Skocz do zawartości
Patryk_

Wypadek samolotu rządowego...

Rekomendowane odpowiedzi

:zalamany::zalamany::zalamany::zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie szok [*][*] co sie dzieje w tym kraju :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieda, dla mnie to w ogóle jest porażka organizacyjna naszego kraju. W mojej poprzedniej korporacji, w której pracowałem, były przepisy zabraniające lecieć jednym samolotem (lub innym środkiem komunikacji) iluś tam osób odpowiednio ważnych. W głupiej korporacji! A u nas od momentu spadku śmigłowca z premierem Millerem była dyskusja na temat bezpieczeństwa głów państwa, zakupu maszyn itd. Nikt nie wyciągnął wniosków - to jest szczyt głupoty, który pośrednio doprowadził nas do dzisiejszej katastrofy. Paskudna sprawa ;/ Powtórka była z wojskowym samolotem CASA i znowu nic! Idiotyzm! Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało sie i tyle.Tragedia.Popieram Jedrusa.To wkońcu forum motoryzacyjne wiec po co zmieniać szatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz sie naucza, i bedzie mowa, ze polak madry po szkodzie

 

[*]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra Panowie, masakra! Nie wiem jak to opisać. [*]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za swojego nowego temata na forum obudziłem się od razu i nie pomyślałem tylko napisałem chyba nadal jestem w szoku. tragedia jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tvn prawdopodobnie 3 osoby przeżyły.

Ale to jeszcze nieoficjalne widomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tragedia.. Inaczej się tego nie da określić.. Lotnisko w Smoleńsku nie przystosowane względem długości samolotu, system awiacyjny Tupolewa nie przystosowany do systemu w Smoleńsku, 4 razy próbował niby podchodzić do lądowania i zahaczył o drzewo?! Przecież 36 pułk to nie są kretyni!! Brak mi słów, po prostu brak!! PLL LOT Tu-154 wycofały już dawno, bo to przeżytek.. Te gówna są jeszcze m.in. w liniach lotniczy Białorusi i Rosji a na świecie użytkuje się jeszcze około 600 tych samolotów, ale nie są używane, jako samoloty rządowe (poza Polską)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szok, szok i jeszcze raz szok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska powoli, powoli...

wiadomo, że TU-"polew" orłem przestworzy był kilkadziesiąt lat temu, ale skąd wiecie, że gdyby lecieli nowym, czy 2-3letnim samolotem to by nie spadli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródła wojskowe podają, że 15 min przed lądowaniem prezydenta służby kontrolne lotniska zabroniły lądować wojskowemu Ił-76 ze względu na złe warunki. On odleciał gdzie indziej. Pilotwi prezydenta tez nie zalecali lądować. Ale zabronić mu nie mogli.

 

Ekspert wojskowy wyjaśnił "Gazecie", że na pól godziny przed lądowaniem samolotu prezydenckiego na lotnisku Siewiernyj miał wylądować wojskowy Ił-76 z Moskwy, który wiózł oddział fynkcjonariuszy Federalnej Służby Ochrony (odpowiednik BOR-u). Pilotował lotnik ze Smoleńska dobrze znający miejscowe warunki. Dwa razy podchodził do lądowania. W końcu zawrócił na moskiewskie Wnukowo.

 

Kontroler lotów radził pilotowi samolotu prezydenta, by ten ze względu na mgłę lądował w Mińsku. Lotnisko w Smoleńsku nie ma automatycznego systemu naprowadzania. Do grudnia, było to lotnisko wyłącznie wojskowe, przede wszystkim dla samolotów transportowych, które są tu remontowane. Dopiero od tej pory jest wojskowo-cywilnym"

 

Źródło >> http://wyborcza.pl/1,75478,7752603,Odradzano_ladowanie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontroler lotów radził pilotowi samolotu prezydenta, by ten ze względu na mgłę lądował w Mińsku.

 

Pytanie kto zarządził lądowanie w Smoleńsku. Niby to pilot podejmuje ostateczną decyzję, ale jak wiadomo presja czasu i miejsca mogła nieco wpłynąć na jego działania.

 

Mam dziwne wrażenie, że czarne skrzynki "nie dadzą" się odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] szok, straszna tragedia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było nie było, gdzie się nie wejdzie to przy każdym logo strony widać czarną wstążkę ...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewyobrażalna tragedia :!: :!:

Nie roztrząsajmy tu kto jaki był i kto kogo lubił. To naprawdę nie ma sensu w tym momencie.

Zginęło wiele wybitnych osobistości, a przede wszystkim ludzi - Polaków :!:

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli potrafimy "postawić" świąteczną choinkę na Forum to w obliczu tragedii,która dotyczy nas wszystkich Polaków, "wywieszenie" flagi narodowej z przywieszonym kirem byłoby na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo ostrzeżeń i kierowania na lotnisko zapasowe, pilot wykonał aż 4 podejścia do lądowania, więc ewidentnie wina pilota. Nie ma się co oszukiwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ją nie próbuje nikogo oszukiwać. Próbuje zachować powagę, skupiając się na tym co się stało i dlaczego się stało. W przeciwieństwie do innych dyskutujących o Tusku, gejach czy polityce w ogóle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności