Skocz do zawartości
zaba-30

Aktywacja radaru dystansu (ACC) w tempomacie passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamietam on mody robił u romeo9999, ale on chyba bana dostał na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co musi być BMM/BMP? W autoscanach w google jest kilka PD-ków ale najwięcej chyba BMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....postawił  na placu i samo się naprawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, radekrp90 napisał:

Ale co musi być BMM/BMP? W autoscanach w google jest kilka PD-ków ale najwięcej chyba BMR.

ten co miał tego B6 z opisu wynika ze ma BMA  a to jest Siemens 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W B6 ( czerwony licznik )  z 2008 roku z fabrycznym ACC. Planuję zmienić licznik na ten z bialym podswietlaniem. 

Czy po zmianie licznika i przelacznika zespolonego ( ten z przyciskiem od asystentów na manetce kierunkowskazów) uda się uruchomić Front Assist, np po przeflashowaniu radaru do nowszej wersji ?

Z góry dziękuje za odp :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałabym dołożyć Acc do swojego passacika rok 2009 dgs 2.0 cbab zwykły tempomat już posiadam .Czy mógłby ktoś mi wypisać numery podzespołów które będą mi potrzebne. I w jaki sposób to podłączyć oraz zakodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy radar o numerze 3C0907567E będzie pasował jako zamiennik numeru 3C0907567D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tipacz96vc napisał:

Czy radar o numerze 3C0907567E będzie pasował jako zamiennik numeru 3C0907567D?

tak, bedzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem "nowy" radar. Wykodowalem zwykły tempomat. Przy próbie zakodowania ACC pojawia się błąd jak na zdjęciu poniżej. Zwykły te.pomat mogę ponownie zakodować i przyjmuje kodowanie a tego nie chce. Próbowałem wyłączyć zapłon na chwilę i nawet próbować po kilkunastu godzinach i bez skutku to samo.

IMG20251124183000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2025 o 17:49, Tipacz96vc napisał:

Zamontowałem "nowy" radar. Wykodowalem zwykły tempomat. Przy próbie zakodowania ACC pojawia się błąd jak na zdjęciu poniżej. Zwykły te.pomat mogę ponownie zakodować i przyjmuje kodowanie a tego nie chce. Próbowałem wyłączyć zapłon na chwilę i nawet próbować po kilkunastu godzinach i bez skutku to samo.

IMG20251124183000.jpg

Hej!!  Sprubuj login 30903.

Edytowane przez Petro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2025 o 23:44, Petro napisał:

Hej!!  Sprubuj login 30903.

Tego kodu również nie przyjmuje. Czy jest jakaś stricte określoną kolejność kodowania? 

Czy ktoś mógł by mi napisać krok po kroku co i jak zakodować? Ewentualnie zdalnie ogarnąć temat za blika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten ECU   miał fabrycznie ACC ? czy dokładasz ? 

W dniu 26.11.2025 o 17:49, Tipacz96vc napisał:

Zamontowałem "nowy" radar. Wykodowalem zwykły tempomat. Przy próbie zakodowania ACC pojawia się błąd jak na zdjęciu poniżej. Zwykły te.pomat mogę ponownie zakodować i przyjmuje kodowanie a tego nie chce. Próbowałem wyłączyć zapłon na chwilę i nawet próbować po kilkunastu godzinach i bez skutku to samo.

 

 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Major napisał:

a ten ECU   miał fabrycznie ACC ? czy dokładasz ? 

 

Gdy kupiłem auto to radar manetka itp były w aucie ale wszystko było wykodowane - nawet zwykły tempomat. Być może uległ uszkodzeniu podczas stłuczki w Szwajcarii i pierwszy właściciel w Polsce przeraził się kosztów radaru i zaniechał. Sam radar z zewnątrz nie wyglądał na uszkodzony jednak sypał bledem "odbiór  nieprawidłowych parametrów z przedniego czujnika odległościowego tempomatu"

Edytowane przez Tipacz96vc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tipacz96vc napisał:

Gdy kupiłem auto to radar manetka itp były w aucie ale wszystko było wykodowane - nawet zwykły tempomat. Być może uległ uszkodzeniu podczas stłuczki w Szwajcarii i pierwszy właściciel w Polsce przeraził się kosztów radaru i zaniechał. Sam radar z zewnątrz nie wyglądał na uszkodzony jednak sypał bledem "odbiór  nieprawidłowych parametrów z przedniego czujnika odległościowego tempomatu"

to ze był ... nie oznacza ze był fabrycznie, moze ktoś utkną na retrofitingu 

daj VIN , zobaczymy fabryczne wyposazenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Major napisał:

to ze był ... nie oznacza ze był fabrycznie, moze ktoś utkną na retrofitingu 

daj VIN , zobaczymy fabryczne wyposazenie 

WVWZZZ3CZ6E213503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w b7.

Wpadł radar, wpadła pompa po liftingu 3AA 698 109N, manetka, 4 lata leżenia w szafie, ale wkońcu jest :fun: 

Błędów brak.

EDIT

A jednak pewne niedociągnięcia są.

Kodowanie silnika.

Cytat

Adres 01: Silnik (J623-CFGC)       Plik etykiet:. 03L-906-018-CFF.clb
   Oznaczenie elementu SW: 03L 906 018 RG    HW: 03L 907 309 AE
   Komponent: R4 2,0L EDC   H28 4679  
   Weryfikacja: 41H28---    Numer seryjny: 00000000000000
   Kodowanie: 001D0012047401080000
   Kod serwisu: WSC 00015 115 00001
   Zbiór danych ASAM: EV_ECM20TDI01103L906018RG 003005
   ROD: EV_ECM20TDI01103L906018RE.rod
   VCID: 0005DDC29B030A4FA6-8054

1 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

4332 - Sprawdzić kodowanie sterowników w obrębie magistrali danych układu napędowego 
          P1647 00 [167] - -
          [Nowa funkcja - rozszerzone informacje o kodach błędów (protokół UDS) - jest dostępna wyłącznie przy użyciu najnowszych interfejsów, oferowanych na VCDS.pl.]
          MIL zapalona - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Przebieg: 407625 km
                    Data: 2127.14.31
                    Czas: 18:38:07

                    Prędkość obrotowa silnika: 0.00 /min
                    Unormowana wartość obciążenia: 0.0 %
                    Prędkość pojazdu: 0 km/h
                    Temperatura płynu chłodzącego: 82 °C
                    Temperatura powietrza zasysanego: 37 °C
                    Ciśnienie atmosferyczne: 990 mbar
                    Napięcie zacisku 30: 12.280 V
                    Licznik cykli wyuczania po OBD: 40
                    ACC - wymagane przyspieszenie: 0.000 m/s˛
                    Odebrany status sterownika ACC-Bits 0-7: 7
                    Status usterki aktywnego układu hamulcowego-Bits 0-7: 0
                    Status interfejsu przyspieszenia układu ADR / GRA-Bits 0-7: 4
                    Przyśpieszenie: 0.000 m/s˛
                    Status silnika: COENG_READY
                    Status silnika-Test_Program_Co Eng st COMPU VERB UBYTE: 1

Kodowanie ABS

Cytat

Adres 03: ABS/hamulce        Plik etykiet: 3AA-614-109.clb
   Oznaczenie elementu SW: 3AA 698 109 N    HW: 3AA 614 109 AQ
   Komponent: J104   C2 450M VEA1 0042  
   Weryfikacja: --H07---    Numer seryjny: 00000007659997
   Kodowanie: 0121276
   Kod serwisu: WSC 05311 000 00001
   VCID: 448D11D2079BD66FC2-8010

Nie znaleziono błędów.

Wywala błąd w silniku jeżeli koduję mu 5 bajt bit 5-6 na 60 (with Front Assist).

Jeżeli zakoduję na 40 (w/o Front Assist) to błędami nie krzyczy i wszystko śmiga dobrze.

Kodowanie starej pompy (3AA 614 109 AQ) miałem 0006588, po wymianie na 3AA 698 109 N dodałem do tego 114 688 i wyszło 121 276. Błędami nie krzyczy.

Teraz mam silnik zakodowany na 00 1D 00 12 04 54 01 08 00 00 i błędów brak, ACC śmiga.

Jak zmienię te 54 na 74, są błędy, ACC nie działa. Nie podoba mu się kodowanie pompy ABS może ?

Sprawdziłem kodowanie ABS, to prawidłowe jak najbardziej.

Mam TMPS reazliowane przez 65. W kodowaniu pompy jest "Zainstalowany TMPS", ale patrząc po innych kodowaniach to to jest zaznaczone, jeżeli monitoring jest realizowany przez czujniki z pompy ABS, a nie przez zewnętrzny moduł (65). Także tego nie ptaszkowałem.

Czyli kodowanie wydaje się być poprawne.

Skrzynia DSG.

Cytat

Adres 02: Skrzynia biegów        Plik etykiet: 02E-927-770.clb
   Oznaczenie elementu SW: 02E 300 062 N    HW: 02E 927 770 AL
   Komponent: GSG DSG AG6     521 4344  
   Weryfikacja: 05652104    Numer seryjny: 00001401040219
   Kodowanie: 0000020
   Kod serwisu: WSC 05311 000 00001
   VCID: 2045BD42F3C3EA4F86-8074

Nie znaleziono błędów.

 

licznik.jpg

radar.jpg

Edytowane przez zima18
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zima18 napisał:

Tyle, że w b7.

Wpadł radar, wpadła pompa po liftingu 3AA 698 109N, manetka, 4 lata leżenia w szafie, ale wkońcu jest :fun: 

Błędów brak.

EDIT

A jednak pewne niedociągnięcia są.

Kodowanie silnika.

Kodowanie ABS

Wywala błąd w silniku jeżeli koduję mu 5 bajt bit 5-6 na 60 (with Front Assist).

Jeżeli zakoduję na 40 (w/o Front Assist) to błędami nie krzyczy i wszystko śmiga dobrze.

Kodowanie starej pompy (3AA 614 109 AQ) miałem 0006588, po wymianie na 3AA 698 109 N dodałem do tego 114 688 i wyszło 121 276. Błędami nie krzyczy.

Teraz mam silnik zakodowany na 00 1D 00 12 04 54 01 08 00 00 i błędów brak, ACC śmiga.

Jak zmienię te 54 na 74, są błędy, ACC nie działa. Nie podoba mu się kodowanie pompy ABS może ?

Sprawdziłem kodowanie ABS, to prawidłowe jak najbardziej.

Mam TMPS reazliowane przez 65. W kodowaniu pompy jest "Zainstalowany TMPS", ale patrząc po innych kodowaniach to to jest zaznaczone, jeżeli monitoring jest realizowany przez czujniki z pompy ABS, a nie przez zewnętrzny moduł (65). Także tego nie ptaszkowałem.

Czyli kodowanie wydaje się być poprawne.

Skrzynia DSG.

 

 

 

radar jaki masz numer ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar mam taki:

Cytat

Adres 13: Reg.dystansu        Plik etykiet: 3AA-907-567.clb
   Oznaczenie elementu SW: 3AA 907 567 A    HW: 3AA 907 567 
   Komponent: AC201  RDW A    036 0170  
   Weryfikacja: 00036000    Numer seryjny: 00000000552174
   Kodowanie: 0010000
   Kod serwisu: WSC 00015 115 00005
   VCID: 387575224B53828F5E-806C

Nie znaleziono błędów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zima18 napisał:

Radar mam taki:

 

no to nic nowego niema, tak jak by ECU nie gadał w pełni z radarm  , generalnie na 40 ACC with FTS wszystko dziala 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2026 o 11:21, Tipacz96vc napisał:

WVWZZZ3CZ6E213503

Zerkniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności