Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Wycieraczki szyby przedniej

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałem , że to tylko moje pióra są do niczego, aż tu oświeciło mnie po przeczytaniu tych postów. Wszystko pokrywa sie z moimi przypadłosciami na linji wzrok- szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co rozwiąże ten problem - nie chciałbym inwestować w AeroTwin tylko po to, żeby ten sam efekt mgiełki widzieć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik
Hmm... jeszcze sie nie spotkalem z tym, by na wycieraczce bylo napisane, ze to konkretnie do B5.

[...]

Daj znac, jak ci sie uda cos zwojowac.

 

No to zdaję relację... :grin:

 

Właśnie zakupiłem świeżutki, nowiusieńki komplet wycieraczek dedykowanych do B5.

Mimo mych dotychczasowych uprzedzeń nabyłem Bosch'e Twin - oznaczenie: 583-S, przeznaczenie: VW passat B5, Audi A4. Producent nie podaje, by pasowały do aut innych marek/modeli.

Efekt: jedyne co mi przychodzi na usta to WOW!!! :D Żadnego skakania, żadnego smużenia, żadnej mgiełki, tudzież zostawiania fragmentów niewytartych! PERFECTO!

Cena: 75zł komplet... Zważywszy jednak, że wcześniej na wycieraczki wydałem stówę i nie przyniosło to efektu, to 75 zeta IMO warto zainwestować...

Podkreślam jako wskazówkę dla ew. innych nabywców: na opakowaniu wymienione jako zastosowanie wyłącznie passat B5 i audi A4...

 

Pytanie tylko co rozwiąże ten problem - nie chciałbym inwestować w AeroTwin tylko po to, żeby ten sam efekt mgiełki widzieć :/

 

Przy okzji przeróbki na AreoTwin: z zeznań ww. mojego znajomego (tego co to mnie "naprostował" w temacie wycieraczek) do przeróbki na AreoTwin potrzeba jeszcze jednej części: mianowicie innego silniczka wycieraczek.

Silniczek od "zwykłych" pociągnie, ale może paść po niedługim czasie - jest po prostu słabszy od tego montowanego w przypadku płaskich piór. Jestem przekonany, że ten pogląd znajdzie też swoje potwierdzenie w etce - jak ktoś ma, to niech sprawdzi... Stąd też do listy części potrzebnych do przeróbki należałoby dodać pozycję silniczek wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekk

moje wycieraczki działały jako-tako.

kupiłem przy okazji w Berlinie całe wycieraczki Aerotwin pakowane w kartonie z logo Champion. od tej pory temat w ogóle przestał istnieć. działają fantastycznie. szuram po lodzie, czasem po suchym sie zdazy... 0 problemów. koszt 24 EUR za 2 kompletne sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

Pierwsza rzecz nie można w/g własnego widzimisie montować długości wycieraczek- jak piszesz kolego- zawsze dłuższych niż standart. Jest to podstawa! Szyba nie jest płaska (tak jak ziemia) i wydłużenie ich osłabia docisk ,a za tym ilość odprowadzonej wody. Co z tego ,że większą powierzchnie zgarnie ,jak niewiele odprowadzi. WIĘKSZY nie znaczy LEPSZY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit
moje wycieraczki działały jako-tako.

kupiłem przy okazji w Berlinie całe wycieraczki Aerotwin pakowane w kartonie z logo Champion. od tej pory temat w ogóle przestał istnieć. działają fantastycznie. szuram po lodzie, czasem po suchym sie zdazy... 0 problemów. koszt 24 EUR za 2 kompletne sztuki

8) Jakupiłem w serwisie Aerotwin założyłem w grudniu i naprawdę uważałem na lód i śnieg i efekt jest taki że skaczą po szybie i są niemiłosiernie głośne :!: Mam prośbę do ciebie jak będiesz przy okazji w niemczech to kup dla mnie dwa komplety jeśli jest taka możliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy piszą, że aby mieć wycieraczki AeroTwin trzeba mieć inne ramiona skoro Bosch juz od zeszłego roku robi takie wycieraczki z mocowaniem do standardowych ramion?

 

 

http://motofocus.pl/news/news_1226.php

http://www.wycieraczkibosch.pl/aerotwin.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patmos
Pamietam championy, to byly bardzo dobre wycieraczki. Niestety poznikaly dziwnym trafem ze sklepow, nigdzie nie moge ich namierzyc.

 

W Norauto kupiłem komplet Champion do B4 Varianta, z tego co widziałem to wybór był porażający! Faktycznie to dobre wycieraczki zauważyłem róznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płaskich wycieraczek to polecam orginalne z servisu. Od nowości przetrwały póltora roku , potem kupiłem w sklepie orginalne bosch aerotwin (pakowane po 2 sztuki w jednym kartonie, cena ok 120 zł) i po 3 miesiacach nadały się tylko do smietnika , skakały , piszczały , przesakiwały , a zima dopiero się zaczynała , niska temperatura wyraźnie im nie słuzyła. Kupiłem kolejny komplet ( kolejne 120 zł) tym razem orginały w servisie ( pakowane kazda osobno) i znowu jest bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką długość powinny mieć wycieraczki w PAssacie B3?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec, 2x530mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak właśnie mi nie pasowało że u mnie jest jedna krótsza druga dłuższa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Endy

W sprawie skaczących i źle zbierających wycieraczek.

Bardzo ważną jest jakość wykonania piór wycieraczek. Istotne jest by gumka miała dużo miejsc podparcia (najlepiej 8, a nie 6), oraz żeby wszystkie przeguby pióra nie miały luzów w płaszczyźnie prostopadłej do osi obrotu, a jednocześnie pozwalały na łatwy obrót. Tylko wtedy gumka idealnie ułoży się na całej długości pióra, zapewniając idealne zbieranie wody - bez smug. Nawet na zmiennym lub niezbyt idealnym profilu szyby(na szybach gorszej jakości występują mikro zagłębienia).

Tak samo zamocowanie pióra do ramienia nie może mieć luzów. Właśnie to połączenie najczęściej odpowiada za zgrzyty i skakanie wycieraczki. A widziałem wycieraczki, które miały w tym miejscu taki luz, że koniec pióra potrafił wykonywać kilkucentymetrowe skoki.

I ostatnia sprawa - gumki trzeba po prostu wymieniać, ponieważ się zużywają (wyciera się krawędź zbierająca) i twardnieją na słońcu. Najlepiej 2x do roku.

Osobiście mam pióra wycieraczek firmy Valeo: gruba blacha, ciężki spojler, przeguby pióra mają silikonowe przekładki (takie łożyska ślizgowe), specjalne mocowanie do typowego ramienia (z osią o większej średnicy niż typowa - mniejsza podatność na powstawanie luzów w tym miejscu). Mam je już 8 lat , spisują się idealnie i myślę, że jeszcze kilka lat mi posłużą. Natomiast gumki wymieniam osobiście, 2x do roku. Stosuję to co jest w najbliższym sklepie, raczej tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej długości powinny być wycieraczki w Passacie B5 z 1998 roku (wersja sedan) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej długości powinny być wycieraczki w Passacie B5 z 1998 roku (wersja sedan) ?
ormowiec, 2x530mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej długości powinny być wycieraczki w Passacie B5 z 1998 roku (wersja sedan) ?
ormowiec, 2x530mm

 

Myślałem, że pomiędzy passatem B3 a B5 była jakaś różnica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem, że pomiędzy passatem B3 a B5 była jakaś różnica

Sprawdzałem przed chwilką w ETCE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niewiecie może jaką długość w b2 powinny mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek
W sprawie skaczących i źle zbierających wycieraczek.

Bardzo ważną jest jakość wykonania piór wycieraczek. Istotne jest by gumka miała dużo miejsc podparcia (najlepiej 8, a nie 6), oraz żeby wszystkie przeguby pióra nie miały luzów w płaszczyźnie prostopadłej do osi obrotu, a jednocześnie pozwalały na łatwy obrót. Tylko wtedy gumka idealnie ułoży się na całej długości pióra, zapewniając idealne zbieranie wody - bez smug. Nawet na zmiennym lub niezbyt idealnym profilu szyby(na szybach gorszej jakości występują mikro zagłębienia).

Tak samo zamocowanie pióra do ramienia nie może mieć luzów. Właśnie to połączenie najczęściej odpowiada za zgrzyty i skakanie wycieraczki. A widziałem wycieraczki, które miały w tym miejscu taki luz, że koniec pióra potrafił wykonywać kilkucentymetrowe skoki.

I ostatnia sprawa - gumki trzeba po prostu wymieniać, ponieważ się zużywają (wyciera się krawędź zbierająca) i twardnieją na słońcu. Najlepiej 2x do roku.

Osobiście mam pióra wycieraczek firmy Valeo: gruba blacha, ciężki spojler, przeguby pióra mają silikonowe przekładki (takie łożyska ślizgowe), specjalne mocowanie do typowego ramienia (z osią o większej średnicy niż typowa - mniejsza podatność na powstawanie luzów w tym miejscu). Mam je już 8 lat , spisują się idealnie i myślę, że jeszcze kilka lat mi posłużą. Natomiast gumki wymieniam osobiście, 2x do roku. Stosuję to co jest w najbliższym sklepie, raczej tanie.

 

mialem ten klopot..... skaczace i rozmazujace wycieraczki .... zmienilem gumki .. to samo ... pojechalem do serwisu .. zamowilem boscha komplet ... to samo ... tylko na jednej wycieraczce od strony kierowcy ... co jest ??????????? gumka na srodku rozmazuje. jak to poprawic ? - aha - w jedna strone zbiera idealnie , kiedy wraca smaruje i dupa, akurat na wysokosci mojego wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

Czy Ktos uzywal moze tych nowych wycieraczek pseudo aero slim ? te ktore sa seryjnie montowane w nowych furach. Cena nawet dobra 35pln za szt. montuje sie w zwykle zatrzaski jak to w starszych ramionach bez dostosowania do systemu aeor slim.

 

np. sa tutaj

 

http://www.allegro.pl/item151621602_wycieraczki_aero_dynamics_plaska_450mm_oryginal.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności