Skocz do zawartości
Rosa

Gdzie zaślepić EGR i co to za część ..

Rekomendowane odpowiedzi

No to panowie kasujemy posty. ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę zaślepieć EGR w moim samochodzie PASSAT 1.9TDI 3B2 ATJ 115 KM.

Mi koledzy doradzali zaślepienie EGR w miejscu 4. ROzumiem ze w tym meijscu za bardzo nie można bo patrząc na fotkę (proszę o sprawdzenie mnie):

- po lewej od zaworu egr jest rura doprowadzająca świeze powietrze

- powietrze z silnika do ponownego przepalenia wpada do zaworu w miejscu nr 2 (przez chłodniczkę itp - układ nr 3)

- miejsce 4 to wlot powietrza do silnika - mieszanka czystego i przepalonego już

 

Cieżko chyba dobrać się do 1 i 2 gdy silnik jest na miejscu :) Wystarczy wyczyścić zawór i wepchnąć kulkę w przewód podciśnienia?

Jak zdjąć EGR w miim silniku? Do jednej ze śrub mam 5 mm miejsca wolnego i żaden klucz tam nie wejdzie.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi koledzy doradzali zaślepienie EGR w miejscu 4.

:rotfl: Tylko nr1 bądź 2 na fotce.

Cieżko chyba dobrać się do 1 i 2 gdy silnik jest na miejscu

Nie ma tragedii, znam gorsze miejsca.

Jak zdjąć EGR w miim silniku? Do jednej ze śrub mam 5 mm miejsca wolnego i żaden klucz tam nie wejdzie.

Jak odkręcisz tą rurę łączącą EGR z kolektorem, to powinieneś się do niej dobrać. Chyba że w ATJ wygląda to inaczej i nie myślimy o tej samej śrubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podeślę parę fotek:

1- tutaj nie zaślepiamy EGR tak?

2 - śruby do odrkęcenia zaworu

2' - śruba do której nie ma dostępu

3 - tutaj zaślepiać? Czym?

 

180620103121.th.jpg

 

180620103161.th.jpg

 

180620103151.th.jpg

 

Jak się dobrać do tej śruby?

Gdzie i czym zaślepiać EGR?

Chce tez wyczyścić kolektor bo ostatnio samochód dużo pali. Czy EGR trzeba ściągać żeby to zrobić?:) Może warto wszystko za jednym razem machnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy chłodnicę spalin (automat) to najprościej jest zaślepić w miejscu nr 1 na pierwszym zdjęciu. Prosto, szybko i przyjemnie. Są tam dwie śruby i uszczelka metalowa. Ja odrysowałem uszczelkę w puszce po coli dwa razy i podłożyłem z jednej i drugiej strony uszczelki i już. Temperatury tam dużej już nie ma bo chłodnica obniża temp spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem operację samodzielnie :)

Wyczyściłem EGR, doloty i rurry...Odłączyłem też wężyki podciśnienia sterujące zaworem.

Spalanie spadło o 3l na 100km!!! Auto jest dynamiczne i super jeździ. Teraz w kwasówce zrobię zaślepkę w kształcie uszczelki, o której pisał Patrick. Wydaje mi sie, że ciśnienie spalin może samodzielnie lekko podnieść wieczko zaworu i troche tego wleci. Dodatkowo będę wybebeszał cały zawór - słyszałem, że te zastawki wewnątrz powodują zbędne zawirowania powietrza. W moim silniku nie mam chłodnicy spalin (albo jest w bloku silnika :P), po chwili pracy rura jest gorąca bardzo i zdecydowałem, że puszka po coli to za mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :))))) Już chciałem do znajomych lecieć żeby mi coś takiego zrobili a tu proszę.... Jeszcze raz dzięki zaraz zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolego :))))) Już chciałem do znajomych lecieć żeby mi coś takiego zrobili a tu proszę.... Jeszcze raz dzięki zaraz zamawiam :)

 

U mnie tez juz kupione ale lezy i czeka na odpowiednia chwile zeby zalozyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę warto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez juz kupione ale lezy i czeka na odpowiednia chwile zeby zalozyc

 

Sprawdzałeś już u siebie wcześniej? W moim AVF po kilku kilometrach wywala błąd na desce.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałeś już u siebie wcześniej? W moim AVF po kilku kilometrach wywala błąd na desce.

 

pzdr

 

Poki co zatykalem tylko wezyk od podcisnienia - przejechalem tak ok 300km - nic sie nie dzialo. Byc moze dlatego ze zaworek juz jest zmeczony i sam sie lekko uchyla pod cisnieniem spalin - nie wiem.

Byc moze wyjsciem w Twojej sytuacji jest taka zaslepka, ktora czesciowo tylko ogranicza doplyw spalin

http://allegro.pl/item1090689983_zaslepka_zaworu_egr_tdi_vw_audi_skoda_seat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zaworek uchyla się pod naporem ciśnienia spalin kumulujących się w dolocie spalin do zaworu. Według mnie błąd może wyskakiwać ponieważ zaślepiłeś tylko 1 wężyk, a przecież EGR sterowany jest zaworem podciśnienia do klapki świeżego powietrza i klapki spalin. Jak prześledzisz trasy przewodów ciśnieniowych to zobaczysz że całość jest ze sobą skorelowana i zahacza o przepływkę i czujnik w rurze powietrza.

Ja mam na razie wypięte wężyki (od świeżego powietrza i spalin) z EGR i rzucone luzem bez zaślepiania (po co zawór męczyć niech dmucha sobie bez przemęczania). Przejechałem 800km w ten sposób i nie ma żadnych problemów, a auto jeździ cudownie - dostał nowe życie.

Spodziewam się, że przy zaślepieniu metalową zastawką będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poki co zatykalem tylko wezyk od podcisnienia - przejechalem tak ok 300km - nic sie nie dzialo. Byc moze dlatego ze zaworek juz jest zmeczony i sam sie lekko uchyla pod cisnieniem spalin - nie wiem.

Byc moze wyjsciem w Twojej sytuacji jest taka zaslepka, ktora czesciowo tylko ogranicza doplyw spalin

http://allegro.pl/item1090689983_zas...koda_seat.html

Myślałem o tym.

 

Według mnie błąd może wyskakiwać ponieważ zaślepiłeś tylko 1 wężyk, a przecież EGR sterowany jest zaworem podciśnienia do klapki świeżego powietrza i klapki spalin. Jak prześledzisz trasy przewodów ciśnieniowych to zobaczysz że całość jest ze sobą skorelowana i zahacza o przepływkę i czujnik w rurze powietrza.

Zaślepienie podciśnień nie ma tu nic do rzeczy, to kwestia softu który sie burzy na podstawie danych z przepływki.

 

Ja mam na razie wypięte wężyki (od świeżego powietrza i spalin) z EGR i rzucone luzem bez zaślepiania (po co zawór męczyć niech dmucha sobie bez przemęczania)

To uważam za bardzo "głupie" rozwiązanie, spieprza ci bokiem podciśnienie wykorzystywane jeszcze do sterowanie turbinką i wspomagania hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te zawory powiązane z EGR nie są w żaden sposób powiązane z hamulcami czy turbiną... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież te zawory powiązane z EGR nie są w żaden sposób powiązane z hamulcami czy turbiną...

 

Uważasz że są podłaczone do innej pompy vacum ?? ;)

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważasz że są sterowane z innej pompy vacum ??

Hmm... ;p Sterowanie z tej samej ale wydawało mi się że to ten zawór (np sterujący klaką spalin z EGR) wytwazra ciśnienie w przewodzie na podstawie sygnału sterującego...a nie jest tak że główna pompa je wytwarza i rozprowadza wszedzie.. :> Jak to więc jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj są, bo zawór egr sterowany jest podciśnieniem, które wytwarzane jest przez pompę podciśnienia (bo samo w sobie w dieslu nie występuje, tak jak w benzyniaku) która to jeszcze daje ciśnienie na sterowanie zmienną geometrią turbiny i zasilanie serwa.

Zaślepienie przewodów ma coś do rzeczy-nie jest to tylko kwestia softu. U siebie zaślepiłem na chłodnicy spalin dopływ spalin i zero błędów. Zrobiłem parę tysięcy, pojechałem do Polski i w PL zaślepiłem sobie przed wyjazdem wężyk przy samym zaworze. W drodze do UK, przed samym wjazdem na prom we Francji złapał błąd i włączyła mi się kontrolka silnika. Błąd zaraz skasowałem i póki co się nie pojawił. Przed zaślepieniem wężyka nic takiego nie było.

U taty w takim samym silniku i roczniku, tylko bez chłodnicy spalin bo to manual, zaślepiłem tylko wężyk przy samym egr i praktycznie od razu po ruszeniu wywaliło błąd. Zaślepić dolotu spalin jeszcze nie miałem czasu w nim i nie wiem czy wywali błąd czy nie.

 

---------- Post added at 14:42 ---------- Previous post was at 14:41 ----------

 

Hmm... ;p Sterowanie z tej samej ale wydawało mi się że to ten zawór (np sterujący klaką spalin z EGR) wytwazra ciśnienie w przewodzie na podstawie sygnału sterującego...a nie jest tak że główna pompa je wytwarza i rozprowadza wszedzie.. :> Jak to więc jest?

 

Zawór faktycznie rozprowadza, ale w momencie gdy puścisz wężyki luźno to tracisz podciśnienie tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... ;p Sterowanie z tej samej ale wydawało mi się że to ten zawór (np sterujący klaką spalin z EGR) wytwazra ciśnienie w przewodzie na podstawie sygnału sterującego...a nie jest tak że główna pompa je wytwarza i rozprowadza wszedzie.. Jak to więc jest?

zawór to zawór, albo otwiera albo zamyka. Resztę Patrick juz Ci wyjaśnił ;)

 

U taty w takim samym silniku i roczniku, tylko bez chłodnicy spalin bo to manual, zaślepiłem tylko wężyk przy samym egr i praktycznie od razu po ruszeniu wywaliło błąd. Zaślepić dolotu spalin jeszcze nie miałem czasu w nim i nie wiem czy wywali błąd czy nie.

Ja zaślepiałem podciśnienie, blaszkę też wkładałem, i zawsze wywala bład. Jedyna opcja jak to jest wykrywane wg. mnie to pomiary przepływki. Zreszta nie specjalnie mi na tym zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja...zaraz wpakuję tam śrubkę jakąś:)

Blaszkę zamontuję jak tylko dojdzie pocztą. Dam znać jakie efekty i czy nie mam błędów.

 

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

 

A nie możesz zostawić przewodów podłączonych tylko:

- wykręcić klapkę świeżego powietrza z zawory

- zaślepić rurę ze spa;linami blaszką

 

Czy w takim przypadku nie stracisz tylko trochę podciśnienia do sterowania zaworem?

Zawór nie puści spalin bo EGR zaślepiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności