Skocz do zawartości
Domely

Czyszczenie wtrysków ultradźwiękami lub preparatem typu STP w B6...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłamac,ze po wlaniu LM auto pracuje tak samo??Pisze szczerą prawde,znam swoj motor jak wlasna kieszen,nie wychwalam pod niebiosa tego preparatu,po prostu polecam bo odczulem poprawe.I niech mi tu nikt nie wpiera,ze jest inaczej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kłamac,ze po wlaniu LM auto pracuje tak samo??Pisze szczerą prawde,znam swoj motor jak wlasna kieszen,nie wychwalam pod niebiosa tego preparatu,po prostu polecam bo odczulem poprawe.I niech mi tu nikt nie wpiera,ze jest inaczej:)
Wlewaj systematycznie LM, ja stosuję te preparaty od bodajże 12, 13 lat i wg mnie nie ma na rynku lepszych preparatów do czyszczenia układów wtryskowych. Sporadycznie wlewam paliwo typu Ultimate czy Verva. Te pieniądze wolę przeznaczyć na LM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,przyznaje Ci calkowitą racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam kłamac,ze po wlaniu LM auto pracuje tak samo??Pisze szczerą prawde,znam swoj motor jak wlasna kieszen,nie wychwalam pod niebiosa tego preparatu,po prostu polecam bo odczulem poprawe.I niech mi tu nikt nie wpiera,ze jest inaczej

 

Oczywiscie mozna wlewac i nikt tego nie neguje . Ale odczucia jak ludzie sa rozne/inne i nie wszyscy to samo wychwyca . Jesli preparat ten ma czyscic uklad paliwowy to gdybys posprawdzal VAG iem jak jest przed i po preparacie z pompkami . To bys wtedy mial nie odczucia ,ale dane liczby . Jesli wtedy byla by poprawa to super ,ale ja po motulu nie widzialem w liczbach poprawy ,jedynie spalanie spadlo i tyle .

blok 13 korekty

blok 23 Bip-y

 

Bo te srodki maja za zadanie czyscic caly uklad paliwowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to takie placebo - nasza psycha mówi nam , że rzeczywiście jest super, auto idzie jak przecinak, spalanie zmalało itp,itd a suma sumarum środek ten działa jak jakiś uszlachetniacz naszych beznadziejnych paliw.

Na zachodzie ludzie leją ropę cały rok na byle jakich stacjach, nikt nie martwi się czy w zimie nie odpali, nikt nie martwi się ile wytrzyma filtr paliwa i walą w 3 lata 200 tkm. A na naszych stacjach jest jak jest. Po prostu my już nie możemy ufać nikomu i może na tej małej stacji jest lepsze paliwo jak na stacji koncernowej ale kto to wie? I dlatego lejemy STP, LM czy inne środki żeby tymi naszymi maszynami za cięzko zarobione pieniądze jeszcze jakiś czas pojeździć. Ja sam używam STP - ale następnym razem spróbuję LM jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi a nie są to przecież aż takie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Po prostu my już nie możemy ufać nikomu i może na tej małej stacji jest lepsze paliwo jak na stacji koncernowej ale kto to wie? I dlatego lejemy STP, LM czy inne środki żeby tymi naszymi maszynami za cięzko zarobione pieniądze jeszcze jakiś czas pojeździć.

 

Zgadzam sie w pelni . Co do cen preparatow to STP najtanszy i najlatwiej dostepny ,reszta wiecej kosztuje (2-3X)i na stacji paliw tego nie bedzie raczej . Do wszystkiego dochodzi zmiana ropy przy zmianie pory roku ,wyczytalem ze zimowe na stacjach powinno byc juz od 15 listopada .Oczywiscie zmiana z letniego na zimowe jest istotniejsza niz odwrotnie .

 

Na zachodzie ludzie leją ropę cały rok na byle jakich stacjach, nikt nie martwi się czy w zimie nie odpali, nikt nie martwi się ile wytrzyma filtr paliwa i walą w 3 lata 200 tkm. A na naszych stacjach jest jak jest

 

Trafnie to opisales , wyjasnienie tego jest proste unas paliwo takie sobie ,a tam nawet na uboczu idealne . Dlatego leja i nie patrza ,unas loteria .

 

 

A może to takie placebo - nasza psycha mówi nam , że rzeczywiście jest super, auto idzie jak przecinak, spalanie zmalało itp,itd a suma sumarum środek ten działa jak jakiś uszlachetniacz naszych beznadziejnych paliw.

 

Dokladnie ,tylko wiesz spalanie mialem na mysli liczby na MFA . Ale zaraz mozna powiedziec ze po zalaniu srodka mniej sie pedal ciskalo (a to juz zmienna materia i na 100% identycznie sie nie da ,pewnosci brak). Napewno jakos te srodki uszlachetniaja paliwo nasze . Czy czyszcza moze i tak ,mysle ze lepiej sie dopala taka mieszanka i nie dowala syfu wiecej niz jest (preparat podnosi temp. spalania ON). A co do czyszczenia precyzyjnych ustrojstw ,to nie jestem przekonany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem nowym forumowiczem i nie wiem co wybrać jak wygląda sprawa z ultradźwiękami czy raczej lepiej tego środka nalać tylko wyjasnijcie mi co to jest ten MFA, STP, te lm to wiem Liqy moly prawda? i czy moglibyście mi podać jakiś dobry warsztat gdzie robią ultradźwiękami na śląsku okolic Rybnika, Jastrzębia zdroju, bądź w Żorach albo jeszcze Gliwic. jak wiecie coś na ten temat to proszę o kontakt bądź adres docelowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jestem nowym forumowiczem i nie wiem co wybrać jak wygląda sprawa z ultradźwiękami czy raczej lepiej tego środka nalać tylko wyjasnijcie mi co to jest ten MFA, STP, te lm to wiem Liqy moly prawda?

 

[ame]http://pl.wikipedia.org/wiki/MFA[/ame]

 

http://www.stp.com.pl/

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak umyję swojego paska to wydaje mi się że lepiej się zbiera i ciszej pracuje.Może u was jest tak samo? I po co te wszystkie wynalazki? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie czytam od początku wszystkich postów ale raczej tego specyfiku nie było omawianego, wczoraj w końcu dowiedziałem się od swojego kolegi co leje do Laguny 1.9 DCI, polecił mu nasz wspólny kolega z warsztatu specjalizującego się w DIESLACH.

 

FORTE DIESEL FUEL CONDITIONER !!!

 

Przed zastosowaniem środka miał na klapie czarne plamy jak to w dieslu po ostrej jeździe, oczywiście po wyjeżdzeniu zbiornika problem ustąpił, od 2 m-cy tył auta czysty.

forte.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa i niedługo bedziemy dopłacać stówę do baku za cudowne specyfiki przy i tak już kosmicznie drogim paliwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaa i niedługo bedziemy dopłacać stówę do baku za cudowne specyfiki przy i tak już kosmicznie drogim paliwie...

 

Przeciez nikt nie kaze wam tego dolewac do baku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CASTROL TDA ja zalewane ten środek od 2 miśęcy a poruszam się po warszawie .

Jest efekt mniej pali bo do 7l/100 a wcześniej 9l/100 jest jakby mocniejszy no i kontrolka od fotra cząstek stałych nie zapaliła się od tego czasu.POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez konkretnych pomiarow jak korekty dawek i bipy przed zalaniem takiego srodka jak i po to chyba bez sensu jest dyskusja czy one pomagaja czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia robiłem już z STP i LM na żony aucie 1.3 MultiJet, dolewałem LIQUI MOLY SYSTEMPFLEGE DIESEL oraz LiQUI MOLY DIESEL SPULUNG - obecnie bez rezultatów pozytywnych.

 

Zamówiłem Forte i zobaczymy jakie efekty uzyskam, oczywiście doleję dawkę do Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez konkretnych pomiarow jak korekty dawek i bipy przed zalaniem takiego srodka jak i po to chyba bez sensu jest dyskusja czy one pomagaja czy nie.

mam zamiar wlać. może niech ktoś napisze co sprawdzić to podłączę kabel i sie zobaczy. robię po 1600 km tygodniowo, więc rezultaty powinno być widać stosunkowo szybko. fakt że nie mam 3C tylko 3bg chyba nie robi różnicy.

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doświadczenia robiłem już z STP i LM na żony aucie 1.3 MultiJet, dolewałem LIQUI MOLY SYSTEMPFLEGE DIESEL oraz LiQUI MOLY DIESEL SPULUNG - obecnie bez rezultatów pozytywnych.

 

Zamówiłem Forte i zobaczymy jakie efekty uzyskam, oczywiście doleję dawkę do Passata.

 

A jakich efektow pozytywnych sie podziewasz?

Dzieje sie cos zlego teraz? Jesli auto jezdzi OK to nic sie nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest efekt mniej pali bo do 7l/100 a wcześniej 9l/100 jest jakby mocniejszy no i kontrolka od fotra cząstek stałych nie zapaliła się od tego czasu.POLECAM

 

Wlewalem STP chyba 2 razy , potem Motul ze 2 razy . Przy M spalanie spadlo w cyfrach na FIS oczywiscie . Ale powiem ci ze ,czy lalem czy nie kontrolka nigdy sie nie palila odkad mam to auto .

 

---------- Post added at 01:22 ---------- Previous post was at 01:20 ----------

 

Bez konkretnych pomiarow jak korekty dawek i bipy przed zalaniem takiego srodka jak i po to chyba bez sensu jest dyskusja czy one pomagaja czy nie.

 

Popieram w calosci ,wczesniej to walkowalem . Warto by ci co zamieszczaja jakies srodki sprawdzili to co piszesz ,a moze wtedy znalazl by sie srodek ,co syf wyciaga z silnika a nie kase z kieszeni .

 

Efekty to bliskosc idealu korekt i bipow ,wiecej chyba sie nie da .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakich efektow pozytywnych sie podziewasz?

Dzieje sie cos zlego teraz? Jesli auto jezdzi OK to nic sie nie zmieni.

 

Jakich ???

 

autko ma korektę na 1 cyl. 1.2 i czasami puszcza bączka, śmiało można jeszcze jeżdzić bez wymiany bo nowy wtrysk to nie problem ale jego wyjęcie które może zakończyć się na zdjęciu głowicy a to wówczas troszeczkę boli.

Po zalaniu Forte zalecają brak troskliwości o autko i pedał gazu w dwóch położeniach :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności