Skocz do zawartości
monry

Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF

Rekomendowane odpowiedzi

czemu twierdzisz że olej z aso jest lepszy od motula?do 2 moich aut używam motula do silników więc do skrzyni też powinien być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na żadnym oleju ta skrzynka nie działa tak jak na oryginalnym, nawet na takich co spełniają normę VW 501.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozebraniu skrzyni okazało się to co na zdjęciu w pierwszym poscie czyli wżery na tym dużym łozysku,reszta gratów w porządku,sporo opiłków metalowych zebrały magnesy.koszt oryginalnego łozyska po nowym roku to 1050zl,zamiennik faga jest ale gdyby nie pasował nie ma możliwości zwrotu,olej ori ok 90zl za litr a wchodzi ok 2,5litra,castrol z normami vw 25zl za 0,5litra.jak widac ceny spore ale mam nadzieje ze jak kolega mi wszystko posklada w koncu wyjade autem i sie nim naciesze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem kto takie oryginalne łożyska faga miał po 500 zł z groszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz zamowiony oryginal,czekam tylko na jedna uszczelkę i składamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie jak to w końcu jest z tymi łożyskami od FAG, czy łożysko na zdjęciu z poprzednich postów ze strony 4 pod LINKIEM będzie tym właściwym czy jest to to łożysko o wymiarach nieco odbiegających od oryginału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega zamowil ori u Gajewskiej cena 980zl,fag mogl byc za 300ale jesli by nie pasowal do ic nie mozna bylo go zwrocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzałem naprawić swoją , ale zakupiłem używkę przelatałem z 10000 i jest ok , co do łożysk orientowałem się koszt jednego to 280 zł

44,50 x 103,00 x 27,30 mm firma magro z Torunia .

JAK KOGOŚ INTERESUJE TO MAM TĄ SKRZYNIE ROZEBRANĄ I JEST DO SPRZEDANIA NA CZĘŚCI TEL 506 233 783

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swojej skrzyni po naprawie zrobilem 1200km i jest super cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzałem swoją skrzynię i mam oznaczenie HHQ, jak wyglada jej trwałość w porównaniu z tą FRK? Czy w niej także siadają te łożyska? U mnie póki co nie hałasuje lecz wolę wiedzieć czy mam się czegoś spodziewać w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka getrag hhq i ori przebieg 230tys a skrzynia dala znac o sobie przy przebiegu ok 210tys delikatnie bylo ja slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czym to sie skończyło? Wymiana, remontem czy latasz na niej dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega rozebrał skrzynię,okazało się że głowne łożysko ma wżery,więc zostało zamowione nowe ori za prawie tysiac pln,przy okazji przejrzeliśmy wszystkie koła zębate czy nie ma jakiś ubytków,mycie wszystkiego po kolei,magnesów itp i złożenie na nowych uszczelkach plus nowy olej.nie ma sensu jeździc jak skrzynia wyje bo gdy łośysko sie rozpadnie nie będziesz miał co ze skrzyni zbierac.jak nie masz kogos kto Ci naprawi kup taka po regeneracji a ta oddasz i masz gwarancje na skrzynie,koszt jakies 2,5tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowedz, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :]

Passat B5 FL 2003 r. AVF

U mnie jest taki problem ze skrzynią biegów że ciężko wchodzi bieg wsteczny, czasami trochę to męczące :[

Reszta biegów wchodzi bez problemu!! :]

Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzów nie ma :]

Gadałem o tej sprawie z mechanikiem i jest możliwe że na prowadnicy może już nie być smaru i przez to tak ciężko wchodzi ten bieg wsteczny :[

Albo jeszcze coś ze sprzęgłem, sam nie wiem :[

Nie miał ktoś z was takiego problemu? :[

Edytowane przez FireBall
poprawka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceść Karol masz moze numer do Twojego brata co Ci robił skrzynie w passacie bo ja tez ja bede robił i mam pare pytan do niego z gory dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam pytanie do forumowiczów - mechaników którzy rozbierali samodzielnie skrzynie 6 biegową.

Moja leży juz na stole i pierwszy opór to zdjęcie pierwszego części obudowy. Może mi ktoś podpowiedzieć jak sobie poradzić?

Gdzie kupowaliście np. uszczelkę pod ostatnią część obudowy oraz gumowy dekiel (na końcu skrzyni)

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie kupowaliście np. uszczelkę pod ostatnią część obudowy oraz gumowy dekiel (na końcu skrzyni)

ja brałem w ASO - nie kosztuje to majątku. Co do demontażu to będziesz miał problem. Nie pomogę bo nie widziałem rozbiórki, jedynie zakładałem ten dekiel więc wiem że w drugą stronę będzie ciężko. Trzyma Cię bieżnia łożyska która jest wprasowana na wałku pod tą gumową zaślepką (po założeniu dekla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności