Skocz do zawartości
monry

Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dystans trzeba stosować tylko i wyłącznie wtedy gdy zakładamy sprzęgło 240mm. A więc w przypadku gdy chcemy zamienić trafną FRK (dystans już tam jest) to przy montażu DQS trzeba ten dystans wsadzić spowrotem (zostawić :P ).

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsza decyzja jaką można podjąć.

 

 

 

 

Wszystko będzie pasowało. Jedyny problem może stworzyć sam wybierak który trzeba będzie wyregulować/ coś poprawić. Koledzy gdzieś na forum już opisywali ten problem. coś mi się kojarzy że w temacie o zmianie 5 biegów na 6 ;) poszukaj sobie.

 

 

Dzieki wielkie mnichu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Jak poznac jaka mam skrzynie w avf z 2001 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO oznaczeniu na skrzyni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jej, czyli musze wchodzic pod auto :) myslalem ze wg rocznika wkladali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na wlepce w bagażniku masz kod skrzyni begów(równiez na wlepce w książce serwisowej jeli takowa posiadasz).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i na wlepce w ks. Serwisowej mam frk. Musze poczytac jakie stwarza problemy ta skrZynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze poczytac jakie stwarza problemy ta skrZynia

łożyska na walku atakującym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest mi stwierdzic czy mam jakis pronlem. Szum jest ale tylko podczas jazdy i chybz od opon ? Niektor szumi nawet na luzie - mi nie. Nurtuje mnie ze czasem jak z tylu otworze okno podczas jazdy to mam wrazenie jakby lecial bombowiec, wystarczy ze je przymkne i jest ok - czy to normalne wcpassacie kombi? Hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to skrzynia taki dzwiek wydaje ? Ciezko to opisac .. Taki mocno niskie basowe buczenie ale tylko po otwarciu tylnego okna, hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to normalne wcpassacie kombi?

normalne i nie tylko w passacie... to nie skrzynia :)

Co do skrzynie jakby cos było nie tak to bys wiedział, jak siadaja łożyska to skrzynia wydaje charakterystyczny "gwizd" narastający z prędkością

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff uspokoilem sie z tym bombowcem :))) cale szczrscie dkrzynia nie gwizdze. Kamien spadl mi z serca - bardzo dziekuje za info. Milej niedzieli.

Ps. Przepraszam ze nie efytowalem ostatniego posta ale tapatalk na iphone wywala blad przy zapisywaniu edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze skszynią biegów w passacie b3 automat 107km rocznik 1990 ,niewchodzi wsteczny proszę o pomoc co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem ze skszynią biegów w passacie b3 automat 107km rocznik 1990 ,niewchodzi wsteczny proszę o pomoc co to może być.

 

doskonały dobór działu i tematu - Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam podobne objawy jak wyżej opisujecie i mam dylemat co z tym fantem zrobić. Bawić się w wymianę łożysk, czy szukać skrzyni DQS (mogę też trafić już na nieźle wyeksploatowaną). Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dogadasz sie ze sprzedawca ze jak bedzie huczec to ja oddasz to czemu nie. Chyba ze w twojej okolicy nie bedzie takiej skrzyni na sprzedaz to tylko regeneracja. Przynajmniej bedziesz wiedzial ze nie padnie za miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczynam mieć podobne objawy ale u mnie oznaczenie skrzyni FCP pewnie konstrukcja taka sama FRK.Podejdzie mnie jakaś inna skrzynia (inne oznaczenie) czy jestem skazany tylko na to oznaczenie?

Ogólnie jak to oznaczenie skrzyni spisuje się w tym samochodzie , może warto coś pokombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc w moim nowym nabytku stało sie to samo,dzis zdiagnozowałem na podnośniku auto rozpędzone do 150km/h i zgaszone na sprzęgle,w garażu aż wyło,skrzynia getrag o oznaczeniu hhq,auto passat avf z 2005 roku przebieg ori 232tys.na szczęscie auto jest prezentem od rodziców na gwiazdkę:-) więc nie będę jakoś płakał że trzeba skrzynię wyjąć i zrobić.auto przez 3,5 roku więcej stało niż jeździło(20tys:P).na pierwszy ogień dziś poszedł rozrząd kompletny,olejek motul,wszystkie filtry,wyszła też chłodnica kilka uszczelek,osłona przegubu i jakieś tam pierdoły.jak to ogarniemy bierzemy się za wyjęcie skrzyni i wymianę łozysk,do tego pójdzie nowy olej motul i skrzynia mam nadzieję odżyje.jak ogarniemy ją i wszystko będzie ok polecę wtedy kolegę w Wawie z Marysina który głownie grzebie w autach grupy VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierzemy się za wyjęcie skrzyni i wymianę łozysk,do tego pójdzie nowy olej motul i skrzynia mam nadzieję odżyje

z autopsji polecam zalać olejem z ASO - wydaje się drogo ale nie będziesz zalewał dwa razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności