Skocz do zawartości
kiewel

listwa świec żarowych TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś przerabiał ten temat bo wiem że w większości TDI-ków ludzie mają połamaną listwę zasilającą świec żarowych ale problem jest z zakupem czegoś takiego poza serwisem, w ASO to kosztuje podobno ok 200zł..

 

czy ktoś ma jakiś patent jak i czym to zastąpić albo gzie kupić w normalnej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta listwa jest taka sama jak w silniku AAZ? Jeśli tak to jej koszt w serwisie 40 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można spróbować z kawałka blachy miedzianej - obleczonej koszulka termokurczliwą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma przewodnosc na wszystkie swiece to jej nie ruszaj :P ewentualnie szkotą owinąć dla zabezpieczenia. ja mam pourywane plastikowe koncowki na wtykach i tak jezdze, to ma tylko doprowadzac prad do swiec jak normalnie prąd dochodzi to nie ruszam nic ;)

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznik świec żarowych ma numer 028 971 766, w serwisie do kupienia za jakieś 180zł, koledzy z forum myślę, że za 140 sprzedadzą :) Poza ASO niestety nie do kupienia, chyba że na szrocie.

 

EDIT:

 

W Focie jest oryginał za 180, jak ktoś ma zniżki to może kupić w dobrej cenie.

Edytowane przez shared

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej jest chyba niż w aaz, spróbuje sam coś zrobić bo u mnie taka połamana że czasami nie dochodzi prąd i przy dużych mrozach słabo pali na 2 świece...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inaczej jest chyba niż w aaz

Tak, już znalazłem. W AAZ jest taka blacha przykręcana do świec, a w 1Z to jest listwa z wiązką kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W AAZ jest taka blacha przykręcana do świec

 

Mam taką blaszkę, oddam za 30zł :) Nówka sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że oczko miedziane 4 szt fi 4 i metr grubego kabla wyjdzie z 10 zł, efekt ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalną listwę nie popękaną kupiłem na szrocie za 30 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odświeże temat

 

mam pytanie planuje przerobić tą wiązke na zasadzie takiej ze mam takie koncowki idealnie pasujace na swiece zarowa i do tego kazdy oddzielny kabel do kazdej ze swiec potem polacze to razem i podepne do tych 2 kabelkow co sa w starej listwie i czy w tych 2 kabelkach jest - na 2 czy jeden jest od czegoś innego ?? zeby to sprawdzic to bym musiał rozkruszyć całkiem stara listwe i zobaczyc jak jest polaczone a nie bardzo chcem to robić bo może mi sie przydac do czegoś wiec ktos wie czy tak bedzie dobrze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obu jest +, zamiast jednego grubego kabla są dwa cieńsze, które się łączą przed bezpiecznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed bezpiecznikiem :>? a gdzie na listwie jest bezpiecznik :>? one wychodza z listwy świec i ida do tej wiazki okrągłej kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest na ścianie grodziowej i od niego idą 2 kable do złączki tej "skręcanej", ze złączki 2 kable idą do listwy i łączą się na listwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko czy ta listwa jest taka sama w b4 afn jak w b5 afn? Bo do b4 na żadnym szrocie nie mają jak dzwoniłem a do b5 owszem tyle że nie wiedzą czy są takie same. A szkoda mi gonić trochę km żeby stwierdzić czy są takie same:noniebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko czy ta listwa jest taka sama w b4 afn jak w b5 afn? Bo do b4 na żadnym szrocie nie mają jak dzwoniłem a do b5 owszem tyle że nie wiedzą czy są takie same. A szkoda mi gonić trochę km żeby stwierdzić czy są takie same:noniebardzo

 

 

ja robiłem sam, koncówki cos takiego: http://sklep.avt.pl/p/pl/5502/konektor+okragly+zenski+izolowany++fi+5-0mm+przewod+1-2-6mm+10+szt.html połączone przewodem 2,5mm2 dwie sztuki, i tak 2 komplety podłaczone do przewodów wychodzacych z wtyczki, koszt całkowity okolo 6 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja robiłem sam, koncówki cos takiego: http://sklep.avt.pl/p/pl/5502/konekt...mm+10+szt.html połączone przewodem 2,5mm2 dwie sztuki, i tak 2 komplety podłaczone do przewodów wychodzacych z wtyczki, koszt całkowity okolo 6 zł

 

O widzisz a o tym to nie pomyślałem. Dzięki za podpowiedź. A mógłbyś podrzucić fotkę jak to wygląda po zamontowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O widzisz a o tym to nie pomyślałem. Dzięki za podpowiedź. A mógłbyś podrzucić fotkę jak to wygląda po zamontowaniu?

Z tym będzie problem, ale mogę Ci opisać, bierzesz jedna świece żarową do sklepu elektrycznego, prosisz o końcówkę okrągła podobna jak na linku, ja dostałem taka bez izolacji sprężynująca która wchodziła na wcisk, naprawdę bardzo dobrze trzyma, następnie zacisnąłem przewody 2.5mm2 około 60cm na każdą z tych końcówek i założyłem termokurczliwe koszulki na końcówki, powpinałem w świece żarowe, poukładałem ładnie w wiązkę i podłączyłem do przewodów z kostki po 2 świece na jeden kabelek z kostki, następnie poukładane przewody pospinałem paskami. można też dać kabelek 4mm2 z każdej świecy i podłączyć bezpośrednio pod bezpiecznik na grodzi. Zmniejsza się spadek napięcia i świece grzeją lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodniu temu też zrobiłem podobny myk bo w ori listwie połamane nasadki na świece. Ja kupiłem końcówki 4mm. łączny koszt poniżej 10 zł i chwila zabawy z lutownicą :)

Teraz tylko nowe aku bo zegary się resetują przy odpalaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma w naszych Passatach świec z gwintowanymi końcówkami ???:nerwus Byłby problem z głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności