Skocz do zawartości
Gość adam_b4

przeciekajace auto :( ciagle wlewa sie woda POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam_b4

melonchio opisz co uszczelniales bo ja juz mam dosc. Cos mam pecha do tego auta.

 

Ciagle leje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze za siedzeniem kierowcy mialem 5 cm wody :mur:

pod nogami kierowcy bylo troszke lepiej ale tez bylo wilgotno.

uszczelnialem ten otwor w podszybiu ktorym idzie linka do otwierania klapy silnika.

potem oczywiscie musialem wyjac wszystkie siedzenia i tylna czesc wykladziny podlogowej( jest u mnie rozdzielona na 2 czesci).Wode sposcilem przez otwor w podlodze ktory jest zaslepiony gumowa uszczelka.no i teraz czekam zeby sprawdzic czy ten zabieg cos pomogl :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Mam podartą folię w drzwiach i kapie mi woda do środka. Jutro będę ją kleił. I moje pytanie: jakim klejem przykleić folię do blachy? Tak żeby parę lat się trzymało. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

uszczelnilem silikonem otwor w ktorym jest linka od maski i nadal przecieka :mur:

w srodku po nadkolu leci taka malutka struzka wody :dobani:

zostalo mi chyba tylko wyciecie szyby i wstawienie jej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpaletto

Jezeli masz szyberdach to moze przewod odprowadzający wode pekł(moj ojciec tak miał w vento).pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

U mnie po nadkolu to leca dwie male strozki wody. Jedna napewno od otworu na linke od maski a druga to jeszcze nie wiem. Pewnie tez od tego samego otworu.

 

Ale uwaga - teraz najlepsze. Jakies dwa dni temu rozeblalem slupek przy ktorym sa przednie pasy bezpieczenstwa. Powinien isc tamtedy wezyk od odprowadzania wody z szyberdachu. Jak sie pewnie domyslacie - wezyka tam nie bylo. Cala woda z szyberdachu leci mi na pasy i pod fotel! No ale pod tym slupkiem widze rozdzielacz i idacy od niego wezyk do gory w ten o to wlasnie slupek. Co sie okazalo: wezyk ten nie idzie do gory do szyberdachu ale jest wsadzony przez gume do tylnych dzwi!!! I jest tak po obu stonach. No chyba, ze sie myle i tak powinno byc :| Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madrzmar

Za to u mnie blacharz klepnął młotkiem pod relingiem i zrobiła się mała dziurka w dachu. A ponieważ była zamaskowana osłoną która idzie wzdłuż relingów, to nie było jej widać. Woda znalazła sobie drogę po plastiku wzdłuż słupka i dalej na podłogę. Szukałem miesiąc zanim odkryłem brakorubstwo blacharza.

Zastanów się czy nie robił ktoś a może Ty sam coś przy samochodzie i teraz tego nie wiążesz z przeciekiem.

 

pzdr.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przeciekał też ale winę za to ponosił słupek trzymający reling trzeba było odkręcić reling wyjąć słupek relingu posmarować silikonem i gotowe , objawy były takie że mokro było pod siedzeniem pasażera i kawałek podsufitki oraz jak już w wcześniejszym poście pisałem zatkane otwory odpływowe w podłodze , od tamtej pory na razie jest sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stała woda za siedzeniem pasażera i trochę moczyła się podsufitka w rogu przed pasażerem. Jak zdjąłem osłonę słupka i lałem wodę, to do środka leciała jak z kranu! (to było śmieszne, bo myślałem, że to tylko coś tam trochę cieknie, wsadziłem tam niemal nos i kazałem żonie lać wodę - a tu jak mi chlusnęło... cała gęba mokra). Tamtędy leciało strumieniem i po słupku na dół - ciekawe że bardziej mokro było z tyłu niż z przodu. Znajomy blacharz oblepił mi trochę szybę jakimś specjalnym silikonem i jest dużo lepiej, więc przeklejanie szyby z powodów kosztowych na razie sobie daruję. I chyba puszcza trochę uszczelka drzwi pasażera, bo idealnie nie jest, ale już nie jest cała ta gąbka w wodzie, bo było dramatycznie...

 

Co jest z tymi passatami, że tak ciekną? W innych samochodach też tak jest? W Polonezach nic takiego mi się nie działo (no doóki nie było dziur na wylot w podłodze :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aro_i

W drzwiach rzadnej folji nie miałem i susza mało dziury w nich były dalej susza.

Blacha w koło przedniej szyby gniła i nic sucho :zdziwko:

Coś nam spiepszyli w tych VW :zdegustowany: mi też podmaka z tyłu pod nogami pasażerów raz lewa raz prawa strona szlag trafi :/

 

Ale trudno :vw::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekbstok

adam_b4, cieknie przez uszczelkę linki otwierania maski miliard procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Miałem taki przypadek po wymianie przedniej szyby w pasku B3. Jeździłem 3 razy do firmy, która ją wklejała. Niby profesjonaliści. Przeciek był w górnym rogu od strony pasażera. Ciekło po prawym przednim słupku pod plastikami. Kałuża robiła się za przednim siedzeniam pasażera. Musiałem najpierw sam wybebeszyć całą podsufitkę i plastiki, żeby znaleźć. Cały przód był suchutki, włącznie ze słupkiem (płynęło po plastiku od środka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik
Za to u mnie blacharz klepnął młotkiem pod relingiem i zrobiła się mała dziurka w dachu. A ponieważ była zamaskowana osłoną która idzie wzdłuż relingów, to nie było jej widać. Woda znalazła sobie drogę po plastiku wzdłuż słupka i dalej na podłogę. Szukałem miesiąc zanim odkryłem brakorubstwo blacharza.

Zastanów się czy nie robił ktoś a może Ty sam coś przy samochodzie i teraz tego nie wiążesz z przeciekiem.

 

pzdr.

Marek

 

Mnie się widzi, że mam dokładnie to samo. Na zdjęciu widać, którędy cześć wody sobie wypływa (reszta prawdopodobnie "idzie" słupkiem i wylewa się otworkami pod dolnym plastikiem. Trzeba będzie sprawdzić pod relingami. Swoją drogą szyba również była źle osadzona (ponowne jej wklejenie załatwiło sprawę mokrej podsufitki w lewym rogu). Zastanawiam się właśnie jak zabrać się za ten reling ... :]

I pomysleć ze na początku byłem pewien, że to przez szyber... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelxxx1

Ja też zaczełem mieć problem z cieknącym paskiem tylko ze u mnie cieknie na róg siedzenia pasażera i zwrócilem uwage że wyciekała woda pomiedzy łaczeniami plastika który jest na słupku a plastikiem którzy podtrzymuje podsufitkę przy tylnych drzwiach. Co ciekawe podsufitka jest sucha ale za to uszczelka na górze drzwi tylnich jest wilgotna. Możliwe ze to ta uszczelka przepuszcza wodę ?? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dopiero wczoraj udalo mi sie przekleic szybe :rotfl:

tamta byla po prostu nie fachowo wklejona, bylo tez troszke rdzy pod uszczelka i wlasnie w tych miejscach przeciekala szyba :mur:

wszystko wyczyscilem i wkleilem porzadnie i czekam na efekty :ok:

 

Potwierdzam nic juz nie cieknie i przyczyna byla przednia szyba :hurra:

wczoraj wlozylem wykladzina do srodka samochodu i jest sucho jak pieprz :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -pawlo111

a ja dopiero kupilem paska z szyberdachem elektrycznym ale nie dziala. No i wlasciciel poprzedni obkleił na dachu w koło taśmą szyberdach bo podobno sie lala woda przez uszczelke... A z ta taśma to to kiepsko wyglada :kwasny: i co teraz zrobić? silniczek mam spalony i nie wiem. Szyberdach ma odpływy? Czy jest możliwe ze woda sie lala przez uszczelke szyberdachu? :znudzony::niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że woda się leje przez tą kosmatą uszczelkę to normalne, jej zadanie jest takie żeby woda nie lała się "ostrym strumieniem" i zabezpiecza mechanizmy przed syfem. Szyberdach ma 4 odpływy i pewnie któryś się zatkał lub spadł wąż.

Odpływy przednie są w przednich rogach, tylne na końcu prowadnic (trzeba zdjąć podsufitkę żeby się do nich dostać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko że kolega ma spalony silnik więc nie otworzy dachu elektr; ale z tego co pamiętam to można otworzyć go ręcznie, jak juz to zrobisz to włóż długi, prosty i w miare gruby, ale nie za bardzo drut, polecam miedziany (sam takiego używałem) i włoż w te przednie otwory, no a tylnie to tak jak kolega pisał, trza zdjąć podsufitke troszke roboty jest, ale przy okazji, że zdejmiesz podsufitke możesz sobie wymienić materiał na niej na piękny kremowy welur :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -pawlo111

no dobra chlopaki ale musze otworyc szyber? inaczej nie da rady przetkac nawet jak podsufitke sciagne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągniesz podsufitkę to możesz ściągnąć węże od dołu i przetkać je bez otwierania szyberka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności