Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje postawinie domu? Nie liczac ziemii oczywiscie.

Chodzi mi o skromny domek parterowy o powierzczhnii 80-110m2 z duzym garazem (albo dwoma malymi).

Ze wszystkim oprocz umeblowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrym standardzie 3 tys. za 1m2 to minimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom
chłopaki jaką wełną ocieplić poddasze?

Ale co konkretnie chcesz wiedzieć?

Producent? Rodzaj wełny? Możesz użyć jakiejś markowej, np. Isover. Kwestia grubości, to dajmy na to dla dachu dwuspadowego 20 cm pomiędzy krokwiami, a 10 cm poniżej, w poprzek krokwi. Tak zrobiłbym dla siebie.

Edytowane przez eltom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dajmy na to dla dachu dwuspadowego 20 cm pomiędzy krokwiami, a 10 cm poniżej, w poprzek
to grubo. Sądzę że 15 między krokwiami i 5 no może 10 w poprzek.

w sprawie wełny na forach budowlanych jest wiele sprzecznych informacji. Nie wiem czy opyla się płacić więcej za rockwool'a czy czasem isover lub ursa wystarczy (20/15/13.5 pln/m2 za 15cm w mojej okolicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dać 5 cm więcej isover, niż mniej rockwool ;) Ja bym dał 20 + 5 minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Gdy rano, jadąc do pracy spoglądam na oszronione dachy, z placami wytopionego szronu, tylko się uśmiecham - a trzeba było porządnie ocieplić wełną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję budowę domu w systemie szkieletowym. Jestem na etapie wyboru między domem murowanym a "kanadyjczykiem". Na korzyść tego drugiego świadczą niskie koszty ogrzewania, szybkość budowy oraz mikroklimat panujący w budynku: latem chłodno, zimą ciepło.

 

Czy ktoś z Forumowiczów mieszka w takim domu, lub zna osoby zamieszkujące dom szkieletowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja już kończę budowę.Początek 5.05.2009r,teraz została kostka i wprowadzać się można. Budowałem z Porothermu 25 plus ocieplenie z wełny lamelowej 15cm. Ma ktoś takie cuś? Ciekawi mnie jak to się w zimie sprawdza-ogrzewanie gazowe?

Bo izolacja jest niezła w te upały.Jak okna zamknięte to prawie jak klima!

 

Kolego i zadowolony jesteś z rozwiązania jakie zastosowałeś - Porotherm 25 + wełna 15cm? Jestem na etapie projektowania i też wybrałem porotherm 25 ale z dociepleniem styropianem 15cm. Jak twoje rozwiązanie sprawdza się w zimie? Jeśli to nie tajemnica jak kosztowo wygląda ogrzewanie gazowe? I poradźcie co lepsze na ocieplenie z zewnątrz - styropian czy wełna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Forumowiczów mieszka w takim domu, lub zna osoby zamieszkujące dom szkieletowy?

 

Już kiedyś odpisałem Ci kolego, że mój sąsiad ma takowy domek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już kiedyś odpisałem Ci kolego, że mój sąsiad ma takowy domek...

 

Trzeba napisać jasno żeby napisał do ciebie PW a ty mu dasz kontakt z sąsiadem a nie trzy kropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba napisać jasno żeby napisał do ciebie PW a ty mu dasz kontakt z sąsiadem a nie trzy kropki.

 

Rozumiem, że cofnąłeś się 2 strony wstecz...

 

 

post 485

Czy ktoś z Forumowiczów użytkuje lub planuje budowę domu w systemie kanadyjskim?

 

Jestem poważnie zainteresowany takim drewnianym cudem, opiniom że to palne i korniki zjedzą dziękuję.

 

Za wszelkie rzetelne informacje stawiam browarka.

 

post 486

Mój sąsiad ma takowy od 3-4 lat.

Jest z pyrlandii, więc zapewne dużo opowie osobiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki jaką wełną ocieplić poddasze?
Producent? Rodzaj wełny? Możesz użyć jakiejś markowej, np. Isover. Kwestia grubości, to dajmy na to dla dachu dwuspadowego 20 cm pomiędzy krokwiami, a 10 cm poniżej, w poprzek krokwi. Tak zrobiłbym dla siebie.

Dobra, wełna już kupiona kładę 15cm miedzy krokwiami i 10 cm w poprzek Ursa z lambdą 0,035.

I juz mam kolejne pytanie otóż płyty k-g kłaść przed tynkowaniem czy po??

Chciałem od razu dać folię i na to płytę ale już od kilku osób słyszałem żeby zrobić to dopiero po tynkowaniu bo płyty mogą zawilgotnieć napuchnąć itd... i słyszałem też kontr opinię że to tylko bajka tynkarzy bo nie chce się im tego zabezpieczać. Tynkować chciałem maszynowo tynkiem cementowo-wapiennym. Jakie są wasze doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że po.

Łatwiej dojechać płytą do tynku niż tynkiem do płyty.

Zostaną szpary i miejsca na przeciągi.

Jak będą równać łatami to poniszczą płytę.

A wilgoć to kwestia oczywista.

U mnie na tynkowanie poszły 3m3 wody.

Tynkowałem w listopadzie.

Po czasie niby było suche.

Na wiosnę znowu pojawiła się wilgoć i dopiero wtedy dobrze odparowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw tynkuj a dopiero później kładź wełnę bo woda parująca z tynków pójdzie w wełnę i będzie do wywalenia tak więc tynkuj jak podeschnie to kładź wełnę i dopiero płyty gipsowe a resztę to już z górki. A co do wełny Ursa to moim zdaniem bardzo dobry wybór my z naszą ekipa robiliśmy tym i Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego najpierw tynkuj a dopiero później kładź wełnę bo woda parująca z tynków pójdzie w wełnę i będzie do wywalenia tak więc tynkuj jak podeschnie to kładź wełnę

to nie wchodzi w opcję,

Muszę ocieplić aby przez zimę mieć co robić (hydraulika ,elektryka, c.o. i dopiero póżniej tynki.) Generalnie to i tak na wełne pójdzie folia paroizolacyjna więc o węłnę się nie boje. Boję się natomiast o płytę k-g czy nie napucnie i spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego najpierw tynkuj a dopiero później kładź wełnę bo woda parująca z tynków pójdzie w wełnę i będzie do wywalenia tak więc tynkuj jak podeschnie to kładź wełnę
to nie wchodzi w opcję,

Muszę ocieplić aby przez zimę mieć co robić (hydraulika ,elektryka, c.o. i dopiero póżniej tynki.) Generalnie to i tak na wełne pójdzie folia paroizolacyjna więc o węłnę się nie boje. Boję się natomiast o płytę k-g czy nie napucnie i spadnie.

Tu akurat podzielam zdanie kolegi, i jeśli możesz wełnę pozostaw sobie na koniec. Ja w tej chwili robię wylewki, instalacje c.o ,prąd , centralny odkurzacz już jest , a wełna na poddasze dopiero po odparowaniu wylewek. Po tynkowaniu wiem ile wilgoci musi ulotnić się z domu (odeskowany dach zrobił się wilgotny,ba wręcz mokry) i śmiało mogę stwierdzić , że jeśli teraz położysz wełnę zrobi się z niej po prostu gnój. Takie moje zdanie ,ale zrobisz jak uważasz. Edytowane przez tequila1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie wchodzi w opcję,

Muszę ocieplić aby przez zimę mieć co robić (hydraulika ,elektryka, c.o. i dopiero póżniej tynki.) Generalnie to i tak na wełne pójdzie folia paroizolacyjna więc o węłnę się nie boje. Boję się natomiast o płytę k-g czy nie napucnie i spadnie.

 

Słuchaj jak chcesz ,ale ja zostaje przy swoim bo widziałem już nie raz co z tego wychodzi albo skrapla się koło okna dachowego albo płyty się gną albo jeszcze co innego jak para izolacji nie dasz dokładnie to tez pójdzie w wełnę a jak wszystko masz już zrobione chodzi mi o ocieplenie i później zaczniesz kłaść tynki a nie będzie takiej jak masz podejrzewam teraz między krokwiami na zewnątrz to parująca woda będzie odparowywać wolniej w katach i tam masz grzybka na dzień dobry 2 razy coś takiego widziałem, może ktoś wierzyć lub nie. Ja bym ci radził poczekać jeszcze troszkę a przyciesz położyć rurki możesz teraz i nie zalewać wodą instalacje tak samo nic im się nie stanie. Ja bym proponował taką kolejność elektryka tynk c.o i hydraulika i dopiero resztę chyba że jeszcze nie masz wylewki na podłodze i gitara. Ale zrobisz jak chcesz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącam, moja dziewczyna szuka projektu domu jednorodzinnego, obojętnie jakiego, ważne żeby miał 2 kondygnacje. Projekt potrzebny na jakieś tam zaliczenie. Papierowy mamy ale sprawa jest na wczoraj i potrzebny jest projekt w DWG, PDF, CDR, BMP :D Będziemy wdzięczni za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam skan swojego w PDF-ie tylko że na każdej stronie jest logo archonu nie wiem czy ci się taki nada. Jak by co to prześlij adres e-mail na PW

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności