Skocz do zawartości
radoslawc

modyfikacje AUDIO - proszę o wsparcie

Rekomendowane odpowiedzi

W konfrontacji RAINBOW SAX 265.20 czy DLS R6A, a może RAINBOW SLX 265 DELUXE, który zestaw wydaje się być lepszy biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości? Jaki dobrać do tego wzmacniacz? DLS CA41? Czy może coś innego? Tweetery fabryczne, czy mimo wszystko - wymiana? I pytanie zasadnicze.. czy: składając zestaw - DLS R6A + DLS CA41 + fabryczne tweetery - czy fabryczne radio to udźwignie? Co zrobić, by fabryczne radio podniosło zakładane modyfikacje? Inny wzmacniacz?? Czy jestem skazany na zakup innego radia? Posiadam radio VW Gamma. Proszę o Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo jest to coś dla mnie;) Planuję w przyszłym miesiącu delikatnie zmodyfikować audio w swoim pasku (3BG kombi). Aktualnie jast tam radio JVC KDG731-->>http://www.sorenso.pl/rtv/car-audio/radia-samochodowe/radio-samochodowe-jvc-kd-g731-mp3-cd-r-rw.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-07&utm_content=KDG731 i cztery standardowe głośniki w przednich drzwiach. Planuję zostawić radio głośniki z przodu wrzucić na tył, do przodu dać głośniki Hertz DSK-->>http://allegro.pl/item1155809173_hertz_dsk_165_niesamowite_brzmienie_extra_gratisy.html do tego jakiś Subwoofer i tu nie mam pojęcia jaki POMOCY!!! Zestaw cały dopełniać ma wzmacniacz 4 kanałowy na subwoofer i głośniki ale nie wiem też czy to dobry pomysł, no i oczywiście nie wiem jaki piecyk myślałem o czymś takim -->>http://allegro.pl/item1155511656_mac_audio_mpx_2500_promocja_gratis_pendrive.html albo http://allegro.pl/item1155511716_mac_audio_mpx_4500_promocja_gratis_pendrive.html

Doradzicie mi czy to co wymyśliłem będzie się jakoś spisywać, no chyba że wszystko ze sobą się będzie gryzło i należy kupić zupełnie coś innego. Na głośniki mogę wydać do 300PLN, na wzmacniacz 300-400PLN i na subwoofer jak naj mniej tak żeby w 1000PLN się zamknąć;)

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś odsłuchał wszystko. Każdy zestaw ma lekko inne brzmienie i np. Tobie może pasować 265 deluxe, mi po-650. Do tego koniecznie wymiana tweeterów- są ważne. Lepszy zestaw, ale ciut droższy byłby dego po650 + u-dimension rm v 41, ale tak jak mówię przydałby się odsłuch. Przez radio będzie chyba trochę gorsza jakość niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zestaw - DLS R6A + DLS CA41 + fabryczne tweetery - czy fabryczne radio to udźwignie?

 

Skoro montujesz wzmacniacz, to skąd pytanie "czy radio to udźwignie" ?

 

Pozostawienie fabrycznych tweeterów przy takiej inwestycji to błąd w sztuce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.

 

Pomyślałem, że "coś" lepszego powinno tym wszystkim sterować - pomyślałem, ale nie twierdze, że to słuszna myśl.. zależy mi by zachować standard i zgranie na kokpicie, seria jest dobrze dopracowana, nie chce tego niszczyć, nie chce ingerować - zależy mi by został fabryczniak. Nawet kosztem zakupu dwóch wzmacniaczy.

 

dla informacji.. dla mnie tylko jedno radio spełnia kryteria estetyczne, wyglądające jak fabryczne to Becker 7995 GrandPrix - ale obecnie jest nie do dostania w Polsce :(

a może ktoś chce sprzedać takie cacko?

a może ktoś ma inne sugestie? inne radio wyglądające jak fabryczny twór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś alpinka z serii cda? Z czerwono niebieskim podświetlaniem mogłoby ładnie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawisz seryjne radyjko to pytanie który zestaw jest bezcelowe...odpowiem a co za różnica:)

 

Generalnie Rainbow na pewno zaskoczy Ciebie dużą dynamiką, jest kilka wersji tweterów więc patrz aby była 25mm nie 20 bo ta psuje efekt.

Rzeczywiscie z Beckerem jest problem, chociaz niecały rok temu miałem ten model z pełną gwarancją i miałem problem aby je sprzedać hehe.

Próbuj, nieraz pojawiąją sie na allegro, tak czy inaczej radio seryjne zmień ponieważ bez tego niewielki jest sens wymiany głośników.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla informacji.. dla mnie tylko jedno radio spełnia kryteria estetyczne, wyglądające jak fabryczne to Becker 7995 GrandPrix - ale obecnie jest nie do dostania w Polsce

 

Szukaj też modelu IndianaPolis z navi. Występuje częściej na wtórnym rynku.

Mam takiego, fakt że z czerwonym podświetleniem.

Może niezgodnie z passatem, ale czerwone podświetlenie sprawdza się lepiej wg mnie.

 

Becker ma trochę bardziej zaokrąglone kanty, więc nie wygląda 100% jak oryginał.

Ale nikt tego nie zauważy, bo radio nie zwraca na siebie uwagi. I o to chodzi ;-)

 

Powodzenia w poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując:

- jeśli inwestuje - inwestycja musi być kompletna.

 

głośniki + tweetery + wzmacniacz + (koniecznie) bardzo dobre radio.

dziękuję wszystkim za komentarze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pomoże mi ktoś;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reasumując:

- jeśli inwestuje - inwestycja musi być kompletna.

 

Jasne. Całość będzie tylko tak dobra, jak najgorszy element zestawu.

Szkoda coś zaniedbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko o co mi chodzi opisałem w drugim poście tego wątku;) ale chyba wprowadzę drobną modyfikację swoich planów z braku kasy:( więc zostają głośniki Hertz -->> http://allegro.pl/item1166960484_hertz_dsk_165_dystanse_szybka_wysylka_gratis.html i dalej nie wiem bo mogę wydać tylko jeszcze jakieć 350-400PLN czy kupować jakiś wzmacniacz i na tym koniec, a bas dokupić za jakiś czas. Czy kupić bas bez wzmaka (ale to chyba nie ma sensu), a wzmaka dokupić później. Czy subwoofer z zintegrowanym wzmacniaczem. A może na głośnikach zakończyć. Jak zgobić żedy nie najgorzej grało za około 700PLN. Doradźcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłumienie drzwi,zestaw przedni głośników,wzmak może być 4 kanałowy jak nie chcesz zbytnio kombinować.Ja polecam u-dimension.jr.Bas można dokupić na końcu zadbaj o front

 

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

 

nie kupuj aktywnego suba(ze zitegroowanym wzmakiem)jak szukasz grania na jakość a nie na głośność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te głośniki hertza wystarcza jako zestaw przedni? do tego seryjne na tył i wzmacniacz. A bas później dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz przednie głośniki jak należy to tył odepnij bo będą psuły efekt,są zbyt mało wydajne że tak powiem i nie dotrzymają kroku przedniemu zestawowi który pyka z pod wzmacniacza.Co do hertza to nie wiem,mnie się nie podoba ogólnie brzmienie tych głośników(ostra góra) a dla ciebie mogą być fajne.jak nie masz kasy dokup przyzwoity piec a bas jak się dorobisz:)taka moja rada.

 

---------- Post added at 18:28 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

 

obowiązkowe jest wytłumienie drzwi choć w b5 nie było dziur pod tapicerką(taka fajna pełna blacha) ale tłumienie i tak poprawi znacząco brzmienie.

Edytowane przez polo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie masz kasy dokup przyzwoity piec

 

a przyzwoity piecyk tak ok 300-400PLN to co byś polecił bo ja jestem w tej kwestii zielony

Czy lepszy jest 2 kanałowy czy 4 kanałowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1167724183_em_phaser_emphaser_ea_490_200.html

http://allegro.pl/item1167832695_jedyny_taki_na_allegro_wzmacniacz_esx.html

http://allegro.pl/item1169675549_audioqueest_steg_sl2120_okazja_wa_wa.html

http://allegro.pl/item1169675547_us_amps_xterminator_800_4_wa_wa_okazja.html

http://allegro.pl/item1160686032_signat_ram3_mk2_525_w_rms_dla_maniaka_basu.html

http://allegro.pl/item1161748782_audio_system_twister_f2_190_jak_nowy.html

wszystkie wyżej wymienione są to ciekawe piece dobrych marek z mocą nie wyssaną z palca,jednak są używane i nigdy nie masz pewności czy ktoś już przy nich nie dłubał,poza tym nie ma też pewności że zgrają sie z twoimi głośnikami ale to akurat jest zawsze loteria chyba że słuchałeś już konkretnego zestawu,podobał ci się i taki kompletujesz.Niestety w tej cenie ciężko znaleźć coś nowego godnego uwagi,najprędzej trafisz coś u-dimension w zasadzie każdy piec tej firmy prezentuje przyzwoity poziom w stosunku do ceny.

ja radze ci 4-ro kanałówkę bo podłączysz do niej zestaw przedni pod 2 kanały a kolejne 2 zmostkujesz pod suba niestety nie wszystkie moje propozycje są 4ro kanałowe a wzmacniacz u-dimension nowy czterokanłowego do 400pln też ciężko trafić choć nie jest to niemożliwe:)

kolejna sprawa od której właściwie powinienem zacząć to jakiej muzyki słuchasz i czy szukasz jakości czy głośności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejna sprawa od której właściwie powinienem zacząć to jakiej muzyki słuchasz i czy szukasz jakości czy głośności?

 

szukam przede wszystkim jakości a nie głośności. Co do muzyki w zasadzie nie przeszkadza mi żadna muzyka i radia lubię posłuchać. Ale w latach młodości był to rock, punk rock, heavy metal, i rock z lat 70,80 i bardzo często lubię do tego wracać;) A w samochodzie chciałbim mieć sprzęt taki który to zniesie, nie będzie charczał jak delikatnie podkręce głośność i przede wszystkim się nie spali jak już mi się kilka razy zdażyło:( mam jeszcze pytanie jeżeli nie jesteś przekonany do tych głośników hertza to może mi polecisz coś o dobrym brzmieniu do 300PLN tylko nie signaty bo je znam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli klimaty rockowe,t rzeczywiście potrzebne jest coś dynamicznego wzmcniacz powinien miec wysoki współczynnik tłumienia od 200 wzwyż chodzi tu o dynamikę a subwoofer w skrzyni zamkniętej bas nie schodzi tak nisko ale jest szybszy niż bassreflex.

głośniki do 300zł to będzie już ciężko chyba że jakieś używki trafisz,ja mam morel tempo i jestem bardzo zadowolony ale cena jest 2X większa niż możesz przeznaczyć,fajnie grają dego po i dls r6a o których chyba już pisałeś ale tu dalej trzyma cena,nektórzy chwalą helixy dark blue są w dobrej cenie ale to już musiałbyś sam posłuchać być może ja mam już zbyt wysokie wymagania.ważne też jest radio bo jak to w tej reklamie jak coś jest dobre u źródła to ma smak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a smak ma Pionek 88RS-II :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności