Skocz do zawartości
falla_x

zaślepione wlotowe otwory w grillu b5 FL AVF

Rekomendowane odpowiedzi

dziś oglądałem passata ojca avf i zdziwiłem się jak zobaczyłem grill w którym są zaślepione otwory wlotowe do puszki filtra powietrza w taki sposób jak w załączniku , oglądałem grille na allegro i znalazłem tylko jeden taki zaślepiony wszystkie inne maja dziurki jak to możliwe żeby w tej wersji silnikowej były te otwory seryjnie zalepione ? , przecież powinien tam być chyba swobodny przepływ powietrza ?

864736116.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata tak byc nie moze musi miec nieoryginalny "grill"

Chociaz z grugiej strony powietrze i tak dostaje sie do ukladu gdyz jest zasysane a pomiedzy plastikowym dolotem a grilem jest napewno kilka cm luzu,poprostu bokiem lapie

Ale ja bym na jego miejscu zrobil sobie otwory.W 60% a nawet wiecej silnik diesla oprucz oleju napedowego potrzebuje duzo powietrza do optymalnej pracy turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasowało by przerobić/zmienić grill bo silnik się "dusi"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bat... tak jest w oryginale i nic nie kombinuj z wycinaniem.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bardzo mnie to zaskoczyło pierwszy raz takie coś widzę żeby otwory były zaślepione nie wiem jak mogłem wcześniej tego nie zauważyć , jak by było trochę cieplej wziął bym jakiś nożyk i bym powycinał ter otworki

 

czy ktoś z was ma też taki grill ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne silniki miały firmowo zaślepiane, inne nie. Z tego, co zauważyłem automaty nie miały zaślepianych. Ale też widziałem gro manuali zaślepionych. Więc skoro firmowo jest zaślepiony, to znaczy że tak być powinno i już!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest bat... tak jest w oryginale i nic nie kombinuj z wycinaniem.

pozdro

 

ale dlaczego ? przecież wydaje mi się ze im więcej powietrza tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary... co za dużo to nie zdrowo, tak go fabryka wypuściła i tak ma być, tyle ile potrzebuje powietrza zassać tyle zassa i już. Ty, tez jak masz ochote napic sie jednego browara to pijesz jednego a nie 10... a przeciez 10 jest lepsze niż jeden :D

nie przejmuj sie nic, nie dramatyzuj bo jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zaślepione :|

 

skrzynia manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty Radar w swoim avf masz tez zatkane otworki ?

 

a jak bym chciał zmienić tam na taki grill bez znaczka a one maja otworki to muszę je zasłaniać wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zaślepień (było o tym na forum) i z tego, co pamiętam to wcześniejsze wersje miały wszystkie te kratki niezaślepione. Ale zimą w bardzo niekorzystnych warunkach silnik łapał masę brudów i innego syfu z jezdni. Wcześniejsze modele pod filtrem miały kratkę, na której zbierał się ten cały syf. A ponieważ było go dużo, to producent zrezygnował z kratek i je zaślepił. I niestety zrezygnował też z kratki w której zbiera się syf. Więc - po mojemu co za dużo, to niezdrowo. Skoro producent tak mówi, że tak ma być to tak ma być i już!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

avf i zdziwiłem się jak zobaczyłem grill w którym są zaślepione otwory wlotowe do puszki filtra powietrza

No to zabiliście mi Panowie klina. Mój AVF z marca 2001 ma taki grill "zaślepiony". Nawet zaraz po kupnie oglądałem ten wlot grilla bo sądziłem że jest tam może jakiś przesuwny plastik - ale nic z tego. Grill raczej na 100% mam oryginał - jak się ociepli to sprawdzę. Po wymontowaniu na wewnętrznej stronie powinien mieć rok produkcji. Coś w tym musi być skoro tato falla_x też ma zaślepionego grill'a w AVF-ie. Ciekawe co na ten temat napisze J@ceq.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taak ja tez mam taki grill zaślepiony... i jeszcze mój pasek żyje :D wiec chyba nie jest taki zły jak by wyglądało : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie też zaślepiony jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez był zaslepiony, gril firmowy ale nie ori z auta (miało małą stłuczke) wiec nie wiem jak było od początku.

 

Wziąłem multi dremela do ręki i powycinałem te otworki... powiem jedno czuć różnicę! Auto lepiej sie zbiera a syf....no trudno jest go może troszkę wiecej ale od tego jest filtr powietrza ktory mozna częsciej wymieniac.

No chyba że ktos skąpi i chce zaoszczędzić na filtrach powietrza.

 

Poza tym dizel potrzebuje duzo powietrza, pełna kratka powoduje taki sam efekt i opory jak totalnie zapchany filtr przez co podnosi sie spalanie. :D

 

nie wiem jaki efekt dobroczynny ma wywołac zadławienie dolotu, (ograniczenie przez to mocy) oraz uzyskanie przed trubiną większego podcisnienia...:638: tłumaczenia tak ma byc mnie smieszą, jesli ktos sie choc trochę zna na dolotach to wie ze dolot powinien w jak najmniejszym stopniu ograniczać przepływ powietrza.

 

Wiem ze mamy turbiny i one wcisna na siłe te powietrze tylko po co moja suszarka ma sie nadmiernie wysilać...Kazdy robi jak uważa, ja tam jestem happy i jak do jej pory zero problemow z silniczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czytata wy co wam napisałem? Czy piszę ja sobie a dyskusja sobie? Nie bez kozery jest zaślepiony i tak ma być - moja wypowiedź post 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś zauważyłem u siebie, że mam zaślepiony, ale uznałem, że tak ma być. Kiedyś miałem astre z silnikiem turbo diesla isuzu i ona miała też zaślepione otwory wlotowe w grillu. Miałem wtedy też Astre z benzynowym 1.4 i ona miała miała otwory w grillu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja maiłem zaślepione, ale już nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja maiłem zaślepione, ale już nie mam

 

Majcin a poczułeś po zmianie jakąś różnice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności