Skocz do zawartości
radoslawc

modyfikacje AUDIO - proszę o wsparcie

Rekomendowane odpowiedzi

niby firma legenda ale nie wiem czy to teraz nie są chińskie produkty przynajmniej z tej najtańszej serii marka sugeruje zdecydowanie na tak ale cena jest podejrzanie niska jak za soundstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość firm przeniosło produkcje do chin, w dodatku w polsce często mamy taką dystrybucję przykład orion kupiony w polsce jest made in china a sprowadź oriona z kontenera z za oceanu masz już made in USA. Polski rynek przymnie wszystko w USA już by to nie przeszło.

Ja też mam made in china i to alpine pdx 4.150 wzmacniacz za 3 koła a robiony przez małe chińskie rączki ale co poradzić.

Co do tematu jak kolega wyżej pisał szukaj rm41 gra mocno i czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wynikneła ważniejsza sprawa i nie będzie wzmacniacza z wyższej pólki:( mogę na niego wydać max 400PLN (a chciałbym żeby był nowy). Będe się jeszcze was radził bo za tydzień z sobotę jestem umówiony z gościem na montaż. A na chwilę obecną chciałbym się dowiedzieć

czy jak mam głośniki o mocy RMS 125W, a Max 250W to wzmacniacz musi być mininum jaki w RMS? I jeszcze jedno jestem zielony w tych kwestiach więc o co chodzi z tymi 2 i 4 ohm i ze zmostkowaniem? 1kanał inna moc 2kanały inna moc 4 kanały inna moc, a ten sam wzmacniacz. Przeglądam te wzmacniacze od ok dwóch tygodni i mam mentlik w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mniej zielony można powiedzieć ze żółty w tych sprawach, ale coś tam wiem :)

Z tym mostkowaniem we wzmacniaczach to jest tak ze kanały można łączyć i w tedy masz większą moc. Np kupujesz 2-kanałowy do napędu suba 2x100 robisz mostek i masz 1x200.

A co do Ohm to jest tak ze niektóre głośniki mogą pracować w 2ohm ale to już dla bardziej zaawansowanych zabawa. Moce na głośnikach są jakąś dobra miarą mierzone i im tańszy głośnik tym więcej mocy ma :) Ja np mam wzmak 4x75 o 25 więcej niż na radiu :D (2 kanały na przód i mostek na sub) i z niejednego głośnika zrobiłby strzępy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumuję to z ohm jest tak że na głośniku jest napisane jak pracuje czy 2 czy 4 ohmy, i wtedy patrze na wzmacniaczu jaką ma moc przy 2 i 4 ohm. Co do mocy piecyka to w radiu mam 4x50W(max) więc mogę spokojnie kupować coś w granicach 4x75 albo 4x80 RMS. Powinno wystarczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin kup wzmacniacz taki aby przy 4ohm miał tyle mocy ile twoje głośniki zestaw przedni prawie zawsze pracuje przy 4ohm.co do suba są 2ohmowe i 4ohmowe prawdopodobnie wzmcniacz za takie pieniążki nie będzie w stanie pracować przy 2ohm więc szukaj suba 4ohm,pozatym konfiguracja 2ohm zawsze pogarsza jakość dzwięku choć jest mocniejsza(głośniejsza).Generalnie moc głośników zawsze powinna być taka jak wzmacniacza lub nieznacznie mniejsza,zbyt słaby wzmacniacz przy mocniejszym odkręceniu głośności uszkodzi twoje głośniki zniekształceniami.w wiekszości przypadków to właśnie zniekształcenia niszczą głośniki a nie zbyt duża moc.

i jeszcze jedna ważna rada patrzymy tylko ma moc RMS moc MAX to czysto marketingowy chwyt;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wzmacniacz powinien mieć w RMS 4x125W przy 4 ohm. Może być ciężko za takie pieniądze jakie mam do przeznaczenia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kolejne;) który z nich się nadaje?

 

http://allegro.pl/sonda-gx-654-4-kan-najwyzsza-szwdzka-jakosc-i1201218134.html

 

http://allegro.pl/sonda-gx-654-4-kan-najwyzsza-szwdzka-jakosc-i1201218134.html

 

http://allegro.pl/renegade-by-hifonics-4x150w-rms-limitededition-gw-i1197719317.html

 

No i chyba jednak ten Mac Audio wydaje się najrozsądniejszy do 400PLN pomimo tego że już go wcześniej skreśliłem bo Mac Audio to to samo co Magnat.

 

http://allegro.pl/mac-audio-mpx-4500-wzmacniacz-4-kanaly-sklep-w-wa-i1197520484.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na alledrogo u-dimension jr używkę za 450 czy coś takiego

 

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:40 ----------

 

znalazłem kolejne który z nich się nadaje?

te 2 pierwsze pozycje porażka,renegade robi hifonics ale hifonics zdecydowanie lepszy i z dwojga złego szukałbym hifonicsa.A od mac audio to już wolałbym magnata rx44 przynajmniej mocowo lepiej to wygląda.

poszukaj może hifonicsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba już nie ma bo ja znalazłem tylko te dwa i to są 2-kanałowe

 

http://allegro.pl/u-dimension-glow-2075-promocja-swietnej-muzyki-i1200589920.html

 

http://allegro.pl/u-dimension-element-a52-sklep-siedlce-kurier-i1194337893.html

 

a poza tym czy one by dały rade?

 

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:47 ----------

 

na tym allegro to do 400PLN są tylko magnaty, mac audio, boschmanny, vk, carpowery i peiyingi - normalnie porażka

 

---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

 

poszukaj może hifonicsa

nie ma hifonicsa, zaczynam przeglądać magnaty bo jest ich najwięcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz z tymi watami to jest tak że jedna firma ma je że tak powiem lepsze:) a tania masówka ma nawet połowę mniej niż podaje producent.

Niestety tematyka car audio jest często nie tak oczywista jak mogłoby się wydawać.

ogólnie im więcej wyłożysz tym bardziej będziesz zadowolony ja niestety jeszcze lata temu w to nie wierzyłem i pakowałem kase w to co jest tańsze bo poco płacić 1000zł za 200watt skoro mogłem 350zł i za każdym razem to była przykra nauczka.Czasem lepiej zacisnąć zęby i pomęczyć sie nawet rok niż płacić za szmelc bo końcowy rachunek i tak będzie wyższy jak to mówią chytry 2razy traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami żałuję że zabrałem się za to CA;) na głośniki już wydałem ponad 400PLN za tydzień jadę na wygłuszenie wszystkich drzwi (kolejne 400PLN) wtedy też kupię dystanse (100PLN za 4szt) + dobre kable pewnie ok 100PLN. Już mam 1000PLN wydany i jeszcze wzmacniacz do 400PLN najprawdopodobniej kupię teraz jakiś słabszy, a w przyszłym roku odsprzedam go bratu i kupię coś porzędnego i jakiedoś suba. Niestety nie mogę za bardzo szaleć z kasą bo oprócz CA jestem w trakcie kupna mieszkania i żonie się nie podobają moje wydatki na CA;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam a po co ci te głośniki z tyłu:) Porządny przód i sub i na pewno będziesz zadowolony, a to co zaoszczędzisz dołożysz do lepszego wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak zapytam a po co ci te głośniki z tyłu

 

mam już komplet głośników na przód i tył więc kasy na nie nie wydam, a słyszałem już auto z 8-oma głośnikami i z 4-ema i wole to z 8-oma. Zapłacę tylko za wygłuszenie tylnych drzwi poza tym jak już są w drzwiach miejsca na głośniki, a ja mam głośniki to je zamontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha :) Prawdopodobnie kiedyś zmienisz zdanie. Do tego to by już procesor dźwięku się przydał, żeby grało poprawnie. Tez kiedyś chciałem głośniki z tyłu, ale profesjonaliści mnie uświadomili. Zajrzyj w opis mojego autka, wszystkie elementy kosztowały mnie jakieś 3tyś montaż samodzielny :). Powiem Ci ze dziś po porządnym wyciszeniu drzwi stwierdziłem ze mogę nie używać suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek_jp B5

kup sobie lepiej jakiejś znanej firmy np. Jbl,Magnat:dobrze,Blaupunkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden znalazłem;)

 

http://allegro.pl/ground-zero-gzia-4110hpx-nowe-4-mocne-kanaly-i1194307707.html

 

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

 

kup sobie lepiej jakiejś znanej firmy np. Jbl,Magnat,Blaupunkt

 

najprawdopodobniej tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały weekend siedzę i przeglądam te wzmacniacze i już mi głowa puchnie;) wymyśliłem sobie dzisiaj rano pewną kombinację. Jako że ok środy kupię jakiś wzmacniacz a wszystkie czterokanałówki są tych "słabszych" firm więc może kupię 2 kanały i podłącze ją tylko na przód, a tylnych głośników w ogóle nie podepnę pod wzmaka tylko pod samo radio. wiem że zaraz napiszecie żebym w ogóle wywalił głośniki z tyłu bo to psuje scenę muzyczną ale i tak tego nie zrobię bo chce mieć we wszystkich drzwiach głośniki;) Tylko chodzi mi o to że większa moc ze zwmacniacza poszła na przód a tylne żeby się nie spaliły. I jeszcze jedno jaką moc RMS i MAX mają ori głośniki w passacie 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
m mniej zielony można powiedzieć ze żółt

Szkoda że znana nie idzie w parze z dobra, za takie rady to panu już podziękujemy.

Ja Ci napiszę kolego tylko 1 raz jak powinieneś zrobić a reszta zależy od Ciebie ale z doświadczenia wiem że i tak wiesz lepiej niż ja i zrobisz jak uważasz.

Kup ten wzmacniacz

http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-xm-4045-pewniak-i1206019551.html

Za taką kwotę nie kupisz nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz zakupiłem już wzmaka GTO 755.6 , JBL http://www.ceneo.pl/107130q Kable dietz 20mm też już zakupiłem i rozglądam się teraz za jakimś subem i tu PROSZĘ WAS O POMOC ...w przyszłym tyg chcę się brać za montaż ale subika muszę jeszce wybrać i zakupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności