Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Wycieraczki szyby przedniej

Rekomendowane odpowiedzi

Plastikowe zaślepki przy wycieraczkach,pod nimi są nakrętki na klucz 10 (chyba ) odkręcasz ramiona,demontujesz je-mogą być nieco zapieczone.Później podszybie-pomiędzy nim a szybą jest uszczelka,może być przez nią sklejone podszybie z szybą-jak będzie to nóż do tapet.Całość jest na zatrzaskach,zaczynasz z jednej strony i na drugi koniec.Uwaga!!Nie połam go Żeby było później łatwiej możesz zdemontować komputer,a raczej komp.z obudową-będziesz miał więcej miejsca.Przed tym zabiegiem oczywiście odłącz klemę minusową...

 

Słuchaj zabrałem się za to. Ściągnąłem ramiona wycieraczek, potem obudowe filtra kabinowego, potem 2 zatrzaski takei spinki metalowe jedna po prawej całkiem, deruga naśrodku. I za pierona nie chce to podszybie zejść ;/ Widać że ktoś też miał wcześniej problem bo jest pdoszybie w jednym miejscu pęknięte. Ma ktoś jakiś patent/podpowiedź bo chciałem to dzisiaj zrobić.

 

Co jeszcze to przystawiłem się z całej siły do niego, i najbardziej blokuje przy wycieraczce od pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie mocowania masz zdemontowane to możliwe że podszybie się poprostu przykleiło na uszczelce do szyby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile jest tych mocować? Od kierowcy jedna spinka na środku jedna spinka i od pasażera było przymocowane do pokrywy filtra kabinowego. Nic wiecej nie znalazlem

 

---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

 

Ta uszczelka co jest na szybie jest ku** jakby dospawana. Nie wiem czy ktoś to przykleił czy coś.

pierwsze oderwała się całkowicie od podszybia plastikowego, a teraz nie idzie jej wyciągnąć z prawej strony na długości około 1/3 szyby. NIE MA SZANS WYCIĄGNIĘCIA!

 

Do tego wszystkie ku***** w 2 miescjach poszedł mały pajączek. Ja się zaj*************

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/color]Ta uszczelka co jest na szybie jest ku** jakby dospawana. Nie wiem czy ktoś to przykleił czy coś.

pierwsze oderwała się całkowicie od podszybia plastikowego, a teraz nie idzie jej wyciągnąć z prawej strony na długości około 1/3 szyby. NIE MA SZANS WYCIĄGNIĘCIA!

 

Do tego wszystkie ku***** w 2 miescjach poszedł mały pajączek. Ja się zaj*************

 

Nożykiem tapicerskim jak bardzo mocno trzyma...A było mówione ;)

Nie nerwowo bo zepsujesz coś więcej...W takim razie szyba musiała już gdzieś być naruszona,bo inaczej niema możliwości żeby "poszedł pajączek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nożykiem tapicerskim jak bardzo mocno trzyma...A było mówione

Nie nerwowo bo zepsujesz coś więcej...W takim razie szyba musiała już gdzieś być naruszona,bo inaczej niema możliwości żeby "poszedł pajączek"

 

ok ok nożykiem swoją drogą. Uszczelka na szybie nie trzyma(ła) od góry tylko od dołu pod szybą. Od góry ładnie odchodzi na całej długości, a od dołu za pierona jasnego nie idzie jej wyciągnąć. teraz mam problemy:

 

1. Narazie nie chcę wymieniać szyby. Jak przyjdzie kasa wtedy wymienie, bo pajączek znaczy rysa w dwóch miejscach jest ale tak 5cm od dołu. Nie przeszkadza póki co jeśli się nie powiększy. Ile koszt wymiany szyby? :(

2. Jak ściągnąć tą uszczelkę do końca? Bo ona została na szybie od strony kierowcy na 1/3 długości nie idzie jej niczym wyciągnąć :(

3. Szykuje mi się kupno nowego podszybia bo jeśli się ta "szyna" odłamała od podszybia to i tak nie będzie trzymać/dolegać.

 

Co radzicie zrobić w tym wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz. Bo szukam na allegro i nie moge znaleźć. Chciałbym już założyc od passata po lifcie. Jednak nie mogę nigdzie znaleźć tej gumowej uszczelki miedzy podszybiem, a szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna rzecz. Bo szukam na allegro i nie moge znaleźć. Chciałbym już założyc od passata po lifcie. Jednak nie mogę nigdzie znaleźć tej gumowej uszczelki miedzy podszybiem, a szyba.

 

ASO... ;) Ja też jeszcze jej nigdzie nie widziałem,chyba że używka przy podszybiu jest ok,ale wątpię w to...

 

Żebym za dużo pisać nie musiał :hyhyhttp://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=91355&highlight=podszybie

 

A w tym http://www.passatplus.de/umbauten/wasserkasten/index.htm powiększ sobie foty i masz zaznaczone co po kolei demontować.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie się wjeb*** z tymi wycieraczkami :( Podpowiedz mi jak to poskładać na szybko żeby można było jeździć. A co ważniejsze jak sicągnąć tą uszczelkę bo ona tam została...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jedynie nożykiem-jak się tak przykleiła to inaczej jej nie ściągniesz.Montaż w odwrotnej kolejności,zerknij na linki powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to loto jak juz napisałem wcześniej że uszczelka od góry odchodzi a trzyma ją na dole. tak czy inaczej chciałem wyciągnąć ten mechanizm wycieraczek. Odkręciłem obudowę kompa i przesnąłem na maxa ile się dało do przodu auta a i tak mechanizm nie wyjdzie. blokuje w tym miejscu, gdzie jest silniczek od wycieraczek.

 

na pon jestem umówiony na wymianę szyby. wymiana + szyba 400zł, no i do tego podszybie. Chcę założyć to od passata po lifcie żeby potem wsadzić tą osłonę tam gdzie aku. Dużo jest rzeźby z tym? Bo nie wiem czy wogóle zakładać i brać się za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę założyć to od passata po lifcie żeby potem wsadzić tą osłonę tam gdzie aku. Dużo jest rzeźby z tym? Bo nie wiem czy wogóle zakładać i brać się za to.

 

Możesz spokojnie to zakładać,pasuje idealnie.Trzeba tylko dać parę innych rzeczy.

Tu masz foty i numery części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no narazie chciałem założyć samo podszybie bez tej osłony. Muszę coś więcej dokupować? filtr może zostać taki jaki jest? Bo narazie to nie będę miał kasy (400zł sama szyba:( ) i chciałem założyć tylko podszybie, a potem jak wpadnie kasa to tą osłonę na gródź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no narazie chciałem założyć samo podszybie bez tej osłony. Muszę coś więcej dokupować? filtr może zostać taki jaki jest? Bo narazie to nie będę miał kasy (400zł sama szyba:( ) i chciałem założyć tylko podszybie, a potem jak wpadnie kasa to tą osłonę na gródź.

 

W linku powyżej masz potrzebne części :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko tam jest to podzielone na 2 części. Z niemieckiego jestem ZERO i nie wiem czy ta druga część też mnie dotyczy bo jeśli tak to dziękuje za tą zabawę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tylko tam jest to podzielone na 2 części. Z niemieckiego jestem ZERO i nie wiem czy ta druga część też mnie dotyczy bo jeśli tak to dziękuje za tą zabawę:)

 

Ta listwa (z którą miałeś z resztą problem) to raz 3B1 819 415 E B41 ,dekiel na akku to dwa 3B1 819 422 A 01C,trzecim elementem jest plastik który przykrywa całość-są 2 rodzaje,w zależności od zbiorniczka wyrównawczego-mają prostokątny 3B1 819 447 B B41 otwór lub okrągły 3B1 819 447 B41.Jak już chcesz montować to obudowę filtra pyłkowego (pollenfilterkasten) też wypadałoby wymienić,ponieważ po przeróbce jest problem do dostania się do tegoż filtra,a z nową obudową jest znacznie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu kupiłem wczoraj płaskie VALEO COMPACT Revolution 53 cm i 51 cm i niestety odstają na końcach i nie zbierają, lipa straszna ... czy to rzeczywiście kwestia ramion, jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie odnośnie mocowania piór wycieraczek "bananów" . u mnie mocowane są poprzez wciśnięcie pióra , w którym znajduje się mały otwór na bolec w ramieniu wycieraczki. czy to standard? bo w sklepach widziałem tylko pióra zakładane na taki haczyk na końcu ramienia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez ostatnio kupowalem wycieraczki (banan) ale ja musialem szukac wlasnie takich mocowane na haczyk a mam paska z 2001r wiec chyba od 2002r byly stosowane na bolec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadza się, już to ustaliłem. od chyba maja 2002 roku wyszło mocowanie U i zastosowano szybkie mocowanie na bolec. równie szybko można stracić takie piórka. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od chyba maja 2002 roku wyszło mocowanie U
Ja mam B4 z '94 i mam mocowanie wycieraczki w kształcie U jak na focie poniżej.

 

6344a373d80f5f4b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności