Skocz do zawartości
Domely

Klocki hamulcowe w B6

Rekomendowane odpowiedzi

nie do końca masz racje ale nie ma sensu sie o to spierać ja mogę to porównać i nie ma różnicy tylko w znaczku

Jeśli zauważyłeś inne różnice to chętnie poznam Twoje argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej to przy następnej wymianie kup sobie oryginalne klocki i sam zauważysz różnicę jak dla mnie są skuteczniejsze bardziej wydajne mniej brudzą felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprościej to przy następnej wymianie kup sobie oryginalne klocki i sam zauważysz różnicę jak dla mnie są skuteczniejsze bardziej wydajne mniej brudzą felgi

Po wymianie na aftermarketowe w swoim Passacie, nie zauważyłem żadnej różnicy w skuteczności hamowania. To samo tyczy się moich poprzednich aut gdzie zawsze stosowałem zamienniki klocków tej samej firmy które szły na pierwszy montaż. Co więcej, na OE przejeżdzałem bardzo podobną ilość kilometrów jak na zamiennikach więc opcja wyższej trwałości OE do mnie nie przemawia. Jak już wspomniałem wcześniej, różnice były tylko w znaczku. Jeśli chodzi o pylenie to różnice są zauważalne ale dotyczy to sytuacji gdy zamontujesz nowe klocki. Zużyte OE/zamienniki brudzą felgę tak samo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
najprościej to przy następnej wymianie kup sobie oryginalne klocki i sam zauważysz różnicę jak dla mnie są skuteczniejsze bardziej wydajne mniej brudzą felgi

 

W tych fabrykach tarcz i klocków, które miałem okazję odwiedzić produkty z tej samej linii trafiają na pierwszy montaż i na Aftermarket ;)

 

Po wymianie na aftermarketowe w swoim Passacie, nie zauważyłem żadnej różnicy w skuteczności hamowania. To samo tyczy się moich poprzednich aut gdzie zawsze stosowałem zamienniki klocków tej samej firmy które szły na pierwszy montaż. Co więcej, na OE przejeżdzałem bardzo podobną ilość kilometrów jak na zamiennikach więc opcja wyższej trwałości OE do mnie nie przemawia. Jak już wspomniałem wcześniej, różnice były tylko w znaczku. Jeśli chodzi o pylenie to różnice są zauważalne ale dotyczy to sytuacji gdy zamontujesz nowe klocki. Zużyte OE/zamienniki brudzą felgę tak samo mocno.

 

 

No tu masz racje, ale skąd miałeś informację co akurat do Twojego auta poszło na pierwszy montaż ? :) Jakieś przykłady ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie auta miałem od nowości. Stąd wiem jakie klocki szły na pierwszy montaż :)

Fajnie że piszesz o swoich doświadczeniach z fabryk. Dla mnie ta wiedza jest oczywista ale niektórzy myślą, że jest inaczej. Ja wolę nie przepłacać za części tylko z tego powodu że jedna ma znaczek producenta samochodu a druga nie. Jeśli ktoś chce kupować klocki OE w ASO to jego sprawa i jego pieniądze. Śmieszą mnie tylko opowiadania że są lepszej jakości, mniej pylą, mają dłuższą żywotność niż aftermarketowe z tej samej linii produkcyjnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie...niech w ASO beda normalne ceny to i klientow beda mieli wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu sie mylicie że na pierwszy montaż i na afretmarket są robione na tej samej lini skoro nawet klocki oe robione przez trw różnią się nie tylko samym znaczkiem wystarczy wziąść do reki i porównać a sie można przekonać że to całkiem odrębna linia podukowala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki powino sie stosowac plyn hamulcowy do naszych aut dot 4 czy 5 albo 5.1 czy tez taki organiki dot 4 LV i jak jest z ich mieszaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jak jest z tymi klockami na przód do passata b6 tyle jest tych symboli 5k0, 3c0, itp czy spotkał się ktoś z różnymi rodzajami czy jest wiele typów. Muszę kupić i znalazłem na allegro takie: http://allegro.pl/klocki-passat-b6-golf-v-octavia-superb-oryginal-i3723580796.html Moje pytanie to czy na pewno bedą odpowiadały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki powino sie stosowac plyn hamulcowy do naszych aut dot 4 czy 5 albo 5.1 czy tez taki organiki dot 4 LV i jak jest z ich mieszaniem

 

Ja naczytałem się, że nieodpowiedni płyn rozpuszcza gumowe elementy i w ogóle takie tam ;) i wymieniłem płyn w serwisie. Zapłaciłem jakieś grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły mi piszczeć klocki hamulcowe, niedługo potem zaświeciła się kontrolka "check brake pads" przejechałem jeszcze z 3000 km i wymieniłem klocki na TRW. Piszczenie nie zniknęło (na nowych klockach zrobiłem narazie 2000 km), ktoś wie ocb? Piszczy w końcowej fazie, jak się wolno podjeżdża, aż do zatrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Zaczęły mi piszczeć klocki hamulcowe, niedługo potem zaświeciła się kontrolka "check brake pads" przejechałem jeszcze z 3000 km i wymieniłem klocki na TRW. Piszczenie nie zniknęło (na nowych klockach zrobiłem narazie 2000 km), ktoś wie ocb? Piszczy w końcowej fazie, jak się wolno podjeżdża, aż do zatrzymania.

 

 

Najprawdopodobniej problem z montażem, byłeś przy montażu ? Mechanik oczyścił porządnie jarzmo i przesmarował ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej problem z montażem, byłeś przy montażu ? Mechanik oczyścił porządnie jarzmo i przesmarował ?

Ja bym sprawdzić czy na tarczach nie ma rantu. to jest raczej przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym sprawdzić czy na tarczach nie ma rantu. to jest raczej przyczyna

 

Też bym stawiał na ranty na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy może mi ktoś doradzić które tarcze będą pasowały do mojego passata na obu aukcjach pisze ze 3C2 2005> ale różnią się one wielkością nie chce zamawiać w ciemno bo później problemy z odsyłanie itd dodatkowe koszty jeśli trzeba podam VIN

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3710232803 oraz http://allegro.pl/show_item.php?item=3679564966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylowane na tył??? pierwsze widzę... (chodzi o drugi link) wydaje mi się ze to są przednie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
witam czy może mi ktoś doradzić które tarcze będą pasowały do mojego passata na obu aukcjach pisze ze 3C2 2005> ale różnią się one wielkością nie chce zamawiać w ciemno bo później problemy z odsyłanie itd dodatkowe koszty jeśli trzeba podam VIN

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3710232803 oraz http://allegro.pl/show_item.php?item=3679564966

 

Podaj numer nadwozia, sprawdzę co tam siedzi ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TARCZE+KLOCKI FERODO P+T PASSAT B6 1.9 2.0 312mM zamówiłem takie pisałem do sprzedawcy odpisał ze będą pasować firma chyba porównywalna do Zimermana czy gorszej jakości są? Boscha chyba gorsze no cóż okaże się w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności