Skocz do zawartości
k0b3

Problem z systemem audio Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedz mi które styki odpowiadają za zasilanie wzmacniacza, bo są tam 2 wtyczki i każda ma trochę styków. Sprawdziłbym to też u siebie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Sprawdzał kolega który rozkręcał wzmacniacz a potem sprawdzał miernikiem wtyczkę w aucie. Pewnie nawet teraz nie pamięta które to piny były. Jak zajrzysz do wzmacniacza będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w którym dokładnie miejscu znajduje się ten wzmacniacz? Czy ktoś z kolegów próbował do niego podpiąć głośnik basowy? Jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie jestem troche że tak powiem "świerzak" na forum i moje pytanie pewnie nie bedzie w odpowiednim miejscu. Mianowicie głośników w Passku jest ponoć 10 z tego co wiem to 8 w samych 4 drzwiach a wiec gdzie pozostale 2?? I jak sprawdzic czy jest Dynaudio czy nie tak bez rozkrecania. :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ilość głośników to 6 znajduje się w przednich drzwiach i 4 w tylnych. A wygląda to następująco:

przód: 2 głośniki nisko tonowe (na samym dole)

2 głośniki średnio tonowe (po środku)

2 głośniki wysoko tonowe (u góry - w trókąciku koło lusterek)

tył: 2 głośniki nisko tonowe

2 głośniki wysoko tonowe

razem 10

 

Jeśli chodzi o Dynaudio to najczęściej na maskownicy tych głośników na dole był emblemat chromowany ze znaczkiem Dynaudio.

 

---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:56 ----------

 

Jeśli chodzi o głośnik basowy to wydaje mi się, że za bardzo się nie da. Bo to jest wzmacniacz pewnie 4 kanałaowy, a na subwoofer potrzebny jest oddzielny z porządnym zasilaniem (odpowiednie kable do zasilania tego suba). Do tego wzmacniacza dochodzą dość cienkie kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 10 głośników jest w tym systemie monsoon i w dynoaudio.ale nie wiem czy są jakieś słabsze wersje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ilość głośników to 6 znajduje się w przednich drzwiach i 4 w tylnych. A wygląda to następująco:

przód: 2 głośniki nisko tonowe (na samym dole)

2 głośniki średnio tonowe (po środku)

2 głośniki wysoko tonowe (u góry - w trókąciku koło lusterek)

tył: 2 głośniki nisko tonowe

2 głośniki wysoko tonowe

razem 10

 

Jeśli chodzi o Dynaudio to najczęściej na maskownicy tych głośników na dole był emblemat chromowany ze znaczkiem Dynaudio.

 

Dzięki za odpowiedz, Dynaudio to raczej nie mam ale gra ładniutko i nadziei sobie narobiłem :) Zawsze ciekawilo mnie co znajduje sie lub od czego jest ta kratka po środku deski pod szybą. Znajomy ma Mazde 6 09r i w tym wlasnie miejscu jest woofer. Jak to sie ma w naszych Pasztetach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratka pod szybą jest do nawiewu...

 

a jak chcecie się dowiedzieć coś więcej o tych systemach to w dziale warsztat jest moja (prawie) instrukcja o dynaudio. monsoon ma dokładnie taki sam układ pinów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sprawdzałem jeszcze zasilanie tego wzmacniacza i wyszło mi, że pomiędzy kablem "minus" i takim grubszym czerwonym (z opisu wynika, że to jest zasilanie wzmacniacza) wychodzi mi napięcie 1,5V. Z tego co się orientuję powinno być 12V. Tylko nie jestem pewien czy to napięcie nie powinno się zwiększać się samo do 12V jak wykryje na CAN, że np. radio jest włączone. Kiedyś gdzieś przeszukiwałem forum i znalazłem post, w którym kolega pisał, że miał podobny problem i okazało się, że to wina kabla zasilającego, który biegnie pod wykładziną w pobliżu pedału przyspieszenia. Jak będę miał tylko chwilę wolnego czasu muszę się tam dostać i sprawdzę czy to nie jest ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się dobrnąć do końca problemu i udanie go rozwiązać. Otóż dokładnie w tapicerce pod nogami kierowcy biegnie gruba wiązka kabli między innymi od właśnie wzmacniacza. Okazało się, że kabel zasilający łączy się w jeden grubszy z 3 cieńszych. Na tym łączeniu z powodu notorycznie mokrego wygłuszenia połączenie to utlenia się kabel w końcu się przerywa. Trzeba po prostu obciąć to felerne połączenie i wykonać drugie najlepiej izolowane izolacją termokurczliwą. Po prawidłowym połączeniu system audio gra znowu aż miło.

Do wykonainia tego nie musiałem wyciągać fotela. Trzeba zdemontować pedał przyspieszenia, podpórkę pod stopy, listwę boczną progu i element plastikowy na którym jest cięgno do otwierania maski. To wystarczyło aby dostać się do tych kabli.

Podsyłam jeszcze zdjęcia jak to wyglądało przed naprawą.

tn_SNC00063.jpg

tn_SNC00065.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam te same objawy jak wcześniej opisywaliście raz grało raz nie jak grało i pogłośniłem to też przerywało jutro rozkręcę dywany i zobaczę ten kabel bo też nie mam napięcia na wzmacniaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak udało Ci się dostać do tych kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi k0b3.

Czy mógłbyś chociaż pokrótce opisać procedurę demontażu części które pozwalają na naprawę tej wiązki kabli ? Może ktoś podrzuci obrazki odnośnie demontażu. Nie chciałbym czegoś pourywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod tematem! rowneiz mam taki sam problem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomierzyłem i mam napięcie 12v ale radio dalej nie ma głosu oddałem wzmacniacz do naprawy ale powiedzieli mi że jest on cyfrowy i nie dadzą rady go sprawdzić czy to jest ta przyczyna i nie wiem co zrobić dalej :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podpinałeś się pod vag-a?

jeśli nie będzie wykrywany w sieci to nie zagra. może być to kwestia złącza/kabla przy wzmacniaczu.

jeśli się odezwie w sieci (w vag-u) i nie będzie żadnych błędów to sprawdź kostkę przy radiu. kolega miał niedopchniętą minimalnie i nie było przejścia.

 

co do wzmaka to coś ci wkręcili... możliwe że wewnętrzne przetworniki ma cyfrowe (bez sensu...) ale wejścia i wyjścia ma jak najbardziej analogowe. jak nie wiedzą jak go podłączyć to pin 19 na szarym złączu musi dostać +12 żeby wystartował (jeśli wzmacniacz jest w sieci CAN to jest to niewykorzystywane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję to krótko i zwięźle opisać.

 

Z tego co pamietam, żeby dostać się pod spód dywanika musicie:

 

1. Zdemontować, odczepić listwę boczną plastikową tą co jest nad progiem. Demontaż polega na wyciągnieciu listwy z zaczepów. Nie musicie jej całęj demontować, wystarczy unieść ją do środkowego słupka.

2. Zedmontować osłonę plastikową tam gdzie jest cięgno do otwierania maski. Trzeba zlokaliazować taki małą śrubkę plastikową. Jej łebek zaślepiony jest taką małą zaślepką. Trzeba ją po prostu zdjąć i odkręcić śrubkę. Aby ściągnąć cięgno trzeba je pociągnąć tak jakbyśmy chcieli otworzyć maskę i tam jest taka zawleczka plastikowa (na cięgnie) trzeba ją podważyć i wyciągnąć. Wtedy zejdzie nam cięgno i osłona plastikowa.

3. Zdemontować podpórkę na nogi. Ze skrzynią DSG podpórka montowana jest na jedną śrubkę, trzeba ją odkręcić i popchnąć podpórkę ku górze i wyciągnąć.

4. Zdemontować pedał przyspieszenia. Mocowany jest na jednym wkręcie z łbem 6 cio kątnym. Odkręcić, podważyć i wyciągnąć.

5. Zsunąć w dół taką czarną listwę na środkowym tunelu.

 

Jeśli dobrze pamiętam to już chyba będzie dostęp do wykładziny tak ażeby unieść ją do góry i dostać się do tych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie odnośnie vaga jaki możecie doradzić chodzi mi o takie właśnie diagnozowanie kasowanie błędów czy sprawdzenie takiego radia pytam bo na allegro jest pełno tego a mam starszego vaga który nie obsługuje tego rocznika i dzwoniłem do gościa co ma vag z pr. comander i powiedział że do takich celów się nie nadaje żebym sobie kupił taki jak miałem przedtem z pr. polski vag bo to co on ma to ja tego nie wykorzystam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem. Żeby nie k0b3 to by się nie udało. Serdeczne dzięki.

U mnie pod wykładziną aż zielono było, a przewody rozpadły mi się w rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario_Pasat_B6

Witam wszystkich

Miałem ten sam problem że mi głośniki charczały i później wszystko ucichło ale wraz z głosem a mam nagłośnienie DYNAUDIO. Znalazłem forum i przeczytałem że ten problem nie jest tylko u mnie i zalogowałem się żeby wam podziękować bo u mnie było to samo. Kabelki pod dywanikiem zaśniedziały i jak wiązkę wiozłem do ręki to się oderwały teraz suszę wykładzinę bo jest cała mokra. Pewnie przyczyną było to że po zimie woda się dostała i nie wysuszyło jeszcze bo robię bardzo krótkie trasy.

Jeszcze raz bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności