Skocz do zawartości
radoslawc

modyfikacje AUDIO - proszę o wsparcie

Rekomendowane odpowiedzi

kable jak najbardziej mogą być, sam mam takie same, ewentualnie możesz sobie czincze na lepsze zamienić gdybyś miał konkretne przody a te dać na suba,

 

jeśli chodzi o zestaw piec+SUB to ja bym polecił coś takiego

piec JBL http://www.ceneo.pl/107130 na allegro jak są to po 550 gdzieś,

a subik np infinity ref1260w

chyba żę ktoś coś lepszego poleci

 

Kable już zamówione :) i jeszcze mam pytanko czy te radio jakie posiadam zda się na coś http://www.megamedia.pl/odtwarzacz-samochodowy-sony-cdx-f7500.php do tego zestawu co mi poleciłeś .....tylko tych zmaków jak na lekarstwo na allegro jedna sztuka tylko ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z masujących nery to poszukaj coś może z oferty rockford fosgate. Łatwiej byłoby gdybyś określił z grubsza ile rms i kanałów Ci potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę może tak.. Potrzebuję suba i zmak używany bo zawsze taniej ... do tyś zł no jeśli będzie trzeba to dołożę trochę ,bo na przód jak będę zmieniał to chcę nowe głosniki podłączyć pod ten zmak co posiadam http://www.audiosklep.pl/blow-adrenaline-tl-x207-800w-p-1597.html wiadomo w sedanie sprzęt musi być trochę mocniejszy .... kable już mam zamówione dietza 20mm2 ,następnie chcę już szukać zmaka jakiegoś co uciągnie suba samego ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz byleby było głośno to weź rockforda, jbl. A jeżeli jakościowo dobry wzmak to weź ciut droższy u-dimension rm v41 lub coś od dlsa + do tego potem jakiś dobry zestaw odseparowany. Sam zdecyduj czy ma masować, czy grać ładniej. Ja jestem zdania, że lepiej ciut mniej, a lepiej jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te radio jak już masz to kiepsko, jak nie masz to nie kupuj bo to kaszana a nie radio :D;)

wiem bo osobiśćie te radio słyszałem :P tym bardziej że kosztuje tyle kasy.... :/ hehe

fakt możesz sobie poszukać jakiegoś rockforda, u-D v41 może i bardzo dobry, ale za drogi jak dla kolegi :) bo szuka do 1kzł piec + sub ;)

no ten piecyk jbla to naprawdę ciężko dostać, ale myślę że jakby dało radę to bym mógł takiego za 600zł załatwić bo znajomy go ma tylko czeka aktualnie na okazje z rainbowa :D jeden zgranoł ale cos było z nim nie tak bo po 3 sekundach się wyłączał :(

tak więc jakbyś byl zainteresowany to byłaby taka jedna sztuka, stan igła i technicznie i wyglądowo, ma do niego pudło i chyba nawet papiery :)

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz byleby było głośno to weź rockforda

z tym akurat nigdy się nie zgodzę rockford to marka dająca jakość,a że przy tym mocy nigdy nie żałują to tylko na+,sam mam rockforda i jestem zdumiony tym jak potrafi pięknie uderzyć przy perkusji,albo dmuchnąć dołem przy bębnach nigdy się przy tym nie gubiąc.Chyba żę mowa o nowych seriach typu prime ale tutaj to już nie wiem bo nie słuchałem.oczywiście i z rockforda zrobimy dudniącą galaretę jak podłączymy buszmena lub alpierda.co do DLSa zgadzam się jak najbardziej to fajne piecyki,sugerowałbym też Stega dają radę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu:) dziś kupiłem po całkiem przyzwoitej cenie takie głośniki Hertz HSK -->> http://allegro.pl/item1182126616_hertz_hsk_165_nowy_zestaw_gw_i_gratis.html Miały być DSK albo ESK ale trafiły się HSK i teraz mam pytanko potrzebuję jakiś wzmacniacz który pociągnie te głośniki i standardowe w tylnych drzwiach do 350-400PLN. W ogóle co myślicie o tych głośnikach? (pod koniec miesiąca montaż :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak z góry zaznaczam że ich nie słuchałem więc niemogę oceniać jedynie co widzę to woofer jest fajnie zawieszony co może owocować niezłym basem,tweeter niewygląda zbyt obiecująco ale to go nie przekreśla,dotychczasowe moje doświadczenia z hertzami były takie że dla mnie są za ostre zwłaszcza tweeter ale mimo wszystko dalej sugerowałbym u-dimension jeśli moc jest faktycznie taka jak w opisie to już naprawdę mocny zestaw i tu najlepiej sprawdziłby się u-dimension Jr 2kanałowy lub Steg k2.01 sam taki mam ale pod innymi głośnikami.Tutaj będzie już niestety trochę loteria ale ten etap każdy amator dobrego brzmienia musi przejść.

tylne głośniki fabryczne odepnij i zapomnij o ich istnieniu temat już był tu przerabiany:)pozdrawiam!

sorry nie spojrzałem ile chcesz przeznaczyć na wzmacniacz;)lepiej wytłum teraz drzwi a następnie odłóż fundusz na sensowny wzmacniacz za te pieniądze ciężko kupić coś nowego żeby zasiliło te głośniki

Edytowane przez polo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjne głośniki jak dostaną trochę więcej db do przyjęcia to się szybko sypną i będą tylko pierdzieć w rymt basu. A co do r-fa to moim zdaniem taki kompromis między głośnością, a jakością (tak 60% gł, a 40% jakości- jak dla mnie za dużo w 1 stronę, bo wolę gdy zestaw gra krystalicznie czysto od bólu głowy po 1h słuchania :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo wolę gdy zestaw gra krystalicznie czysto od bólu głowy po 1h słuchania

czyli wolisz tak jak ja :D hehe i to jest piękne jak po godzinie czystego brzmenia masz już dość bo główka boli :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te głośniki co kupiłem będe montował za jakiś czas dopiero jak kupie jakiś wzmacniacz, nie będe ich zakładał pod samo radio bo uważam że to nie ma sensu. Co do wzmacniacza to cały czas chodzi mi to głowie -->> http://allegro.pl/item1173821918_mac_audio_mpx_4500_promocja_gratis_pendrive.html tylko czy on da rade i czy jest w miarę dobry? Napewno kupię jakiś 4-kanałowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to szmelc tak jak inne w stylu carpower lanzar (te tańsze) i takie tam inne gówienka. łeb boli podczas osłuchu. poczekaj i kup sobie juniorka 4-300 podobno spoko wzmak za niskie pieniądze nie grzeszy mocą ale jakość jest bardzo dobra. Jak kupisz ten szmelc to jak znasz się na dobrym dźwięku to myślę że po jakimś miesiącu będziesz go sprzedawał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie kupię tego wzmacniacza Mac Audio bo dowiedziałem się dzisiaj że firma Mac Audio to jest Magnat czyli shit;) Chyba zrobię tak jak mi radzicie i poczekam jeszcze aż będzie mnie stać na wzmaka z półki 700-800PLN(i tak już czekam z głośnikami). Pewnie kupię coś z Infinity, JBL, Steg albo u-Dimension. Mam nadzieje że uda mi się coś ciekawego znaleźć za rozsądne pieniędze.

 

 

A co sądzicie o tym Blaupunkcie właśnie go znalazłem i cena w miarę -->>http://allegro.pl/item1185014292_blaupunkt_ema_460_ema460_sklep_auto_hi_fi_w_wa.html

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny badziew zrób tak jak napisałeś :) Ja sam się tak załatwiłem i kupiłem tę niską półkę wzmaków i tylko straciłem bo nie wziąłem tyle kasy co za nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o tym Blaupunkcie właśnie go znalazłem i cena w miarę

tego też bym nie polecił do tych głośników które masz sam mam blaupunkta mk2 na sprzedaż ale pod przedni zestaw bym nikomu nie polecił co najwyżej pod niewymagający subwoofer to nie ta klasa. JBL i infinity też bym sobie odpuścił słuchałem tego nie raz i nie przekonują mnie te marki choć niektórzy chwalą to jednak typowe marketówki,przynajmniej dla mnie.mógłbyś też poszukać czegoś z USA np.soundstream,emphaser,us.amps te prawdziwie amerykańskie piece nie na licencji z chin były naprawde dobre pomijając lanzara,pyle i tego typu tanioche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dalej będe szukał i jak coś znajdę ciekawego to będe was pytał dalej ale kupię dopiero coś na początku września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalej będe szukał

a koniecznie chcesz 4 kanał? ja mam do sprzedania 2kanal z u-dimension Jr 2.370 za 750 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a koniecznie chcesz 4 kanał? ja mam do sprzedania 2kanal z u-dimension Jr 2.370 za 750 zł

 

ja chcę 4 kanały bo albo podłącze głośniki z tyłu albo za jakiś czas dokupię suba:) a nie chce mieć dwóch wzmacniacza na głośniki i suba

 

 

Mam jeszcze pytanie natury technicznej (tylko się nie śmiejcie) czy jak mam głośniki o mocy RMS 125W, a Max 250W to wzmacniacz musi być mininum jaki w RMS? I jeszcze jedno jestem zielony w tych kwestiach więc o co chodzi z tymi 2 i 4 ohm i ze zmostkowaniem? 1kanał inna moc 2kanały inna moc 4 kanały inna moc, a ten sam wzmacniacz. Przeglądam te wzmacniacze od ok dwóch tygodni i mam mentlik w głowie.

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dał bym sobie spokój z tym nie wiadomo co to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności