Skocz do zawartości
asik82

Badanie Diagnostycznie ...ciekawostka i przestroga

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat : Slaweeek

Co do zenona, wywalaj, co do szyb, to poszukaj znajomego mającego passata, i pożysz od niego na godzinę szyby, szybko się przekłada, trzeba tylko boczki zdjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usunąłem już, bo jeszcze się obrazisz

 

już się wypłakałem w mamowych ramionach, jest ok

 

ile razy przeczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile razy przeczytałeś?

Ani razu :P

Podczyśćmy to, bo robimy OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co tracisz kollego HID to nie zwykle lampeczki gwaratuje ci ze bys ich nie zamienil na ori jak bys nie musial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ani razu

 

oj kłamczuszek z ciebie :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiesz co tracisz kollego HID to nie zwykle lampeczki gwaratuje ci ze bys ich nie zamienil na ori jak bys nie musial

oj żeby Ci ich nigy nikt w nocy w korku nie potłukł jakimś młotkiem ;)

 

kurcze, no ... autor tematu ma samochód z zamontowaną spawarką i ciemne szyby z przodu, i czemu się dziwi?! AAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaa :lol :lol :lol

 

:offtopic

 

---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

 

CZekam na propzycje kolegow jak "bezkolizyjne" ogarnac ten temat.

 

założyć normalne lampy i zdjąć folię z szyb... czego się spodziewasz? Przeciez zatrzyma Cię pierwszy patrol w nocy, który nie będzie w stanie dostrzec kierowcy lub będzie im "za niebiesko" z przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest Polska właśnie... kolega ma pretensje do diagnostów, że jest lolkiem jadącym na przekonaniu "jak oni mogą mnie tak traktować". Dla takich jak ty kula w kolano to za mało, bez kitu.

Za takie podejście powinno się dawać bana na pół roku - pół roku bez prawka tak, żeby przemyśleć swoje podejście.

A te "nie zwykłe lampki" to ja mam nadzieję, że ktoś zdenerwowany to Ci wybije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko dodam, że skrupulatność diagnosty (nareszcie :hurra) może mieć związek z ostatnimi zakupami dla Policji - LINK

 

 

Przenoszę do Ogólnego o motoryzacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te "nie zwykłe lampki" to ja mam nadzieję, że ktoś zdenerwowany to Ci wybije.

Zmnien ton kolego i zejdz ze mnie bo twe "niezwykle ......ki" ktos ci wybije

 

Nie potrzebuje takich rad...........

 

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

 

No i ***** Smietnik ..BraVOOOOOOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmnien ton kolego i zejdz ze mnie bo twe "niezwykle ......ki" ktos ci wybije

 

Daj na luzzz i nie daj się sprowokować, ale musisz zrozumieć to że diagnosta tak jak i ty (chyba) ma żołądek i rodzinę i coraz rzadziej będzie się podkładał.

tony_w być może podał właściwy powód, więc bez stresu doprowadź auto do stanu pierwotnego i będzie ok. Wiem że "spawarka" lepiej świeci ale pomyśl o innych użytkownikach drogi.

pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ***** Smietnik ..BraVOOOOOOO

Sprawdź najpierw zanim zaczniesz tu bluzgać...

I wyluzuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzowałem..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie zauwazylem zeby mnie cos oslepilo ze stron auta z dokladanym hidem do soczewek, dobrze ustawionym.

Napewno wole takich uzytkownikow drog niz idiotow ze zwyklymi lampami, zarowami 100W swiecacymi prosto w slepia:/

 

a co do autora watku to nie wiem jaki masz atest ale napewno nie na przednie szyby, bo zadna szanujaca sie firma by sie pod nim nie podpisala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMS Car Design Lodz

wszyscy tam sciemniaja szybki .........heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmnien ton kolego i zejdz ze mnie bo twe "niezwykle ......ki" ktos ci wybije

 

Nie potrzebuje takich rad...........

 

Heheheh, nie napinaj się, bo Ci żyłka pęknie, i będzie wstyd.

Wywal ksenon, zdrap folię, bądź na drodze legalny. Proste i przejrzyste. O ile ego pozwoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tyle, w tym miesiącu już kilku z moich znajomych musiało j przy panu/ pani policjant zdzierać czym mieli pod ręką folie z szyb to po primo, a po sekundo nie jeden już zakupił zwykłe żarówki do lamp. ;)

 

Dziś wracając z rzeszowa, wyprzedził mnie pasat b5 z sprawarką w lampach h7 h4, za pare km jak zatrzymywałem się w sklepie koło kolbuszowej, ten sam kierowca stał razem z oplem vectrą czarna ( misiaki) i coś pod maską gmerał. ;) Biedny musiał hidy wyciągnać i zarówki zwykle kupic na stacji benzynowej.

 

Jaki z tego morał? Koniec spawarek jest blisko.

 

Do kolegi który ma taki problem z przeglądem:

 

Myśli się nie tylko o sobie poruszając się na drodze ale także o innych jej użytkownikach. Nie jest miło jechać i być oślepianym, bo Ty chcesz mieć lepsze światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koledzy nie jestem zwolennikiem wkładania do samochodu niczego co nie jest oryginalne ale fabryczne reflektory w B5 po lifcie są tragiczne. Nie miałem samochodu z gorszymi światłami. Nie dziwię się tym co wsadzają HIDy. Mówię oczywiście tylko o soczewkach. Jak światła są dobrze ustawione to nic mnie nie oślepia. Ale jak ktoś włoży HIDy do zwykłego klosza w pełnoletniej Astrze to szlag może trafić.

Mój kolega miał kontrolę policyjną. Jeden z policjantów zwrócił uwagę na światła (HID) a drugi powiedział, żeby go puścić. Stwierdził, że też ma takie bo mu lepiej drogę oświetlają. Tak więc różnie na kontroli można trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jeździjcie tak po koledze panowie. Bez przesady, w pasku po lifcie ksenon w soczewce jest jak najbardziej do przyjęcia. Są oczywiście różnice w lampach na ori ksenon, ale sama soczewka jest taka sama. Jeśli lampy są prawidłowo wyregulowane i czyste nikomu krzywdy nie robią nie popadajmy w paranoje.

 

Co innego ksenon w reflektorach niesoczewkowych, a jeśli na dodatek szkło jest ryflowane to już zupełna tragedia, np B5 przed liftem. Tu faktycznie można uprzykrzyć życie innym użytkownikom dróg. Lecz nasz kolega nie ma takiego problemu.

 

Inną sprawą jest barwa świateł. Jeśli ma się temperaturę 4300 jest spokojnie i nikt się nie czepia - sam jeżdżę już 4 rok i nie miałem problemów. Co innego wysokie temperatury, np 8000, to już świeci wybitnie na niebiesko i na takie cuda faktycznie policja jest wyczulona.

 

Fabryczne H7 w pasku po lifcie to porażka. Już Wartburg sąsiada lepiej świecił. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie jeździjcie tak po koledze panowie. Bez przesady, w pasku po lifcie ksenon w soczewce jest jak najbardziej do przyjęcia.

 

Definitywnie potwierdzam stwierdzenie kolegi !!!!!!!! Tak wlasnie jest i wez tu Xenon wymontuj to taj jak bym silnik 1.4 wsadzil

A swiatelka mam dobrze ustawione i wlasnie soczewa nie oslepja chyba ze jest wyje.... na max w gore i podcioagnieta na poziomowaniu wew auta wtedy tak

Pozdrawiam goraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w pasku po lifcie ksenon w soczewce jest jak najbardziej do przyjęcia. Są oczywiście różnice w lampach na ori ksenon, ale sama soczewka jest taka sama.

Różnica tylko w przesłonie (ruchoma w bixenonie), spryskiwaczach i samopoziomowaniu-ale o tym inny temat.

Sprawa jest prosta-są przepisy, są homologacje-i tego trzeba się trzymać. Wprowadzając w życie jakiekolwiek przeróbki musimy się liczyć z tym, że są inni użytkownicy dróg (którym nie należy uprzykrzać życia), homologacje i przepisy. Przez dłuższy czas wielu osobom udawało się obchodzić przepisy i jeździć na HID'ach-ale to się chyba będzie powoli kończyć.

Jeszcze jakiś czas temu byłem przeciwnikiem HID'ów-w jakiejkolwiek formie-dopóki sam nie przekonałem się na własnej skórze do zestawu HID w soczewce-dobrze wyregulowane nie oślepiają-ale to kolejny OT...

Do osoby, która założyła temat-musisz zamontować żarówki H7 i zerwać tą folię-inaczej długo będziesz szukać przeglądu.

O światłach już nie wspominając (bo ilu użytkowników tyle opinii)-folię musisz zerwać, bo po ciemku gorzej będziesz widział-i wyjeżdżając kiedyś z podporządkowanej ulicy wieczorem możesz mieć nieoświetlonego rowerzystę (dla przykładu) na sumieniu. Są jakieś normy przepuszczalności światła (o których już wcześniej wspomniano) i te normy muszą szyby spełniać.

Koniec tego gadania :!:

A temat może przypomnieć kierowcom, którzy mają HID i ciemne szyby, że mogą mieć problem z policją czy badaniem technicznym-koniec i kropka.

A moderatora proszę o zamknięcie tematu-bo chyba już wszystko zostało tutaj powiedziane-dalsza dyskusja doprowadzi jedynie do kłótni.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności