Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

linki działają - przynajmniej u mnie i od razu ostatni odradzam... to jakaś pomyłka, chociaż pomysł z zamontowaniem ledów koło kierunków z przodu już tutaj roztrząsaliśmy, ale ten zestaw to chyba "choinkowy" bardziej niż poważna sprawa.

marcinie9962 - poczytaj sobie trochę ten temat, bo sporo różnych propozycji było tutaj wrzucanych i wiele bardzo ciekawych - może coś z tego wybierzesz (chociaż Twoje dwie pierwsze propozycje są całkiem fajne) - bez lenistwa - do roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatni odradzam... to jakaś pomyłka, chociaż pomysł z zamontowaniem ledów koło kierunków z przodu już tutaj roztrząsaliśmy, ale ten zestaw to chyba "choinkowy" bardziej niż poważna sprawa.

nie no obok kierunków bym nie montował tego nawet tylko na dole obok przeciwmgielnych żeby to ludzko wyglądało :D no może i pod choinkę podchodzi :D więc już odpada :D

 

poczytaj sobie trochę ten temat, bo sporo różnych propozycji było tutaj wrzucanych i wiele bardzo ciekawych - może coś z tego wybierzesz

no to się będę musiał poczytać dokładnie jak zachęcasz :D

 

(chociaż Twoje dwie pierwsze propozycje są całkiem fajne) - bez lenistwa - do roboty

no właśnie któryś z tych bym brał bo też mi się wydają takie w miarę chyba najlepsze a zwłaszcza ten http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140462553171&ssPageName=STRK:MEWAX:IT no będę chciał kupić i zacząć coś działać :)

dzięki ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że troszkę przycichło...

 

Znalazł ktoś może coś ciekawego do naszych pasztetów?

Coś tańszego niż 200 euro a dedykowane do b6!!! :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazł ktoś może coś ciekawego do naszych pasztetów?

Coś tańszego niż 200 euro a dedykowane do b6!!!

 

Na przykład to:

http://allegro.pl/profesjonalne-swiatla-do-jazdy-dziennej-vw-audi-i1516029923.html

 

Miałem chrapkę na te kratki z Reichu, ale wypsztykałem się z kasy i chyba raczej zdecyduję się na takie właśnie. Wyglądają zacnie, chociaż wątpię, żeby tak ładnie się wpasowały w kratki, jak na zdjęciu (tam Pasek ma sportowy zderzak - trochę inny wzór od standardowego).

Anyway...

Czy ktoś poza opisami montażu kaich świateł, mógłby wkleić zdjęcia coby można było zobaczyć, skąd fizycznie ten "plus", a skąd ta "masa" no i gdzie to cholerstwo faktycznie podłączyć. Chodzi mi o praktyczne wykonanie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anybody? Panowie, ktokolwiek montował jakieś "zwykłe" światła? Bardzo proszę o zdjęcia podłączenia okablowania (chodzi mi głównie skąd zasilanie i jak podłączyć do świateł postojowych). Raczej laikiem jestem w takim majsterkowaniu, ale ze zdjęciami sobie poradzę.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o poniższych lampach?

http://cgi.ebay.pl/LED-Tagfahrlicht-Scheinwerfer-VW-Passat-3C-2005-2010-/200572514152?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2eb30daf68

 

Poprawcie jeśli sie myle, a dokładniej mowiąc w zestawie jest rownież "uchwyt" montażowy do przymocowania w zderzaku(widoczny na zdjęciach)? .

Nie posiadam halogenów i oferta jest powiem szczerze interesująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karman, tak, te uchwyty sa w zestawie. Z tym, ze te swiatla to nie sa halogeny a tylko swiatla do jazdy dziennej.

 

@Prymas - moj sasiad montowal LEDy, ale zlecil to jakiemus magikowi. Pokazywal mi podlaczenie, i wszystko szlo do tej puszki pod maska po prawej stronie. Ale tez sie zbytnio nie znam, wiec nic wiecej dokladnie powiedziec nie moge.

 

PS. Zeby zamontowac ledy w zderzaku, musial wyciac jedno zeberko.

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to wiem, celem jest kupno jako światła dzienne (pod czujnik światła ) korzystająć z faktu braku halgenów.

Wielkie dzieki . :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Koledzy proszę o podpowiedź, mam zamiar nabyć DRLy:

http://allegro.pl/daylight-4-led-swiatla-dzienne-philips-drl-krakow-i1518838113.html

lub te:

http://allegro.pl/led-daylight-swiatla-dzienne-philips-drl-2-x-5-led-i1527907432.html

Ktoś ma ktoś z w/w.

Czy wystarczą 4 diody z pierwszego zestawu czy lepiej dopłacić stówkę i kupić ten drugi?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulco - mysle, ze 4 diody wystarcza i bedzie OK. Doplacac stowke dla jednej diody...?

Trzeba tylko zwrocic uwage na to, gdzie i jak zainstalowac ten zestaw. Tzn wziac dokladne wymiary tych lamp i dopasowac najpierw na sucho w swoim Pasku, zeby potem sie nie okazalo, ze trzeba cos ciag, kroic i kombinowac.

 

Swoja droga - prosilbym tych juz majacych zainstalowane TFL, o info, ktore zestawy sa Plug and Play, czyli bez kodowan, wycinan zderzaka itp.

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba by było cosik wycinać w kratkach to raczej pewne... LEDy pasujące najlepiej (wg mnie) są z tych większych i raczej nie wpasują się idealnie między żeberka. Cosik trzeba będzie podciąć, to raczej pewne... Ale to nie problem - przynajmniej tak mi się wydaje. Bardziej martwię się podłączeniem, głupio by było narobić sobie kłopotu jakimś zwarciem...

 

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

 

dlatego też osobiście liczę na kogoś, kto już ma to za sobą i dysponuje fotkami podłączeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie świateł do jazdy dziennej, dzisiaj widziałem Paska B7, który miał włączone halogeny jako światła do jazdy dziennej ( światła mijania i postojowe były wygaszone ). Czy jest szansa, żeby w B6 sobie tak zaprogramować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie świateł do jazdy dziennej, dzisiaj widziałem Paska B7, który miał włączone halogeny jako światła do jazdy dziennej ( światła mijania i postojowe były wygaszone ). Czy jest szansa, żeby w B6 sobie tak zaprogramować?

 

Nooo ale b7 to ma już fabryczne światła do jazdy w dzień :)

Pewnie że możesz sobie zaprogramować np. vcds halogeny jako światła do dziennej jazdy :) pomijam fakt-obowiązujących przepisów :P

 

Oooo tu masz kodowanie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=586978#post586978 i poczytaj najlepiej cały temat :)

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie świateł do jazdy dziennej, dzisiaj widziałem Paska B7, który miał włączone halogeny jako światła do jazdy dziennej ( światła mijania i postojowe były wygaszone ). Czy jest szansa, żeby w B6 sobie tak zaprogramować?

 

da, ale trochę nielegalnie - brak homologacji, ale sporo osób to włącza VCDS.

ja mam światła w trybie amerykańskim, palą się tylko żarówki od świateł mijania na 60%mocy. można amerykańskie przenieść na przeciwmgłowe przednie, również regulując moc świecenia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam amerykany, ale na 100%.

Jak próbowałem ściemnić to wywalało błąd na vcdsie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym passacie w wersji bez ksenonu są dwie żarówki i dwa odbłyśniki w dolnych rogach zderzaka. Halogen i dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info Panowie, nie wiem czemu ale zawsze mnie ciągnie do rozwiązań, które nie są za bardzo zgodne z przepisami :) choć jak przełączę na Amerykany i obniżę na 60% mocy to powinno być cool

Edytowane przez Juma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rób Amerykanów, ustaw na Skandynawię. Naprawdę lepszy wariant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rób Amerykanów, ustaw na Skandynawię. Naprawdę lepszy wariant.

 

skandynawię mamy jak pokrętło od świateł zostawimy w położeniu świateł mijania. dodatkowo możemy łatwo i szybko wyłączyć oświetlenie.

w czym skandynawia jest lepsza od ameryki? pytam z ciekawości. ma 100% legalności oczywiście, i co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności