Skocz do zawartości
Gość adam_b4

przeciekajace auto :( ciagle wlewa sie woda POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -pawlo111

chlopaki jak bym uruchomil szyberdach to obejdzie sie bez sciagania podsufitki jak bym chcial przepchac kanaliki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie owszem, ale do tylnych nie dojdziesz. Jak chcesz ręcznie otworzyć to w B3 mususz chyba zdemontować cały mechanizm, żeby się do niego dostać wyciągasz lampy oświetlenia kabiny i pod nimi odkręcasz 2 wkręty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -pawlo111

a jeszcze taka opcja. Bo z tego co widze a inni maja inaczej to wychodzi ze moj szyber sie chyba nie domknął do końca. Czy moze sie przez to lac woda do srodka? mozna go jakos na sile domknac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie radziłbym tak robić, spytałem się ojca o otwieranie dachu ręcznie, bo pamiętam, że pare lat temu jak jeszcze nie miałem prawka, czyli dośc dawno tez nam się zepsuł szyber, papa powiedział mi, że pojechał do ASO VW, tam zdjęli mu ta lampkę i osłone/pokrywe mechanizmu od szyberdachu i pracownik jakimś kluczem otowrzył ręcznie dach i potem o zamknął, tak więc jeśli masz możliwośc to podbij do ASO, niekoniecznie VW, może być SEAT, Skoda lub Audi ( przecież wszystko to samo mają) i poproś żeby Ci otowrzyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-pawlo111, zdejmij tapicere i udroznij odplywy.

Jak to zrobic szukaj w FAQ B3/4 naprawa szyberdachu i jak wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Tak czytam temat i ktos wspomnial ze passata moze szlag trafic i zgnije. U mnie tez wystepuje zjawisko "przeciekania" jest wilgotno od strony pasazera z przodu pod jego nogami. Musze rozwiazac ten problem, bo nie chcialbym miec dziur w podlodze.

 

Moglibyscie napisac jakie srodki stosowac do konserwacji i zeby wytepic ew. rdze ?

Czy w moim przypadku przyczyna moglby byc filtr kabinowy, jego mocowanie, plastik ktory oslania ten filtr (ostatnio zmienialem filtr kabinowy, moze cos tam zle wpialem, /niedopialem/odpiolem/przerwalem etc) ?

 

Czy jak sciagaliscie dywanik/wykladzine, zeby dobrac sie do podlogi to wymaga to jakiejs specjalnej techniki czy da sie to zrobic krok po kroku "na czuja", pytam bo nie chcialbym czegos urwac, co jest zwyczajnie przykrecone srubka ;) ?

 

Czy moglby ktos napisac krotka instrukcje jak bezpiecznie i bezstresowo sciagnac wykladzine zeby czegos przy okazji nie podrzec, a w szczegolnosci podsufitke (niedlugo chcialbym zamontowac w aucie autoalarm takze taka wiedza bardzo by mi sie przydala nie tylko do sprawy likwidacji przeciekow) :) ?

 

Za kazda pomoc z gory dziekuje :)

pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przeciekania ( po stronie pasażera mokry dywanik ) to morze być tak jak w moim przypadku przeciek był na przednim słupku od relingu , zdjęcie relingu i wymontowaniu teko słupka a następnie podklejenie silikonem załatwiło sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma religów i szyberka, z lewej strony od pasażera i za nim jest woda, szyba była wymieniana, ale od grodzi czy nadkola raczej nic nie leci bo tam jest sucho, korek w podłodze jeden jest luźny na tyle, że wypadł ;/ autko osyszyłem, korozja wyszyczszczona do gołej blachy i zabezpieczona, gąbki wypie!@%#$^e(będą nowe)

Wydaje mi sie, że może cieknać z dmychawy powietrza bo u dołu była wilgoć tyle, że nie jestem pewien czy to nie smar, lub olej z dmuchawy

 

a w bagażniku mojego varainta z prawej strony w schowku też zbiera się woda ;/ wrrr czy to wina uszczelki klapu bagażnika ? bo po myciu zawsze na rolecie jest troche mokro ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Są ludzie, którzy marzą o limuzynie z basenem. Tak się składa, że mam takie auto, ale bywam kapryśny i znudziła mi się ta forma wyposażenia w moim. No, nadchodzi Boże Narodzenie za niedługo, mogłem karpia wpuścić, podrósłby do tego czasu :)

 

A tak na poważnie, to zalewa mi wodą Passata. Dzięki radom z forum pokonałem częściowo ten problem - lało się przez drzwi. Drzwi wykleiłem folią, podziałało, ale niezupełnie. Woda nadal wypełniała samochód, choć może nie na tyle, że musiałbym jeździć w woderach. Sprawdzane wszystko co możliwe po kolei:

- drzwi ( puściły kolejne)

- Wężyki odprowadzające wodę z szyberdachu (są drożne)

- szyba przednia (wklejona dobrze)

Woda pojawiała się w okolicach dojścia przewodów nagrzewnicy, ta założona została nowa, więc nie ciekła. Sączyłą się też gdzieś zza kokpitu ponad nogami kierowcy. Badanie podszybia w zasadzie niewiele dawało, wszystko wyglądało normalnie. Jest ono wyklejone taką bitumiczną matą wygłuszającą. Problem odnalazł się pod tą matą, pod którą było tyle rdzy i dziur, że dawała się dość łatwo odłupywać, ukazując rozmiar problemu. Woda ściekająca z szyby spływała wdostając się pod tę matę a przez dziury płynęła do kabiny aż w trzech miejscach. Poniżej zdjęcie podszybia już z odłamanymi fragmentami maty z widocznymi dziurami do wnętrza, przez które napełniał się basen w moim samochodzie.

 

978f26f0f738e18fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walki z zalewaniem auta ciąg dalszy, tym razem liczę na pomoc...

Woda wylewa się strumieniem z miejsca na zdjęciu:

 

a836de2142686fbbmed.jpg 994ab5d23700c275med.jpg

 

Wnerwiłem się, szybę przednią oblepiłem silikonem, tak samo uszczelniłem relingi ( te puszczały wodę do bagażnika ), sprawdziłem węże odprowadzające wodę od szyberdachu - są dobre. Woda nadal wypływa z wskazanego miejsca, pomimo tych zabiegów. Przerabiał to ktoś? jeśli tak, proszę o radę, bo nie opłaca mi się składać wnętrza auta, które wybebeszyłem z wykładzin i gąbek celem ich suszenia. No, Passat wygląda tak, że mogę wspawać klatkę i śmigać na rajdy, ale wolałbym jednak już go poskładać, jednak nie mogę dopóki nie uszczelnię przecieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie walenie silikonu między szybę a karoserię ima się z celem.

Całe uszczelnienie to klej który trzyma szybę, ta przestrzeń którą Ty zasylikonowałeś ma być otwarta właśnie po to aby wszędobylska woda mogła sobie spłynąć na dół czyli tam gdzie Ci wycieka.

Usuń silikon, zakonserwuj blachę która jest pod plastikiem zaraz pod szybą.

U Ciebie ta blacha jest okey a u mnie była ruda, natomiast tam gdzie u Ciebie przeżarła rdza blacha była jak dzwon.

Pod dechą w kabinie było u mnie sucho.

Jak zaczniesz za dużo zatykać to osiągniesz odwrotny skutek niż zamierzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że musisz wyciąć szybę, oczyścić blachę na której siedzi szyba i wkleić ją ponownie. Miałem podobny przypadek w lewym górnym rogu szyby przedniej - rdza "podniosła" silikon od blachy i podczas deszczu było kap kap na deskę rozdzielczą :( Pomysł z zaklejeniem szyby z zewnątrz nie jest dobry bo woda i tak wpłynie i tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź auto szyby w swoich okolicach, zostaw im samochód i za 200 złotych zrobią*to tak, jak przewidziała fabryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli samotna walka z tym problemem jest niemożliwa. Czas poszukać warsztat jakiegoś speca od szyb i dać mu to wkleić ponownie. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje doświadczenie z tym problemem.Miałem podobny problem pod tylnym prawym dywanikiem,ciągle był mokry i wlewała się tam woda,tylko nie wiedziałem skąd i gdzie.

Przeczytałem całe forum,obejrzałęm i sprawdziłem całe auto poza jednym...nie sprawdziłem uszczelki w drzwiach i się okazło,że na dole jest mała dziurka w uszczelce w drzwiach i tam się wlewa woda,uszczelkę wymieniłem,dywanik wysuszyłęm i do dziś mam spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął mi się niedawno w samochodzie robić basen(dosłownie), gdy zacząłem sprawdzać okazało się, że leje się, hmm, tak jak by przez boczek drzwi, mianowicie woda zamiast ściekać sobie w drzwiach na dół to z niezrozumiałych mi przyczyn leci po wewnętrznej stronie, po foli i przecieka miedzy folią a drzwiami i leci wprost na uszczelkę, a z niej do środka pod plastikiem "progowym" - tak to wygląda na drzwiach, na których folia jeszcze przetrwała, na drzwiach na których jej nie ma to od razu chlapie na boczek od samej góry - ktoś powie pewnie, że przez to, że brak foli, tyle, że jej nie ma od początku jak go mam, a woda w środku zaczęła się pojawiać niedawno, a poza tym nawet na tych co jest folia niewiele daje... :/ Tak, dzieje się to w wszystkich drzwiach, a uszczelki od szyby odstają z 1-2mm, czyli raczej tak jak powinno i ręce mi opadają, bo nie mam pojęcia o co chodzi.

Ma ktoś jakiś pomysł? Wdzięczny byłbym ;)

Jak będzie trzeba to mogę wrzucić zdjęcia jak woda leci po tych drzwiach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wymagała sprawdzenia stanu folii we wszystkich drzwiach, jakie sprawiały problem. A że auto za trzy lata będzie obchodzić 30-stkę, to wszystkie drzwi były z problemem. Fabrycznie wklejona folia bądź była poszarpana, bądź też odpuściła sobie przyleganie do drzwi i puszczała wodę. Skończyło się to dla folii dość drastycznie - w dwóch drzwiach nie nadawała się do niczego, w dwóch dała się wkleić powtórnie. Możliwe, że poprzedni właściciel coś przy tym już grzebał, bo odeszła za łątwo. Musiałem kupić folię z metra w sklepie, do tego mocną taśmę klejącą dwustronną i wkleić nową folię. Po tym problem, przynajmniej ze strony drzwi się u mnie skończył. Były też inne przyczyny, jakie wspomniałem wyżej - tych nie życzę. Bo z folią jeszcze da się wygrać łatwo i nie kosztuje wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności