Skocz do zawartości
Gajdzi

[B5 3B AFN] Mokra pompa wtryskowa - co i za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

O takim jaki trzeba ustawić jak pompa jest wyciągana z auta i tak było u mnie

 

ale przecież od początku nie ma mowy o wyciąganiu. Nastawnik czyścić można bez wyciągania więc wyrwałeś się jak " Filip z konopi". Może Tobie uszczelniali całą pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jeżeli chodzi o czyszczenie nastawnika to jak kolega elmi-k k napisał ustawia sie tylko dawke ,nie wyciąga sie pompy do czyszczenia nastawnika ,jeżeli już trzeba wyciągnąć pompę np. trzeba ją całą uszczelnić wtedy trzeba ustawić kąt ,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie taki diabeł (chyba) straszny jak go malujemy... dzisiaj wyczyściłem pompe i wysuszyłem... po zapaleniu auta odrazu pojawiła sie ropka spod górnego dekielka, przynajmniej po 10min odpalonego auta! A wiec 3 torx'y i trojkątna i samemu sie za to zabiore, skoro mówicie że tam nic nie przestawie...

 

Jak już ktoś napisał, pod dekielkiem będzie olej napędowy. Teraz pytanie ile go będzie i ew. jak sie zabezpieczyć żeby nie rozlał sie po silniku, bo później śmierdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szmatka na około pompy i wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był tu na forum temat o wymianie czujnika temperatury paliwa w AFN ilustrowany zdjęciami. Czujnik ten znajduje się pod tym dekielkiem który zamierzasz zdjąć. W tamtym temacie było kilka zdjęć pokazujących zdejmowanie dekielka i co pod nim zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem temat wymiany czujnika paliwa na sąsiednim forum VW Golfa:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=133277

 

Na naszym forum taką informacje znalazłem:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=46837

 

Może przyda sie do innych przerabiających mój temat!

 

Co zauważyłem dzisiaj... Najwiecej tej ropki u mnie ciekanie jak auto jest zimne... CZy pod tym dekielkiem ma ciśnienia ropki? Dzisiaj rano po zrobieniu ok 10km spokojnej jazdy zamin zagrzało sie auto, to cała pompe miałem mokrą i w tych dziurkach z przodu pompy, az ropka stała... wiec czym prędzej musze to zrobić...

 

Pytanie jeszcze... uszczelke wymieniac na zasadzie wyciągnąc starą i włożyć nowa czy czyścić powierzchnie, np. jakims papierkiem ściernym delikatnym?

 

Jak wymienie uszczelkę podziele się napewno elefkatami mojej pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jeszcze... uszczelke wymieniac na zasadzie wyciągnąc starą i włożyć nowa czy czyścić powierzchnie, np. jakims papierkiem ściernym delikatnym?

 

wyciagnij stara przeczysc szmatka i zakladasz nowa. Uszczelka jest w takich rowkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejrzałem ten i kilka innych wątków i mam prośbę o pomoc - potrzebny w Białymstoku ktoś sprawdzony od nastawnika i pompy - problem który mam to trudne uruchamianie (mimo zainstalowania zaworu zwrotnego, dobrego aku, wymiany filtra paliwa) a od kilku dni spalnie na poziomie ....ok. 15l/100km (wlane 40 litrów przejechane 630 km) . Wszystko wskazuje na nastawnik pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko... z racji że dysponuje ETKA6 nie umiem, lub nie wiem jak, ale w kazdym razie nie potrafie odnazlezc pompy wtryskowej... potrzebuje numer uszczelki dekielka... Znalazlem numer 028 130 717 A, ale to chyba uszczelka pod nastawnik, prawda? A jaki będzie numer uszczelki pod dekielek?

 

Jaki wogle numer ma nasza pompa wtryskowa (do AFN'a, w gwoli ścisłości) - 028 130 115 A ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

028130115AX - pompa wtryskowa (AFN, AVG)

028130717A - uszczelka pod dekielek (pierscien uszczelniajacy)

 

038198051D - komplet uszczelek pompy wtryskowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze zapytam... jakie oznaczenie ma pompa w AFN'ie? VP44 czy VP37, bo google różnie podpowiada...?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VP44 czy VP37

 

VP37

 

Oznaczenie:

VE4/10E2075R638-3

pompa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja zauważyłem na parkingu plamkę ropy pod samochodem. Obejrzałem pompę i po wysuszeniu i uruchomieniu silnika widocznie robi się wilgotna w okolicy górnego "dekielka". . Po przestudiowaniu forum widzę, że można to bez jakiś większych problemów wyeliminować we własnym zakresie wymieniając górną uszczelkę. Wobec tego jeszcze dla upewnienia się mam dwa pytania:

-czy na pewno po wymianie tylko i wyłącznie wspomnianej uszczelki pompa nie wymaga regulacji?

-oraz jakbyście byli uprzejmi podać oznaczenie tej uszczelki, oraz pompy (1.9 TDI 90km AHH) żeby było wiadomo o co pytać w sklepie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A też masz tą dziwną śrubę trójkątną? Ja nie mam pomysłu jak to odkręcić... Klucz 6 za maly, 7 za duży (klucze coval'a)... Forumowicze piszą o zmodyfikowanej wersji tych kluczy co wymieniłem, ale niestety nie wiem na czym ta modyfikacja ma polegac? Chyba przejade się do Castoramy i popatrze za ów kluczem, lub podobnym... Ewentualnie kupie klucz nasadowy 7 i go sklepie...

 

A jeszcze pytanko... jaka śrubą ew. zastąpić tą śrube z trójkątnym łbem... tzn co to powinna być za śruba - gdzieś na forum czytałem, że ktoś ją sobie zamienił na normalną, ale nie powiedział jaka to śruba, a nie chce mi się rozkręcać auta i poźniej cisnąć ze sruba w kieszeni do kastoramy żeby dopasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też mam taką śrubę. To jest śruba serwisowa. Podobno można odkręcić kluczem energetycznym typu K-2T

Coś takiego powinno pasować:

 

http://www.allegro.pl/item937459927_klucz_krzyzowy_energetyczny_uniwersalny_fv_nowy.html

 

 

To jak z tą pompą, ew uszczelką? O co dokładnie pytać w sklepie?

Edytowane przez Pietrass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co dokładnie pytać w sklepie?
O uszczelkę pokrywy pompy wtryskowej. Jest taka sama jak do AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w InterCars'ie podając numery 028 130 717A i płaciłem 9.20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmi_k a czy tą śruba reguluje się dawkę paliwa czy tylko tak jest napisane w aukcji dla szybszego odnalezienia ów klucza?

 

Żeby nie było że odkręce śrubę i rozreguluję pompę... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności