Skocz do zawartości
radoslawc

modyfikacje AUDIO - proszę o wsparcie

Rekomendowane odpowiedzi

wolałbym nie zmieniać radia bo po prostu nie mam teraz kasy:( (może w przyszłości) narazie radio zostaje JVC KD-G731 a na resztę ma ok 700PLN i chyba teraz kupię głośniki i wzmacniacz, a za miesiąc albo dwa jak się dorobię to dokupię subwoofer. Mam nadzieję że głośniki z piecykiem bez suba będą jakoś grały. No i oczywiście wygłuszenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a smak ma Pionek 88RS-II

calkiem fajne radio choć nie miałem okazji dokładnie posłuchać.

 

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:04 ----------

 

wolałbym nie zmieniać radia bo po prostu nie mam teraz kasy (może w przyszłości) narazie radio zostaje JVC KD-G731 a na resztę ma ok 700PLN i chyba teraz kupię głośniki i wzmacniacz, a za miesiąc albo dwa jak się dorobię to dokupię subwoofer. Mam nadzieję że głośniki z piecykiem bez suba będą jakoś grały. No i oczywiście wygłuszenie

i dobrze kombinujesz bas napewno nie będzie tak potężny jak z subem,ale powinieneś być zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dobrze kombinujesz bas napewno nie będzie tak potężny jak z subem,ale powinieneś być zadowolony

 

dzięki za pomoc trochę mi rozjaśniłeś sytuację i wiem czym mam się kierować przy zakupie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem czym mam się kierować przy zakupie

 

dokładnie tak, najpierw przody, i możliwie piecyk, jeśli jest tyle kapusty ;) naprawdę warto dołożyć i kupic coś lepszego, bo to priorytet :) to co wyda z siebie przedni zestaw ma Cię nacieszyć i pięknie brzmieniowo zagrać, jak dobrze wygłuszysz drzwi i kupisz dobry zestawik to i basik znośny będzie :) ale wiadomo nie licz na szał :D bo to nie sub tylko 16 w drzwiach :lol: a potem jak się odbijesz to sobie dokupisz subik i piecyk do niego, i tez lepiej poczekac miesiąc więcej, (choć wiem że chęć i "przymus" posiadania suba na już kręci i ciągnie) ale warto odczekać miech i kupić już coś co Cię poprostu zadowoli ;)

to narazie tyle z mojej strony :) jak coś jeszcze będziesz chciał wiedziec to wal śmiało :]

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze, obserwuje rozwój tego (mojego) tematu :fajny...

i pojawiają się kolejne wnioski. cyklicznie:

1. inwestycja w dobry przód + syczki + piec, mile widziany wzmacniacz na ten zestaw. całość musi być odpowiednio dobrana, by żaden z pojedynczych klocków nie odstawał od pozostałych - musi być zachowana proporcja cenowa.

i tak: jeśli kupujesz piec za 500pln - kup głośniki za 800pln ;]

a nie: piec za 1200pln a głośniki za 400pln.

porównam to do :) ... masz samochód o pojemności 10l i wykorzystujesz zaledwie 50koni m. - gdzie sens, gdzie logika?

i tak....

(punkt pierwszy nie może być podważony)

 

2. punkt drugi. drugi etap w budowie. we mnie budzi wiele pytań.

a) inwestycja w sub + (drugi) wzmacniacz,- tym razem jedno kanałówka.

v

b) a może sub + wzmacniacz i drugi zestaw głośników w tylne drzwi???

pytanie, jaki wzmacniacz i jaki sub? a może w tym przypadku to konieczność inwestycji w dwa wzmacniacze??

 

ja pierdziu...

mieć 3 wzmaczki - to mnie chyba rozerwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne drzwi odpuść. Nic z nich nie usłyszysz, a popsujesz sobie scenę. Już lepiej to $$ przeznaczone na tył dołożyć do pkt 1 i 2 (np. kondensator, kable, lepsze klocki itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak: jeśli kupujesz piec za 500pln - kup głośniki za 800pln ;]

generalnie zasada jest taka żeby kupować poszczególne elementy z jednej grupy cenowej,radio zawsze może być lepsze bo tu się cała muzyka zaczyna tylko trzeba pamiętać że zestaw jest tak dobry jak najsłabsza jego część(najsłabsza nie w sensie mocy)

2. punkt drugi. drugi etap w budowie. we mnie budzi wiele pytań.

a) inwestycja w sub + (drugi) wzmacniacz,- tym razem jedno kanałówka.

optymalnie jest mieć jeden wzmacniacz 4ro lub więcej kanałowy,w zależności od potrzeb wtedy zestaw najłatwiej zgrać,dwa wzmacniacze już gorzej jeżeli są różnych marek i klas.jeśli mowa o trzech to kolega próbował z zestawem klasy powiedziałbym referencyjnej i zawsze coś było nie tak a ma wielkie doświadczenie więc myśle że nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a) inwestycja w sub + (drugi) wzmacniacz,- tym razem jedno kanałówka.

v

b) a może sub + wzmacniacz i drugi zestaw głośników w tylne drzwi???

pytanie, jaki wzmacniacz i jaki sub? a może w tym przypadku to konieczność inwestycji w dwa wzmacniacze??

 

możesz sobie kupic odrazu 4kanalówke ale musisz już załozyć mniej więcej jaki subik będziesz miał jakościowo i mocowo :) lepiej jest mieć dwa piecyki osobno, co do suba i piecyka, to na subik mogę śmiało polecić głośniczek Infinity ref1260w ma 300W rmsu i nie trzeba wiele byładnie zabrzmiał, koszt jego to niewiele, do tego piecyk jeszcze nie wiem z jakiej marki by CI polecić ;) ale jest duzy wybór,

 

co do tylnich drzwi, to odpuść, zakłóca się tylko z przodem, psuje scene, a mając suba w bagaju to nawet ich nie będziesz za bardzo słyszeć ;):D a plus do tego byś musiał mieć kolejny piecyk :P

tak jak koledzy podpowiadają lepiej te hajsiwo dołozyć do okablowania, albo doinwestować w poszczególne klocki :)

 

pozdra:vw:iam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiający jest pomysł odpuszczenia tyłu (tylnych drzwi). dlaczego??? nie rozumiem.

autosalon/fabryka wyposażyła moje "das auto" w 8 głośników :) i do dziś dzień "gra" wszystko na 8 głośnikach.

 

uważam, że skoro fabryka "daje" 8 głośników - dlaczego ja, po modyfikacjach nie mogę mieć statusu quo?

jeśli się odpowiednio dobierze klocki, tył może być ciekawym uzupełnieniem. mylę się?

 

szotek? bo czegoś chyba nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jak robisz ca to pod siebie czy pod pasażerów? Jestem zdania, że to co $$ na tył lepiej samemu sobie zostawić i włożyć do przodu (chyba, że częściej siedzisz z tyłu w swoim aucie :P).

Po drugie: jak jesteś na koncercie to nie na darmo masz głośniki tylko z przodu.

Po trzecie: w fabrykach (szczególnie niemieckich aut) strasznie się cenią. Za tyle samo $$ samemu/ w wykwalifikowanym warsztacie ca można zrobić o wiele lepszą instalację ca. A jeśli nie wierzysz znajdź kogoś kto sobie samemu zrobił porządne car audio cenionych i uznanych firm, poproś o odsłuch i porównaj np. z zestawem audi czy jakimś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar, wejdę z Tobą w dyskusję.

1. oczywiście - bywa, że przenoszę się na tylne "kanapy" :P

2. tył - to ma być jedynie subtelne podtrzymanie jakości z przodu - nie kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście - bywa, że przenoszę się na tylne "kanapy"

ale to wtedy już inna muzyka się wydobywa :lol:

dwa że fabryka to fabryka, ładują dużo głośników żeby grało każdemu, i w koło, ale to dlatego ze za głośno sie nie da puścić bo zaraz pierdzi :D

 

2. tył - to ma być jedynie subtelne podtrzymanie jakości z przodu - nie kosmos.

scene w aucie sie robi po to by jak najdokładniej odwzorować dźwięk, i nigdy w aucie nie będziesz miał quadrofonii tylko rozniesione stereo ;) więc lepiej, dużo lepiej jest skondensować porządne stereo z przodu tak jak to jest na koncercie, i nie "zaśmiecać" sobie subtelnym dobrzmiewaniem z tyłu :] Kto mnie poprze ? :D bo to masz tak jakby ktoś Ci śpiewał przed Toba i za Tobą jednocześnie...-bezsensu :)

 

tak jak mówisz fabryka daje 8 głośników, ale fabryka uwzględnia że w aucie są wszystkie miejsca pozajmowane i rodzinnie gdzieś jeździsz, wtedy każdemu sobie z głośniczka coś tam pyrka :D

a teraz chcesz stworzyć prawdziwą scenę która ma zaskoczyć a nie tylko grać- rozumiesz już ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"więc lepiej, dużo lepiej jest skondensować porządne stereo z przodu tak jak to jest na koncercie, i nie "zaśmiecać" sobie subtelnym dobrzmiewaniem z tyłu :] Kto mnie poprze ?"

 

no właśnie, kto poprze Łukasza?? kto? :)

 

 

 

"bo to masz tak jakby ktoś Ci śpiewał przed Toba i za Tobą jednocześnie...-bezsensu :)"

 

a jeśli ja chce czuć się tak, jakbym był na scenie razem z artystą? żeby powyć w "duecie"?

no i wiadomo - subtelnie po przeniesieniu na tył ;p

Edytowane przez radoslawc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli ja chce czuć się tak, jakbym był na scenie razem z artystą? żeby powyć w "duecie"?

no i wiadomo - subtelnie po przeniesieniu na tył ;p

Dziękuje, bo strasznie fałszuje
tył - to ma być jedynie subtelne podtrzymanie jakości z przodu
Podtrzymać subtelnie to można jedynie dziewczynę po 4 piwach. Takie coś aby sprawi, że jakość będzie zakłócana przez gorszy tył i nic więcej. Chcesz głośno to ok, ale nie jakościowo. Takie jest moje zdanie. Tak też przy wyborze dobrych słuchawek nie masz żadnych 5.1 z mikrofonem i innymi bajerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w tym momencie zaczynam twierdzić, że jeszcze nikomu nie udało się zbudować zajebiście jakościowego ca wykorzystując i tylne drzwi. przynajmniej nikt się nie odzywa.

 

oczywiście - nie interesuje mnie siła, nie chce żeby mnie bas i głośność rozerwała lub wyrzuciła z auta. j/w jakość ponad wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radoslawc posłuchaj się kolegów :) dobre ca składa się z przodu i z suba. Nikt już nic nowego w tej kwestii nie wymyśli. Dlaczego w samochodach seryjnych montują 8 głośników?? Sprawa jest prosa chcą od klienta więcej skasować :) "Przecież 8 głośników potrafi lepiej zagrać" G prawda za te pieniądze które wydasz na serie złożysz sobie w swoim samochodzie nie dość że o wiele lepszy jakościowo zestaw to do tego o wiele głośniejszy.

 

Sam kiedyś myślałem że za małe pieniądze uda mi się złożyć coś przyzwoitego. Podstawa to dobre źródło i wzmacniacz. Bo przecież jak będziesz miał słaby wzmacniacz i słabe radio to nawet super głośniki nie zagrają dostatecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat posiadam dwa wzmacniacze jeden to

Weconic vx-2280 taki jak pod tym linkiem http://www.hood.de/auction/34694664/weconic-400-watt-verstaerker-vx-2280.htm

mam jeszcze w posiadaniu Blow Adrenaline TL-X207 http://www.audiosklep.pl/blow-adrenaline-tl-x207-800w-p-1597.html audio chciałbym zamontować do paska b5 fl sedan ..

Do tego jakiegoś suba INFINITY ...i tak się zastanawiam czy te zmaki się na coś zdają czy kupić coś innego Proszę o poradę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o poradę ...

moja porada... pierwszy sprzedaj jak najszybciej jeśli wogóle Ci się uda ;)

drugi może jeszcze cos zdziałać, albo pod Infinity ref1230w albo pod ref1260w.

 

grać będzie ładnie, a przy dobrej jednostce sterującej [czyt. radiu] może nawet cos pokazać, ale to pierwsze "coś" sprzedaj najszybciej jak umiesz :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziek za radę a możesz mi polecić jakiś zmak taki żeby już masował nerki ....cena zmaka i suba do 1000zł najlepiej używki i mam pytanko czy taki zestaw kabli mogę kupić http://allegro.pl/item1170098932_dietz_23089_zestaw_kabli_do_wzmacniacza_20mm2.html bo chcę już kable zamówić sobie a dalej po kolei najpierw zmak i suba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable jak najbardziej mogą być, sam mam takie same, ewentualnie możesz sobie czincze na lepsze zamienić gdybyś miał konkretne przody a te dać na suba,

 

jeśli chodzi o zestaw piec+SUB to ja bym polecił coś takiego :)

piec JBL http://www.ceneo.pl/107130 na allegro jak są to po 550 gdzieś,

a subik np infinity ref1260w

chyba żę ktoś coś lepszego poleci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności