Skocz do zawartości
Gajdzi

[B5 3B AFN] Mokra pompa wtryskowa - co i za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam do nich telefonu, ten ze strony int. już nieaktualny. Masz ten nowy numer ? Ciekawe ile wezmą za uszczelnienie samej góry pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mogę podać kwotę jaką wyłożyłem w autoryzowanym punkcie bosha za uszczelnienie całości, z demontażem, ustawieniem dawki na stole, doregulowaniem kąta itp. (czyli tak jak to w sumie powinno wyglądać) 870pln. w tym była też nowa uszczelka pod dekiel wałka rozrządu.

wiem że dużo, ale czas naglił, poza tym chciałem mieć gwarancję na usługę i święty spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desper, moze i duzo, wazne aby dobrze robota byla zrobiona... Powoli zaczynaja mnie bolec kwoty jakie trzeba w te auta wkladac mimo ich wieku...

 

U mnie za uszczelnienie gory (pod dekielkiem i nastawnikiem) wyszło jakies 120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, po tym jak zauważyłem wyciek tydzień temu, wytarłem, do dziś jest sucho. Czy mam ten wyciek wiązać z temp. poniżej zera ? Od kilku dni jest ciepło (od 0 do 2 st.) i wycieku brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam silnik co Ty u mnie było to samo mokro na pompie wytarłem i jakieś dwa tygodnie było wporządku później się pojawiło ponownie i już wycieranie nie pomagało. Bardzo dobrego pompiarza mam w mieście zajmuje się tylko pompami nie bawi się w inne naprawy 550 zł wzioł za kompletne uszczelnienie ustawienie itd. wstawiłem autko o 8 o 14 do odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku kapie tylko na zimnej pompie. jak silnik chwilkę popracuje - przestaje kapać.

tak było u mnie.

w lato nie kapało nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnione. 150 zł z ustawieniem. 30 minut i spokój na przyszłość. Dobrze, że mam blisko do ECUProject.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co uszczelnili?

(kapało spod nastawnika zapewne?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie mi pompa w miejscu zaznaczonym zielonym kółkiem. Czy muszę wymontować pompę i zawieźć do jakiegoś speca, czy zwykły mechanik sobie poradzi bez ściągania pompy?

 

PS. przepraszam za wykorzystanie czyjejś fotki, ale nie jestem w stanie aktualnie zrobić :(

a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cieknie mi pompa w miejscu zaznaczonym zielonym kółkiem. Czy muszę wymontować pompę i zawieźć do jakiegoś speca, czy zwykły mechanik sobie poradzi bez ściągania pompy?

 

PS. przepraszam za wykorzystanie czyjejś fotki, ale nie jestem w stanie aktualnie zrobić :(

pompiarz powinien to na aucie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Cieknie mi pompa w miejscu zaznaczonym zielonym kółkiem. Czy muszę wymontować pompę i zawieźć do jakiegoś speca, czy zwykły mechanik sobie poradzi bez ściągania pompy?

 

Ja sobie radze bez wyciągania,później ustawienie dawki vagiem i hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się ten dekielek odkręcić i się nic nie popsuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli da się ten dekielek odkręcić i się nic nie popsuje?
odrazu wymień wszystkie ja w Afn miałem to samo jak wymienisz jedno to drugie zacznie cieknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie mi pompa w miejscu zaznaczonym zielonym kółkiem. Czy muszę wymontować pompę i zawieźć do jakiegoś speca, czy zwykły mechanik sobie poradzi bez ściągania pompy?

Ja sobie radze bez wyciągania,później ustawienie dawki vagiem i hula.

 

Na czym polega ustawienie dawki vagiem? Czy mam patrzeć na 3 wartość 1 bloku i korygować jakoś ustawienie pompy?

 

EDIT:

Postanowiłem wziąć się sam za uszczelnienie nastawnika. Korzystając z opisu czyszczenia nastawnika który znalazłem wcześniej (http://www.skierniewice.info/golf/instrukcja_czyszczenia_nastawnika.pdf) oraz jakiegoś filmiku odnośnie ustawiania dawki wtrysku prosiłbym o poradę odnośnie całej roboty:

 

1. Robię vagiem logi dawki wtrysku

2. Zaznaczam na korpusie pompy ustawienie pompy względem nastawnika - z tego co rozumiem, to wystarczy że zaznaczę tak jak na załączonej fotce? Czy ktoś mógłby to zweryfikować? Czy takie zaznaczanie jest ważne, skoro skręcenie nastawnika z pompą powinno być takie samo z uwagi na to, że ciężko coś przesunąć na 4 śrubkach?

3. Ściągam nastawnik, 3 torxy, 1 śruba trójkątna

4. Wymieniam uszczelkę

5. Wkładam na nowo nastawnik zwracając uwagę na umieszczenie końcówki nastawnika w wałku w pompie

6. Dokręcam, uruchamiam silnik, sprawdzam dawkę

7. W razie różnicy w dawce klepię młotkiem w pompę albo od strony lewej albo prawej

 

Byłym wdzięczny za w miarę szybką odpowiedź, chcę to jutro zrobić :)

aba.jpg

Edytowane przez lunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki sam problem jak kolega ktory zalozyl watek i mam takie pytanko czy ktos z okolic szczecina moglby mi to zrobic w rozsadnych pieniadzach.ewentualnie czy jak bym sam wyciagnol pompe to latwo wymienic wszystkie uszczelki .bo u mnie w miescie wymiana wszystkich to koszt .800 zl ,a wymiwnic sam moge tylko pozniej klopot z ustawieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności