Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że się wtrącam, moja dziewczyna szuka projektu domu jednorodzinnego, obojętnie jakiego, ważne żeby miał 2 kondygnacje. Projekt potrzebny na jakieś tam zaliczenie. Papierowy mamy ale sprawa jest na wczoraj i potrzebny jest projekt w DWG, PDF, CDR, BMP :D Będziemy wdzięczni za pomoc!

 

Na archipelag.pl przy każdym projekcie są pdf'y do pobrania - niestety mają znak wodny ale może się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na archipelag.pl przy każdym projekcie są pdf'y do pobrania - niestety mają znak wodny ale może się nada.
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem od razu dać folię i na to płytę ale już od kilku osób słyszałem żeby zrobić to dopiero po tynkowaniu bo płyty mogą zawilgotnieć napuchnąć itd... i słyszałem też kontr opinię że to tylko bajka tynkarzy bo nie chce się im tego zabezpieczać. Tynkować chciałem maszynowo tynkiem cementowo-wapiennym. Jakie są wasze doświadczenia?
Patryk_ a ty jak robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_ a ty jak robiłeś?

Możesz robić jak chcesz-taka jest prawda.Każdy fachowiec i tak wie swoje.Ja najpierw tynkowałem,a później szły płyty G-K na poddaszu.Tak samo na dole,też nie miałem tynkowanego sufitu bo dawałem sporo halogenów i jakoś tak najlepiej mi pasowało.Pamiętaj jednak,żeby tynki nieco podeschły zanim zaczniesz coś robić,bo możesz je odrapać niechcąco :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji nt. odległości budynku od istniejącej lini wodociągu.

Mam w planie rozbudować dom o ok 4m licząc do krawędzi budynku ale na powierzchni działki leci linia wodociągu - odległość od niego byłaby około 1.5m - czy jest możliwe uzyskanie pozwolenia przy takiej odległości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wodociągów.Przyjmuje się,że:

-minimalna odległość budynku od magistrali to 5m

-minimalna odległość dla przewodu rozdzielczego to 3m

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

są postępy,gładzie położone,sufity gotowe,posadzki wypłytkowane.pozostaje malowanko w kolor i za dwa tygodnie wreszcie spie,znaczy się wyprowadzam się wreszcie z bloku do swojego domu :jupi

We czwartek wrzucę jakieś foto poglądowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc tak:

są postępy,gładzie położone,sufity gotowe,posadzki wypłytkowane.pozostaje malowanko w kolor i za dwa tygodnie wreszcie spie,znaczy się wyprowadzam się wreszcie z bloku do swojego domu :jupi

We czwartek wrzucę jakieś foto poglądowe ;)

No wreszcie:ok a na parapetówę czujemy się zaproszeni.:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czekamy na informacje o poprawkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk - gratuluje :)

Mam takie pytanie do was

Mam u siebie pies SAS na eko groszek i inne paliwa zastępcze

Palilem przez miesiąc eko groszkiem i jestem zadowolony

DSC_0005.jpgA czy jest mozliwość palenia peletem

Fakt jest też taki że jak podjechalem do Castoramy kupic kilka worków ekogroszku i zapytałem o pelet

to sprzedawca zapytał mnie co to jest :D bo nigdy nie mieli na sklepie

DSC_0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinien spalać pellet.

A sam pellet lepiej poszukać w jakiś składach budowlanych, będzie na pewno taniej jak w Castoramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jest mozliwość palenia peletem

Tak jak się orientowałem to da się palić ale jest to podobno mało wydajne, aby było wydajne to trzeba założyć jakiś specjalny palnik do biomasy.

 

Jaką masz moc tego pieca? i jaką masz pow użytkową domu? Ja właśnie jestem na etapie wyboru pieca i na forum muratora twierdzą że do mojej chałupki 130m2 to coś poniżej 10 kW a w sklepie kolo mówi że najmniej 15kW ale on zalecał by 20kW . W projekcie mam określone zapotrzebowanie na ciepło 8,8kW. No i mam mętlik w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dom o pow. 120 +20 garaż i mój hydraulik doradzil mi 14kW Kurcze wydawało mi się że jeżeli jest na eko groszek to i na pelet bedzie

A co to jest za palnik do biomasy ?? Czym się różni od tego co jest przy eko groszku ?

Edytowane przez Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak się orientowałem to da się palić ale jest to podobno mało wydajne, aby było wydajne to trzeba założyć jakiś specjalny palnik do biomasy.

 

Jaką masz moc tego pieca? i jaką masz pow użytkową domu? Ja właśnie jestem na etapie wyboru pieca i na forum muratora twierdzą że do mojej chałupki 130m2 to coś poniżej 10 kW a w sklepie kolo mówi że najmniej 15kW ale on zalecał by 20kW . W projekcie mam określone zapotrzebowanie na ciepło 8,8kW. No i mam mętlik w głowie.

 

Projekt, projektem, a rzeczywistość swoje. Jeśli twój dom, został wybudowany dokładnie tak jak go zaprojektowali, to wystarczy ci ten 15 kW. Ale ja bym szukał jakiejś 12 - 14. Ten pan co ci doradzał w sklepie, to żyje jeszcze w poprzedniej epoce, gdzie do domu pakowało się minimum 25 kW.

 

Ja mam dom o pow. 120 +20 garaż i mój hydraulik doradzil mi 14kW Kurcze wydawało mi się że jeżeli jest na eko groszek to i na pelet bedzie

A co to jest za palnik do biomasy ?? Czym się różni od tego co jest przy eko groszku ?

 

Palniki do biomasy zwykle przystosowane są do paliwa, które nie ma jednolitego sortymentu. Jak biomasa właśnie, gdzie sortyment paliwa zaczyna się od drobnego owsa, na nierównych zrębkach kończąc. Różnica zwykle polega na mniejszym oporze jaki występuje w trakcie podawania paliwa.

 

Natomiast każdy palnik, na ekogroszek raczej poradzi sobie z peletem. Na uwadze trzeba mieć niższą wydajność pieca przy pellecie, oraz częstsze czyszczenie popielnika jak i całego pieca.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie jestem dopiero na etapie działki i projektu , i teraz mam pytanko osób które przez to przechodziły , mam projekt przy którym jest wycena wybudowania go do stanu deweloperskiego i teraz moje pytanie : jak ta wycena ma się do rzeczywistości ? daj my na to podoba mi się projekt domu parterowego bez poddasza około 160m2 z garażem , wycena na stornie około 170tys stan deweloperski

 

i drugie pytanie czy warto wchodzić w system budowania tego płytowego czy prefabrykowanego co stawiają dom w 3 miechy , z drzewa czy z bali czy na polskie warunki jest to niekorzystne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem budowę to kolega mi powiedział:

"budowa trwa 2x dłużej i kosztuje 2x więcej niż się zakłada"

Nie pomylił się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam pytanie jestem dopiero na etapie działki i projektu , i teraz mam pytanko osób które przez to przechodziły , mam projekt przy którym jest wycena wybudowania go do stanu deweloperskiego i teraz moje pytanie : jak ta wycena ma się do rzeczywistości ? daj my na to podoba mi się projekt domu parterowego bez poddasza około 160m2 z garażem , wycena na stornie około 170tys stan deweloperski

 

Wg archona koszt stanu surowego otwartego mojego domu 130 000 pln a mi udało się zmieścić w 90 000 pln. Ale sam robiłem dużo rzeczy (np: stan "zero", położenie dachówki) I zawsze porównuje cenny tego samego materiału u różnych sprzedawców. (ceny tego samego nie raz różniły się o 50%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jeśli chcę zrobić kanał w 2 stanowiskowym garażu ale oczywiście kanał tylko na 1 stronie to czy odrazu przy projekcie trzeba go uwzględnić ?

 

czy wykop i zrobienie kanału to duży koszt ? zabezpieczenie go przez napływem wody - wiem że używany jest sporadycznie ale wiem że jego brak też czasami jest problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób kanału,tylko kup choćby używany podnośnik...Dźwigasz całe auto i masz wsio w (wiadomo gdzie :lol )

Co do kosztu domu- :hmm 240 tysi na mój niewiele ponad 100 metrowy domek brakło :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
240 tysi na mój niewiele ponad 100 metrowy domek brakło

 

240 tys ale do stanu kiedy mogłeś się wprowadzić ?

 

A to moje marzenie które mam nadzieję niedługo się spełni

 

TK33

 

88909846a3c4d000.jpg

phpThumb_generated_thumbnai.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności