobić i Ci robotnicy z firmy .Wydymamy sobie ich troszeczke użytkując ich sprzęt za Free. Jakieś materiały tez załatwią a resztę się dokupi

 

Samo życie

 

Ot tak sobie niemożna prowadzić przyłączy , muszą być mapki do celów projektowych, potem projekt, zgłoszenie rozpoczęcia robót , geodeta wytycza trase , mapka inwentaryzacyjna powykonawcza , opłata za zamknięcie ulicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ot tak sobie niemożna prowadzić przyłączy , muszą być mapki do celów projektowych, potem projekt, zgłoszenie rozpoczęcia robót , geodeta wytycza trase , mapka inwentaryzacyjna powykonawcza , opłata za zamknięcie ulicy

 

Mapki są,projekt jest, zezwolenie jest,przygotowany protokół odbioru,opłata za zamknięcie ulicy? Mam ją w d... Kiedyś moim dziadkom zabrali kawałek placu przed domem na ulicę a jakieś dziesięć lat temu musieli oddać .Chciałem im sprzedać ale odpisali że nie są zainteresowani odkupem tego. Więc uliczka należy do nas.Reszta trasy na której będą leżały rury należy do spółdzielni mieszkaniowej która sie zgodziła na przekop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ot tak sobie niemożna prowadzić przyłączy , muszą być mapki do celów projektowych, potem projekt, zgłoszenie rozpoczęcia robót , geodeta wytycza trase , mapka inwentaryzacyjna powykonawcza , opłata za zamknięcie ulicy

Jeżeli chodzi o zamknięcie drogi to wszystko zależy jak się dogadasz z gminą,czy innym urzędem ;)

Mapki-owszem,PO BUDOWIE wodociągu-musi być pomiar powykonawczy zrobiony przez geodetę.Wytyczanie-nic mi o tym nie wiadomo :hyhy,u mnie nic takiego nie trzeba było robić.Projekt owszem-musiałem mieć,jest wrysowany dokładny przebieg wodociągu,dokładny opic co i jak,a także składowa elementów potrzebnych do wybudowania takowego wodociągu.Mapki do celów projektowych powinien mieć każdy co chce cokolwiek zrobić na budowie/parceli,bo bez tego nic sie nbie załatwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o zamknięcie drogi to wszystko zależy jak się dogadasz z gminą,czy innym urzędem ;)

Mapki-owszem,PO BUDOWIE wodociągu-musi być pomiar powykonawczy zrobiony przez geodetę.Wytyczanie-nic mi o tym nie wiadomo :hyhy,u mnie nic takiego nie trzeba było robić.Projekt owszem-musiałem mieć,jest wrysowany dokładny przebieg wodociągu,dokładny opic co i jak,a także składowa elementów potrzebnych do wybudowania takowego wodociągu.Mapki do celów projektowych powinien mieć każdy co chce cokolwiek zrobić na budowie/parceli,bo bez tego nic sie nbie załatwi.

 

 

Ta droga o której pisałem to tzw osiedlowa . Po za tym wiadomo że projekty muszą być przy takich robotach. Ja temat prowadziłem dośc długo drogą oficjalną i tylko schody i kłody pod nogi. No to od doopy strony zacząłem czyli od gościa który to będzie kopał.On wykonał telefon do gościa a ten do mnie.Przyjechał popatrzał na teren,pogadaliśmy i wytyczyliśmy sobie jak pójdą rury.Zapisał to i w/g tego projekt .Poprosił o całą dokumentacje .Poczytał i powiedział ze wszystko jest czyli uzgodnienia ,decyzje, zgody, mapki brakowało tylko projektu.Zajął sie tym i jest i projekt Wykonują to ludzie z RPWiK na tzw fuchę Dokładnie ci sami co będą robić później odbiór więc dla mnie OK .Latają i załatwiają wszystko sami a ja tylko podpisik tu i tam. W sumie mają się przekopać 45 metrów w ziemi do kolektora głównego i 4 metry przez tą uliczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś cwaniak ???

Właśnie kładę sobie kafle na podłodze w garażu wszystko było by fajnie gdyby nie kanał po środku, o taki:

 

garazowyzestawodwodnie1.th.jpg

 

... i już widzę, że mimo właściwego położenia kafli powinno być ok, ale jednak kanalik został położony nie równo i rant będzie wyżej o około 1~2 mm od kafli.

Zaraz zadam moje pytanko ...

Wiem jak sobie z tym poradzić ... chodzi o sztuczkę.

Czym i jak to przyciąć (chodzi o ten [czarny] plastik), żeby było równiutko, jakieś specjalne narzędzie do równego przycinania, czy coś ??

Nożykiem do tapet sobie odpuszczam :P

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tu jakiś cwaniak ???

No jasne :lol

Nożykiem do tapet sobie odpuszczam :P

Pozdr

I dobrze bo by Ci łapki odpadły po paru godzinach piłowania :P

Wyżynarką spokojnie to obetniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyżynarką spokojnie to obetniesz
... wpadłem na genialny pomysł :D

... chyba poczekam, jak kafle dojdą do rantu kanału i wtedy odetnę tę różnicę, wcześniej nie ma co, co ?

Sama blaszka to pikuś, fleksikiem potraktuję.

Kucharz z zawodu jestem, więc proszę o wybaczenie :)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... wpadłem na genialny pomysł :D

... chyba poczekam, jak kafle dojdą do rantu kanału i wtedy odetnę tę różnicę, wcześniej nie ma co, co ?

Sama blaszka to pikuś, fleksikiem potraktuję.

Kucharz z zawodu jestem, więc proszę o wybaczenie :)

Pozdr

Tak zrób ;)

Wszystko zależy od tego jaki zrobiłeś kąt :hyhy

Lepiej połóż glazurę a później docinaj kratkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym i jak to przyciąć (chodzi o ten [czarny] plastik), żeby było równiutko, jakieś specjalne narzędzie do równego przycinania, czy coś ??

Tym utniesz:

http://www.stanleyworks.pl/product_detail/PIŁA+JAPOŃSKA+FatMax®+MINI/SkuDetail.ctlg?ObjectID=20-331

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od tego jaki zrobiłeś kąt
właśnie chyba za ostry, dlatego tak wyszło :wstyd

Tak zrobię ... dojadę i podetnę.

Dzięki :564:

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

 

John, nie wiem, co to (link nie chodzi), ale co by to nie było, nie będę kupował czegoś, co przekroczy koszta jednych z tańszych kafli z marketu (OBI-15,99 pln za m2), to tylko garaż ;)

1004449.th.jpg

Pozdr

ps.dzięki

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak: http://allegro.pl/stanley-st-0-20-331-pila-japonska-fatmax-m-ini-120-i1905400537.html

 

To jest taka elastyczna piłka do przycinania różnych rzeczy. Zrobisz jak uważasz, jednak często takie coś w domu się wykorzystuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeskanowałem wątek szukajką i nie znalazłem haseł dla mojego przypadku.

Otóż potrzebuję zrobić krótką (ale jak się okazuje nie tak prostą) instalację pod oświetlenie w sypialni. Z grubsza chodzi o to aby móc niezależnie / krzyżowo włączać i wyłączać 2 oświetlenia po obu stronach łóżka. Wiem, że należy zastosować włączniki schodowe podwójne, ale jak dorobić brakujące elementy instalacji to już nie do końca. Ponieważ są to odległości rzędu 2m i część instalacji jest już blisko miejsca docelowego to stwierdziłem że mając 2-3 dni wolnego powinienem sobie z tym poradzić. Jedyne co potrzebuję to podpowiedzi fachowca "co i jak" żeby nie spalić tematu M.in.:

Nie zrozumiałem dokładnie jak tam u Ciebie to jest teraz doprowadzone, ale bez problemu z jednego zasilania to zrobisz, zmostkuj tylko z pierwszego włącznika schodowego podwójnego dwa klawisze po stronie zasilania ;), dalej z pierwszego klawisza potrzebujesz 2 żyły + PE i z drugiego klawisza też 2 żyły + PE, z tych dwóch "równań" PE możesz zrobić defakto wspólne, więc potrzebujesz między łącznikami 5 żył, jak to osiągniesz to twoja sprawa, ja bym położył 2x3x1,5mm2 pomiędzy włącznikami i każdy klawisz zrobił jako tak jakby osobny obwód, z drugiego klawisza wychodzisz na jedne oświetlenie z drugiego na drugie oświetlenie i już ;) mam nadzieję, że jasno się wyraziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałem dokładnie jak tam u Ciebie to jest teraz doprowadzone, ale bez problemu z jednego zasilania to zrobisz....

 

Dzięki Zejni, ale temat już rozwiązany i zamkniety ;) Za podpowiedzią Tomcia i pomocą Kardynalskiego zrobiłem jednak na jednym podwójnym włączniku centralnie nad łóżkiem :D

A o to i efekt końcowy...

[ATTACH=CONFIG]69993[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]69992[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jaką wełną ocieplić poddasze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności