Skocz do zawartości
Domely

Klocki hamulcowe w B6

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie w Polsce oprocz allegro i brake pl mozna kupic trw klocki na tyl o numerze 3c0615415c bo szukam i nie ma ani na allegro ana na brake pl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne rzeczy tam sprawdzałem a o klockach nie pomyślałem także dzięki za przypomnienie .

znalzlem 5 rodzaji ale 2 tylko na tylna os i zadne z nich nie ma tego numeru co ja mam i inni tez takze czy ktos sie orientuje czy czasem numery czesci trw sie nie pozmienialy ?

i jeszcze jedno czy ktos wie gdzie mozna kupic przewody hamulcowe w oplocie stalowym ?

wczesniej w leonie mialem firmy goodrige ale dla passata cc nie znalazlem zadnych.

bede wdzieczny za jakies info .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne rzeczy tam sprawdzałem a o klockach nie pomyślałem także dzięki za przypomnienie .

znalzlem 5 rodzaji ale 2 tylko na tylna os i zadne z nich nie ma tego numeru co ja mam i inni tez takze czy ktos sie orientuje czy czasem numery czesci trw sie nie pozmienialy ?

i jeszcze jedno czy ktos wie gdzie mozna kupic przewody hamulcowe w oplocie stalowym ?

wczesniej w leonie mialem firmy goodrige ale dla passata cc nie znalazlem zadnych.

bede wdzieczny za jakies info .

 

 

Tak jak wspomniałem wcześniej to nie jest numer klocków a jedynie tej nakładki, żadne klocki w grupie VW nie mają takiego numeru także nie dziw się, że nie możesz znaleźć ;)

W sprawie przewodów w stalowym oplocie odezwij się na PW, coś pomogę, podobnie z klockami, daj numer VIN to napiszę Ci numer OE Twoich klocków ;)

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie ale odwieczne pytanie:

 

jakie tarcze wybrac - ATE czy Zimmermann ? Jazda normalna, nie sportowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ate :), albo ORI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Zimmermanna i jest o.k. chociaż teraz po ok.4 miesiącach jak są zimne to trochę, szczególnie rano piszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przod i tyl zimerki i nic nie piszczy. Ale tarcze to ot w tym watku. Takze trzymajmy sie tu klockow. O tarczach sa juz watki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaż teraz po ok.4 miesiącach jak są zimne to trochę, szczególnie rano piszczą.
to nie wina tarcz tylko klocków. Za delikatnie hamujesz i klocki zamiast się ścierać szklą się na powierzchni (robi się warstewka zapieczonej okładziny) i to powoduje piszczenie.

 

3-4 solidne przehamowania (najlepiej na rolkach żeby nie zniszczyć opon) i po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt wymiany klocków i tarcz?

U mnie prawdopodobnie będzie takowa potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki koszt wymiany klocków i tarcz?

 

Zależy jaki masz na to budżet przeznaczony? Miej więcej koszt zakupu klocków na przód z tarczami 500zł a tył 300ł. też klocki plus tarcze. Koszt wymiany zależy od warsztatu. Jeśli masz narzędzia to sam możesz się pokusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem bosh-owskie tarcze i klocki na allegro jak dobrze pamietam to 700zł płaciłem za cały komplet tył+przód i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być jakościowo OK i cenowo bajka - ferodo + ferodo. Aktualnie taki komplet męczę, hamowanie super a cena - połowa ate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie...

Chcę kupić tylne klocki do passata jak obok, zajrzałem na te któe mam (montowane w ASO w Polsce) i widać na nich numer:

 

3C0 615 415 C

 

Nigdzie w katalogach internetowych nie mogę takich znaleźć.

 

Wiecie może jaki jest odpowiednik o innym symbolu?

 

Podłączam sie do pytania.... u mnie to samo. Klocki o dziwnym symbolu.

 

Aso powiedziało, że katalogowo najlepsze to 3C0 698 451 E, ale jakieś inne i jeszcze jakieś inne-ekologiczne też są ok. Tylko czemu na aucie żadne z nich?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja b6 wyjechała z salonu na tylnych klockach TRW- o dziwo na przednich były znaczki VW na tylnych TRW.. więc co tu się rozwodzić nad oryginalnymi jak widać że to samo można kupić nie w ASO- sam teraz założyłem na tył Zimmermann - na początku piszczały po przeleceniu 1,6 tys km w ciągu tygodnia przestały i wszystko ładnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie:

 

Jakie klucze będę potrzebował przy wymianie klocków z tyłu, nie chciał bym być czymś zaskoczony podczas wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucze nie wiem ale przedewszystkim kompa - żeby zablokować hamulec elektryczny- z tego co się orientuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby zablokować tylko żeby cofnąć tloczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymienić klocki w taki sposób:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności