Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomuzcie mi i powiedzcie jak fachowo nazywa sie pasek od wspomagania szukam i nie moge znalesc czegos takiego. wyskakuje mi rozrzadu wielorowkowy,alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielorowkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielorowkowy to chyba raczej jest na altenratorze, i pompie wody. Natomiast na wspomaganiu jest zwykły tzw klinowy... tak mi się wydaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, ty masz prawdopodobnie dwa klinowe-na wspome i na alternator, trochę nowsze roczniki mają wszystko pędzone jednym paskiem wielorowkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek klinowy. Sam ostatnio wymieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Są dwa paski, jeden szeroki tzw. wielorowkowy napędza aleter i pomp wody, a drugi cienki tzw. klinowy który napędza wspomaganie.

Były też wersje w których pasek wielorowkowy napędzał też klime (jak ktoś ma :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. zależy jak wygląda spód paska tzn. miejsce styku z kołami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy trudno jest wymienic dlugi przewod wspomagania ten od pompy do maglownicy? i czy ewentualnie ma ktos moze taki na sprzedaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie jak naciagnac pasek wspomagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie, na dole przy pompie masz śrubę, jak wejdziesz w kanał to ładnie widać od spodu przy pompie; jak nie chcesz włazić do kanału i szukać, wejdź w szukajkę, gdzieś są nawet moje fotki nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez byłbym chętny na te fotki a nie moge ich znaleźĆ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy trudno jest wymienic dlugi przewod wspomagania ten od pompy do maglownicy? i czy ewentualnie ma ktos moze taki na sprzedaz?
jest kiepski dostęp aby odkręcić/przykręcić ten koniec przy maglownicy. Ale dla chcącego nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacz jest przy prawym nadkolu, aby wygonie się tam dostać bez kanału, wystarczy zdjąć prawe koło, podnieść samochód troche do góry, klucz nr 13 i 2 minuty roboty. jak już ktoś oglądnie ten napinacz, będzie wiedział co i jak, proste jak budowa cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności